Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте на всички форумци! Искам да изкажа възмущението си от една ветеринарна клиника във град Враца, а именно "Гергьовче". Имах английски булдог на 3 години. преди около година прокърви през устата, заведох я във въпросната "клиника" и там и сложиха витамин К, без дори да потърсят причината за това кървене, и то не където трябва /на врата/, а по средата на гърба, в резултат на което, кучето ми беше парализирано 3 дни от кръста надолу, а проблема си остана. Това някак си го преглътнах, но се зарекох повече да не ходя там! Обаче за мой лош късмет, преди около месец, както всичко беше наред, изведнъж животинчето ми започна да диша много трудно, почти не можеше да си поеме дъх, за нещастие беше неделя и ветеринарите във Враца не работят, така че се наложи да прибегна отново към услугите на въпросната "клиника", тъй като те живеят в същата сграда, където се намира и "лечебното им заведение". Няма да изпадам в подробности, с какво "желание" ни приеха, но великите им умове решиха, че става дума за ухапване от змия /без белези от такова, без оток и каквато и да била друга симптоматика, говореща за такова нещо, пък и няма къде да се случи, защото не съм се отделяла от нея/. Та, за предполагаемото ухапване от змия и сложиха антибиотик, аналгин и комплекс витамини /това било стандартна процедура според тях/Изпратиха ни да си ходим, с уговорката на другия ден да повторим манипулацията. За жалост, не можа да доживее до другия ден, направи Брахиоцефален синдром и почина от задушаване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за кучето Ви. Много интересен пост. Не познавам колегите от Гергьовче и не мога да коментирам работата им, но във Вашият пост има доста неясноти и е доста непълен. Първи пост във форум, пълен с критика ме кара да мисля , че има нещо не както е описано.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Винаги има първи път, нали? Кое не ви стана ясно, мога да поясня? Не целя да злепоставям някой без причина, просто се опитвам да предпазя други хора и животинките им, от това, да ги сподели моята съдба! Мисля, че това е мястото, нали за това са тези форуми! Постът ми е негативен, защото не виждам нищо позитивно в случилото се! Съжалявам, ако съм Ви засегнала по някакъв начин! Наясно съм, че повечето ветеринари, особено в малките градове, не са запознати с породата английски булдог, но много по-доблестно е да кажеш "не знам", "не мога", "не разбирам", "обърнете се към някой друг"...тогава нямаше да кажа нищо, даже щях да съм им благодарна, но не...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

....но много по-доблестно е да кажеш "не знам", "не мога", "не разбирам", "обърнете се към някой друг"...тогава нямаше да кажа нищо, даже щях да съм им благодарна, но не...

А аз не мога да разбера, защо сте ходил там, след като знаете толкова много , както си личи по първия ви пост - казвате, че кучето Ви е починало от "Брахиоцефален синдром" , използвайки термини от ветеринарната медицина, което показва задълбоченост на знанията Ви ?

