Премини към съдържанието
kapnilov

Как се редактира boot.ini (буут мениджъра)?

Препоръчан отговор

Здравейте,имам един проблем,как под Windows мога да оправя буут менажера,смисал като стартирам компютъра и ми излиза да си избера между два Windowsa -единия е махнат ,откаде се прави това!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Oтваряш C:\boot.ini с notepad изтриваш съдържанието му и слагаш това :

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptOut /noguiboot

..даваш сейф и готово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря сеаг ще пробвам!!

Ами как мога като зарежда отна4ало бот манажера примерно да ти пише иметои т.н.

Предварително ти благодаря

Редактирано от kapnilov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не разбирам какво питаш,опитай се да бъдеш по-обстоятелствен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами първо извинявай ,значи съм виждал като бут менажер на да излиза вместо Windows XP Profesional да си напишеш името кое се бута в този файл.

Предварително благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако съм те разбрал правилно, това би ти свършило работа.

Partitiom Magic8 има една опционална прогарама която допълнително си я инсталираш:Boot Magic Това си боот менажер.

След стартиране се появяват цветни панелчета толкова, колкото са ти операционните системи .Във всяко панелче имаш текстово поле и картинка, които задаваш през windows.В тези панелчета можеш да напишеш вместо WinXP-"turn mi on baby!" и да сложеш картинка обработена като икона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ами първо извинявай ,значи съм виждал като бут менажер на да излиза вместо Windows XP Profesional да си напишеш името кое се бута в този файл.

Предварително благодаря!

<{POST_SNAPBACK}>

Като редактираш boot.ini си пишеш в кавичките това, което искаш да се вижда на екрана, но задължително на латиница. Например :

[boot loader]

timeout=30

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=" Windowsa na Kapnilov" /fastdetect /NoExecute=OptOut /noguiboot

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте. С WinXP съм. Наскро си сложих една Виста на другия хард. И като стартирам компа ми иска да избера под коя операционна система да го пусна. Но не това е проблема. Изтрих Вистата и си оставих само XP-то. Обаче като стартирам компа пак ми иска да избера между двете операционни системи. Даже като откача другия хард пак ми пише същото. Като дам на Вистата ми казва че не съществува и си е наистина така. Някой има ли си идея как да го отстраня това досадно нещо. Ако има някакъв вариант без да преинсталирам XP-то, моля някой който е по-запознат от мен да помогне. sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А, ако някой ти каже, че знае отговорите, не му вярвай, въпреки че кой знае, това е често срещан проблем преди с Linux, сега м/би и с Виста. Който ти отговори адекватно, предполагам, че ще направи едно елементарно търсене в гугъл... Ами направи го и ти... Друг е въпроса, ако не знаеш езика, но даже с досещане ще се усетиш какво и къде да промениш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Имах подобен проблем с 98 и 2k и го реших катo отстраних ненужен ред от boot.ini файла.

А, е, те точно това имах предвид. Ама ти си бил с 98, може да има разлика. Тъй или иначе, нека напише в гугъл boot.ini + Vista + XP или нещо от сорта...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм много наясно с тези неща които ги пишете. Ако някой му се занимава да пообясни малко, ще съм благодарен. Ако ли не утре си заминава XP-to

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Потърсих в Google cool.gif и се оказа, че трудната част при махането на Vista-та е да се премахне собственият й Boot Manager, но, доколкото разбирам, ти си го направил вече biggrin.gif , така че всичко, което трябва да направиш е следното:

1. Зареди си Windows XP-то

2. Дай десен клик на My Computer

3. Ляв клик на Properties

4. Ляв клик на Advanced в най-горната част на прозореца

5. При Startup and Recovery секцията на прозореца ляв клик на Settings

6. Ляв клик на Edit най-вдясно, горе-долу по средата на страницата (вдясно от "To edit the startup options file manually, click Edit.")

7. В частта под [operating systems] изтрий реда с "Vista" в себе си (в никакъв случай не трий реда, в който има "Windows XP Professional" и е нещо такова: "multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect"

Надявам се да се справиш, ако нещо не ти е ясно, по-добре питай преди да го пробваш!

Успех :) !

Редактирано от Shuurfak rai Shedler (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Shuurfak rai Shedler Благодаря ти много за изчерпателното обяснение. Всичко вече е ОК. Само махнах и досадните 30 секунди, през които чака твоя избор и вече не ме пита. ;):)

Редактирано от pifa22 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте,

след като благодарение на настоящия форум/и най - вече на Kokomil/ си избрах комп. конфигурация си позволявам да задам въпрос, който на мнозина ще се стори лаишки. Наложи ми се преинсталация на WindowsXP - след поредица от комични изпълнения стигнах до следната ситуация: два идентични WindowsXP на двата дискови дяла - аз естествено не се нуждаех от единия и реших да го махна - и го махнах от втория дял/при мен той е "Е"/ само че посредством посредством формат и то Quick Format, при което сметнах, че задачата ми е изпълнена - сега обаче при стартиране на компютъра ми се предлагат 2 Windows от които да стартирам. Естествено вторият въобще не тръгва, но си стои при стартиране като опция за избор, което за мен е дразнещо. Въпросът ми е как да го махна и от там, след като го разкарах от диска чрез форматиране и на самия дисков дял няма нищо. Благодаря!

Редактирано от endoff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Редактирай си boot.ini. Right-click My Computer - Properties - Advanced - Startup and Recovery - Edit - изтрий последния ред (тоя, който се отнася към втория ти Windows). Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Привет http://store2.data.bg/tihichko/New%20Folder/ivan.swf ето така.... F11 е равно на цял екран...

Редактирано от Tihichko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами какво мога да кажа - отговорите ви са повече от ясни а за бързината нямам думи...

...освен да прибавя едно голямо БЛАГОДАРЯ!

:rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може да се направи и чрез инсталационния диск на XP, като се направи съвсем нов boot.ini. Виж тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    timeout=3

На някой ще му изгърми компютъра :)

Ето го стандарта:

[boot loader]

timeout=30

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Оправено е. Благодаря!

stanley56

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.