При това положение съвсем спокойно е можело да излекувате кучето сам, а не да ходите при хора, които по думите Ви "не са запознати"...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като изчаках известно време /тъй като ми беше казано, че като са й сложили тези медикаменти, след няколко часа щяла да се почувства по-добре/, видях, че кучето се влошава, а не се подобрява, звъннах на една клиника в Козлодуй и отидохме там. С влизането лекарите веднага казаха, че това е брахиоцефален синдром и е най-честата причина за смърт при булдога. Опитаха се да направят трахеотомия, но беще вече твърде късно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само едно ще кажа от 4 месеца имаме нов член на семейството един кучосвин :D Колко съм чел по форуми и "експертни" мнения докато си избера, коя клиника да е "неговата". Е вярвате ли ми, че за най - най - най - добрите специалисти, някои от тях и световноизвестни в своята област имаше коментари, че са некадърни, неграмотни, неразбиращи, шарлатани и т.н. Това се дължи на факта, че понякога, а при кучетата е доста често (колкото е по чистокръвно - толкова по - голяма вероятност има да заболее, защото имунната му система отслабва - сложно е за обяснение питайте лекар) боледуват от генно-предавани болести, болести характерни за породата и т.н. Доста голям процент от кучетата също така имат фатален край, наистина има много коварни болести. Да не говоря, че не всеки път може да се спаси и не всеки път лекарят ще вземе най - правилното решение, както е и при хората лекарят взема решение на база, на неговите знания и опит. А след аутопсия или 2-3 дена чудене ако е бил фатален краят на животинката, може да се окаже, че е имало по - добро решение, но когато трябва да се действа на мига се действа! Та мисълта ми беше, че като изгубиш някого било то човек или животинка който е бил част от семейството или си обичал много е трудно и повечето хора в мъката си се нахвърлят върху докторите за съжаление, не казвам, че те са 100% от случаите невинни, но по - големият процент от такива случаи наистина докторите не носят вина. И след толкова четене на какви ли не случаи реших следното, отидох просто в една клиника и така, сега тя е моята и съм много доволен. Но пък не липсват и хора в същата клиника при същите доктори, които са крайно недоволни... Това вече си е строго индивидуално. ТриЧо е прав (не се сдържах с nickname-а ти по - рано днес го видях така изписан :D) прекалено много разбираме от работата на специалистите не случайно хората учат цял живота и им слагат отпред д-р. и ги назовават Специалист в еди коя си област. Разбирам, че ти е мъка, но след време ще погледнеш обективно на нещата и ще прецениш дали докторите от печалната клиника са можели да направят повече или не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само едно ще кажа по тематаУжасно много съжалявам за кучето

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, съгласна съм, но то си личи, когато някой наистина иска да помогне! Аз не твърдя, че във втората клиника са постъпили по най-правилния начин, но поне се опитаха, а не ми говореха, че кучето ми е ухапано от змия! Пък и да беше ухапано, антибиотик и аналгин ли се дава? Това на какво Ви прилича-на отбиване на номера, или...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, съгласна съм, но то си личи, когато някой наистина иска да помогне! Аз не твърдя, че във втората клиника са постъпили по най-правилния начин, но поне се опитаха, а не ми говореха, че кучето ми е ухапано от змия! Пък и да беше ухапано, антибиотик и аналгин ли се дава? Това на какво Ви прилича-на отбиване на номера, или...

На отбиване на номера .Много ясно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво се прави при ухапване от змия? Впрочем като ги знаете какви са в тази клиника и сте имали възможност да отидете на друго място, защо сте предпочели да отидете пак в същата клиника? Иначе да, генномодифицираните породи са болни по рождение. И при котките е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Само едно ,ще кажа тези от ветеринарна клиника "Гергьовче" наистина са големи боклуци умориха и моето куче ,ако ще и 20г. да учат некадърници ,ще си останат аз отидох за първи и последен път при тях,но то и тук в Враца нямаме избор затова от сега нататък в София или Варна,ще ходим дано все по рядко се случва нещо на животинките ни.На тези "колеги" ,който са коментирали по-горе само едно ,ще кажа "ГАРВАН ГАРВАНА ОКО НЕ ВАДИ"-за съжаление все по -трудно е да си намериш кадърен и разбиращ вет-лекар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за кучето, ужасно е. В няколко теми във форума споменавам д-р Карагьозев (Пловдив), който е лекуващия лекар на моето куче и на чийто екип съм много благодарна за грижите, а и за спасението ? от отравяне. Но, когато разговарям с "колеги"-кучкари, повечето са с лоши впечатления от клиниката, защото... ... "така са чули" от Еди-кой си, вече, дори забравили точно кой... Не вярвайте на недоказани слухове. Разбира се, има, и то - не малко пишман ветеринари

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ние не пускаме слухове ,ако искате заповядайте да се убедите.Днес една позната ми каза за поредната гавра на д-р Георгиева била е инжекция на ШАР ПЕЙ ,който е глътнал кокал и е казала ,че от тази инжекция кокалът ,ще се разгради нямало проблем по-тази логика според мен ,ще се разградят всички кокали на животинчето.ШАР ПЕЙЯ е починал след няколко часа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ние не пускаме слухове ,ако искате заповядайте да се убедите.Днес една позната ми каза за поредната гавра на д-р Георгиева била е инжекция на ШАР ПЕЙ ,който е глътнал кокал и е казала ,че от тази инжекция кокалът ,ще се разгради нямало проблем по-тази логика според мен ,ще се разградят всички кокали на животинчето.ШАР ПЕЙЯ е починал след няколко часа.

Никой ветеринарен лекар не коментира колегите си , защото е проява на лоша култура и звучи като лоша самореклама.

Отивате на лекар и той ви казва:"Ааааа, Иванов ли - некадърник е, сега едно ново лекарство ще ви дам, само при мен го има!"

Как звучи? Ветеринарните лекари са ЧАСТНИ!!! Не ги спонсорира никаква каса, фонд, комисия, агенция. Ако е лош специалист - ще го изхвърли пазара!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кой ви каза ,че вет лекар е коментирал колегите си?Ние дори не се познавахме събра ни злата участ ГЕОРГИЕВА скоро разбрах,че "тати" е богаташ отворил и е клиниката и тя си убива животните на воля и никой нищо не може да и направи.Моето ходене беше за пръв и последен път там само искам да предопредя хората от Враца да внимават с тази убийца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Само едно ,ще кажа тези от ветеринарна клиника "Гергьовче" наистина са големи боклуци умориха и моето куче ,ако ще и 20г. да учат некадърници ,ще си останат аз отидох за първи и последен път при тях,но то и тук в Враца нямаме избор затова от сега нататък в София или Варна,ще ходим дано все по рядко се случва нещо на животинките ни.На тези "колеги" ,който са коментирали по-горе само едно ,ще кажа "ГАРВАН ГАРВАНА ОКО НЕ ВАДИ"-за съжаление все по -трудно е да си намериш кадърен и разбиращ вет-лекар.

Не познавам колегите от "Гергьовче". Що се отнася до ГАРВАНИТЕ, доста грешите. Вадим си очите и то доста често, но това е друга тема. Що се отнася до обвиненията в некадърност, първо погледнете себе си и си дайте сметка дали сте достатъчно добър в професията си и дали и вашите клиенти не ви наричат "боклук". Вие като клиент имате право да НЕ сте доволни от услугите, които ви предлагат ветеринарните кабинети, НО НЯМАТЕ ПРАВО да определяте дали един ветеринарен лекар е кадърен или не, просто защото не сте специалист в областта. Съжалявам искрено за кучето Ви! Аз самата имам куче и две котки и разбирам мъката Ви!

Никой ветеринарен лекар не коментира колегите си , защото е проява на лоша култура и звучи като лоша самореклама.

Отивате на лекар и той ви казва:"Ааааа, Иванов ли - некадърник е, сега едно ново лекарство ще ви дам, само при мен го има!"

Как звучи? Ветеринарните лекари са ЧАСТНИ!!! Не ги спонсорира никаква каса, фонд, комисия, агенция. Ако е лош специалист - ще го изхвърли пазара!

За съжаление, съм се сблъсквала точно с такива "колеги", които точно по този начин настройват клиентите срещу други колеги. Много се надявам да сте прав и пазарът да ги изхвърли!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Както казва моят племенник: Когато успея да спася животно ......казват: "Е, имало си е късмет", а когато не успея : "Некадърен лекар си!"! Слушам сполуките и несполуките от работните му дни и .......винаги си казвам, че ....шанса понякога откликва на позитивното настроение и от двете страни ! Когато отивам на лекар, и съм с предварителната недоверчива нагласа .....аз съм загубила в осемдесет процента своят шанс...., е какво оставям за него ???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...
Никой ветеринарен лекар не коментира колегите си , защото е проява на лоша култура и звучи като лоша самореклама. Отивате на лекар и той ви казва:"Ааааа, Иванов ли - некадърник е, сега едно ново лекарство ще ви дам, само при мен го има!" Как звучи? Ветеринарните лекари са ЧАСТНИ!!! Не ги спонсорира никаква каса, фонд, комисия, агенция. Ако е лош специалист - ще го изхвърли пазара!

То остава и да ги спонсорира някой,от което няма да станат по-добри,за Колегиалност може да се 

говори тогава,когато все пак някой е сгрешил,въпреки уменията и опита си,не ми казвайте,че това което се случва във

Враца може да мине под шапката на вашата колегиалност,елате и ги вижте,научете  ги и после ще ми коментирате Колегиалноста!

Това което става тук си е триумф на некадърщина,мафия и НЕкомпетенция,както и липса за желание на такава!Основно тук има две така да го наречем клиники които се налагат чрез връзки и натиск върху все пак други дръзнали да проявят своят професионализъм!Обяснете вие като професионалист,как се дава купешко мляко в кутия пълно с химикали и всякакви боклуци

заедно с жълтък от яйце на куче което е не повече на 24 часа/без майка/,как се прави кастрация на котарак в разгонен период/за което не знаехме,че не трябва да се прави  без направени кръвни изследвания преди това,дори не ни предложиха /как след тази най-елементарна манипулация животното получи инфекция,то си беше касапница,но вече беше късно,как ми се обяснява,че може да има ФУЗ,слава богу живо и здраво е животното оцеля ,но не заради супер компетенцията,просто си е имало дни!Тук имам няколко животни и всеки ден се моля да не се наложи някаква спешност,че няма къде да го отведа,котарака ми пет дена не можеше да си движи задните крака нормално падаше при опит за скок,мяукаше от болка,и ше ми говорят за ФУЗ,че досега да е умрял....!!!Колегиално е да защитаваш професионалисти,но НЕКОМПЕТЕНЦИЯТА И НЕКАДЪРЩИНАТА НЕ!!! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

И аз си изпатих от въпросните специалисти. Кученцето ми на 45 дни имаше оток на лимфите на вратлето лекуваха го с кортикостероиди, всеки ден ми говореха за кортикостероид с удължено деиствие ,че не желаели да прибягват до него заради страничните ефекти. И на седмия ден ни в клин ни в ръкав и инжектираха въпросното лекарство,В последствие животинката умря  в жестока агония със симптоми на натравяне, закарах я преди това да и спестят мъките, но казаха че ще се оправи и и вляха глюкоза, но не преживя ноща и когато се обадих пак да и спестят мъките пак отказаха, доктора бил сам и не можел сам. Казвам ви това беше най ужасното преживяване такива мъки.... ужас

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ветеринарната медицина се развива най-добре в платежоспособни общества... Наскоро посетих Ветеринарен център "Санте Вита" в гр. Козлодуй. Чудесно място, направиха ми добро впечатление. Оказа се че създателите и работещите там ветеринарни лекари не са от Козлодуй. Предполагам че са избрали  мястото, тъй като конкуренцията не е силна , а Козлодуй макар и малък град е с добър стандарт. Що ли не я отвориха във Видин? За да развиваш медицина ти трябват пари, здравна каса за дом. любимци няма.

А колко човека ще дадат 200 лева за кастрация на котарак? И колко ще дадат 30 лева? В София или в Мездра?  

Ако във Враца имаше АЕЦ или пък бяха туристическа дестинация - Оооооо, чудесни лекари щеше да има!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И забравих да добавя, след като казава, че такъв случай за пръв път вижда и се е съветвал с колеги и т.н., дори не се обади да пита какво става да поиска тялото за аутопсия да намери причината, тцъ професионалист. Лекувал симптомите милия док Георгиев, хора животинката умря в адски мъки цяла нощ писъци, гърчове, кървене, изпадна в будна кома просто не мога да ви опиша какво беше, почина в седем без пет сутринта след мъчителна агония продължила цяла нощ, Нямаше мъжество да си поеме отговорноста като го молех да я приспи, сам не можел. А аз му се доверих, проклинам се за което и от това най боли. Е платих си ако мога да предпазя някое друго животно от лапите на "Гергьовче" да не си отиде като гергьовско агне на заколение ще бъда доволен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз си изпатих от въпросните специалисти. Кученцето ми на 45 дни имаше оток на лимфите на вратлето лекуваха го с кортикостероиди, всеки ден ми говореха за кортикостероид с удължено деиствие ,че не желаели да прибягват до него заради страничните ефекти. И на седмия ден ни в клин ни в ръкав и инжектираха въпросното лекарство,В последствие животинката умря  в жестока агония със симптоми на натравяне, закарах я преди това да и спестят мъките, но казаха че ще се оправи и и вляха глюкоза, но не преживя ноща и когато се обадих пак да и спестят мъките пак отказаха, доктора бил сам и не можел сам. Казвам ви това беше най ужасното преживяване такива мъки.... ужас

Страшно е хора в нашия град да взема един калашник и да ги избия всичките,аз затова след като ми подариха новия любимец-чихо ходя само и единствено в София в СИН КРЪС и никога ама никога няма да отида повече в Врачанските убиици не ветеринари.АКО ИСКАТЕ ЛЮБИМЦИТЕ ВИ ДА ЖИВЕЯТ И ДА ВИ РАДВАТ ПРИЗОВАВАМ ВИ ДА НЕ ХОДИТЕ В УЖ КЛИНИКИТЕ НА ВРАЦА.И нека някой който иска да защити фалшивите си колеги от Враца да ми дойде на гости ще го заведа да види как убиват докторчетата ни -едната на Миро Найденов жена му,а другите с купените дипломи от татко Златев копелдаци.

Страшно е хора в нашия град да взема един калашник и да ги избия всичките,аз затова след като ми подариха новия любимец-чихо ходя само и единствено в София в СИН КРЪС и никога ама никога няма да отида повече в Врачанските убиици не ветеринари.АКО ИСКАТЕ ЛЮБИМЦИТЕ ВИ ДА ЖИВЕЯТ И ДА ВИ РАДВАТ ПРИЗОВАВАМ ВИ ДА НЕ ХОДИТЕ В УЖ КЛИНИКИТЕ НА ВРАЦА.И нека някой който иска да защити фалшивите си колеги от Враца да ми дойде на гости ще го заведа да види как убиват докторчетата ни -едната на Миро Найденов жена му,а другите с купените дипломи от татко Златев копелдаци.

polihronti Съжелявам за кученцето ти   :sobbing: дано сега тичка горе в небето и никога да не го боли!Един съвет вземи си друг любимец ще те радва не,че ще забравиш малкия който е бил само на 45 дни ,но ще дадеш обич на друг сладур :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това просто не е човешко,тая клиника трябва да спре да работи,въпроса е обаче как?!Тия са направо за съд там,

не знам кой  компетентен орган,може да спре тази фабрика за смърт,в кой век сме?!Дори преди 30-40 години не съм чувала да е имало толко смърт и некомпетентост,при все,че не е имало особена апаратура и модерна вет фармация!Враца спешно се нуждае от специалисти в тази област,Враца и Мездра станаха пример вече за ужасен и престъпен животински ХОЛОКОСТ,във който измами и кървави пари от убити кучета вместо кастраций,и пълна ветеринарна некомпетенция граничеща до ИДИОТИЗЪМ,се преплитат и допълват взаимно!Трябва да се съберем всички потърпевши от сакатлъците на тия касапи наричащи се гръмко КЛИНИКА И ВЕТЕРИНАРИ,да подадем сигнал там където трябва,не пишете само във форумите,трябва да се обърнем и към там където му е мястото!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това просто не е човешко,тая клиника трябва да спре да работи,въпроса е обаче как?!Тия са направо за съд там,

не знам кой  компетентен орган,може да спре тази фабрика за смърт,в кой век сме?!Дори преди 30-40 години не съм чувала да е имало толко смърт и некомпетентост,при все,че не е имало особена апаратура и модерна вет фармация!Враца спешно се нуждае от специалисти в тази област,Враца и Мездра станаха пример вече за ужасен и престъпен животински ХОЛОКОСТ,във който измами и кървави пари от убити кучета вместо кастраций,и пълна ветеринарна некомпетенция граничеща до ИДИОТИЗЪМ,се преплитат и допълват взаимно!Трябва да се съберем всички потърпевши от сакатлъците на тия касапи наричащи се гръмко КЛИНИКА И ВЕТЕРИНАРИ,да подадем сигнал там където трябва,не пишете само във форумите,трябва да се обърнем и към там където му е мястото!!!

трябва да подадем сигнал към съответния орган и да спрем убииците на животни...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Подобни теми

• от Анита Христова Трифонова
      Децата ни са в опасност. Педофили превземат властта!

• от Gangosa
      Добър ден.
      Според клипа уиндоус не харесва антивирусната и си търси друга защита. Някакви идеи?

• от kalansuv
      Всъщност няма нито една руска кола. Всичките им коли са крадени. Няма руска мисъл в техниката, има само плагиати и крадци, що се отнася до тяхната автомобилна история...
      http://div.bg/От-кои-модели-са-изкопирани-съветските-автомобили-_l.a_i.453358.html
      Тези кра*ту*н*и, освен, че са изкопирали и избълвали в милионни тиражи, са и окепазили нещата. Автомобили изработени без никакъв контрол на качеството, контрол за сигурност и пригодност за експлоатация. Чак ми е чудно как някои хора на които все още им стоят петолъчките на челата и им е бил малко комунистическия се*кс, изпадат в умиление.
    • от Aliya
      Моето лично наблюдение е, че в основата на всичките ни болести стои нашата нелюбов към себе си.
      Любовта към себе си, вниманието си, с което се обливаме във всеки един миг на осъзнаване, на медитация, на будност, са онзи вечен извор на здраве и живот, който пренебрегваме с лека ръка.

А забравяме, че човек сам на себе си е най-големият лечител.

Защото във всеки един от нас, в центъра на съществото ни, в душата ни, е запалена Божията искра на съзиданието и ако я осъзнаем, тя ще облее тялото ни и ума ни със своя вечен извор на енергия
    • от Aliya
      Студентите са употребени от своите преподаватели.

Което никак не е трудно за преподавателите - когато оценките на студентите им зависят от тях, "академичното тяло"...И вместо да ги учат на ум и разум, ги учат как да мразят - безплатно. И как всички други са "боклуци и заспали".

Четкайки егото на младите неузрели, обграждайки ги с медийно внимание и нахъсване, е пагубно за младежката психика.
      Защото те ще си извадят поуките от това - ако мразят, ако псуват, ако са политически нахъсани и по фашистки войнствени (както младежките бригади на Хитлер едно време), ще бъдат почитани и уважавани в обществото на академиците и медиите.
      Няма защо да залягат усърдно над книгите - един изкрещян лозунг на омразата, придружен с оглушителни освирквания, ще им даде повече миг слава, отколкото цяла една студентска диплома.
      Принадлежността им към стадото на комформистите, следващи тълпата зад професорския гръб ще им донесе много повече внимание от обществото и най-вече от медиите, отколкото която и да е, дори отлична дипломна работа.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване