Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, исках да попитам за вашето мнение относно това какъв телевизор е най-добре да избера, защото по всяка вероятност скоро ще ми трябва нов. Четох доста и разгледах не малко телевизори. В момента съм се спрял на "LG 42LM640S". Има едно нещо обаче и това е, че никога не съм бил почитател на LG и досега съм нямал много положителни мнения относно марката. Но След като сравних този телевизор спрямо другите марки като Samsung, Philips, Panasonic... на тази цена, този ми се струва най-надежден. Има всички нови технологии като "passive 3D, LED, Full HD, 400HZ, Smart TV, Wi-Fi, Ethernet и други, а и дизайнът му е доста приятен за окото. Според вас струва ли си и има ли по-добро решение за тази цена. Благодаря за вниманието!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, исках да попитам за вашето мнение относно това какъв телевизор е най-добре да избера, защото по всяка вероятност скоро ще ми трябва нов. Четох доста и разгледах не малко телевизори. В момента съм се спрял на "LG 42LM640S". Има едно нещо обаче и това е, че никога не съм бил почитател на LG и досега съм нямал много положителни мнения относно марката. Но След като сравних този телевизор спрямо другите марки като Samsung, Philips, Panasonic... на тази цена, този ми се струва най-надежден. Има всички нови технологии като "passive 3D, LED, Full HD, 400HZ, Smart TV, Wi-Fi, Ethernet и други, а и дизайнът му е доста приятен за окото. Според вас струва ли си и има ли по-добро решение за тази цена. Благодаря за вниманието!

Добро е телевизорчето. Наскоро купихме много подобен по модел на него - 671 и работеше чудесно. Този е от същата серия, даже има някакви отстъпки при закупуването или гаранцията им беше на около 5 години след регистрация.Външният вид е много привлвкателен за мен.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на LZ4JW за отговора, но няма ли и други хора, които имат мнения по темата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че в този ценови диапазон телевизорите се различават само по марка и дизайн. От там нататък е въпрос на лични предпочитания и наблюдения върху надеждноста. Което ме навежда на следната мисъл: не бъркайте 'изглежда ми надежден' със 'изглежда ми бъкан с неща, които никога няма да ползвам' .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без никакво съмнение телевизорът е много добър, особено за парите си, а и при тази гаранция - съвсем. Друг е въпросът как установи коя марка е надеждна и коя не е, не се заяждам, просто ми е любопитно. Напоследък производителите са в бясна надпревара кой какви "благинки" да прибави, за да може да остане на пазара, който най-вероятно съвсем скоро ще претърпи много сериозно преструктуриране.

Измислиха дистанционни с жестове, с посочване, с телефон, не знам дали към някой модел не са добавили пералня или прахосмукачка. Не съм против новите технологии, тъкмо напротив, но първо помисли колко от екстрите ще ползваш, пък тогава купувай. Smart TV, Net TV и всякакви други TV канали, които телевизорът ти лови чрез интернет се превъртат информативно 1-2 пъти и след това обикновено се забравят. По кабела ми идват 150+ програми, а и телевизорът има "собствени" още поне 50-тина, може и повече да са, кой да ги брои. Е, кога да ги гледам?

А тия 200, 300, 600 или 800 Хц обикновено са само част от рекламата и нямат нищо общо с действителността. Не че при домашни условия един любител би могъл да ги измери, друг е въпросът от какъв зор да го прави.

Вземи една флашка, да речем 16 ГБ, метни няколко файла 1080р и 720р, та иди и ги гледай в магазина.Почти всички марки и модели имат доста "спънати" собствени плеъри, къде четящи, къде не български субтитри, та от моя гледна точка е несериозно да си прави човек труда да гледа филм от флашка, забучена в телевизора - има несравнимо по-добри и безотказни решения.

Помоли да ти пуснат и обикновения цифров тв сигнал, в масовия случай е на Булсатком, за да не се чудиш после защо има твърде осезаема разлика между пробите и реалността. А и от HD канал до HD канал има балкан разлика, в това сам ще се убедиш.

Не написах тая тирада, за да те разубеждавам, а само за да ти заостря вниманието за какво точно ще си даваш парите. Хубаво е човек да потърси други мнения, но крайният избор ще е само твой.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телевизора е 100Hz а онова е друго. Производителите си измислят разни техники за подобряване на картината и им измислят интересни имена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без никакво съмнение телевизорът е много добър, особено за парите си, а и при тази гаранция - съвсем. Друг е въпросът как установи коя марка е надеждна и коя не е, не се заяждам, просто ми е любопитно. Напоследък производителите са в бясна надпревара кой какви "благинки" да прибави, за да може да остане на пазара, който най-вероятно съвсем скоро ще претърпи много сериозно преструктуриране.

Измислиха дистанционни с жестове, с посочване, с телефон, не знам дали към някой модел не са добавили пералня или прахосмукачка. Не съм против новите технологии, тъкмо напротив, но първо помисли колко от екстрите ще ползваш, пък тогава купувай. Smart TV, Net TV и всякакви други TV канали, които телевизорът ти лови чрез интернет се превъртат информативно 1-2 пъти и след това обикновено се забравят. По кабела ми идват 150+ програми, а и телевизорът има "собствени" още поне 50-тина, може и повече да са, кой да ги брои. Е, кога да ги гледам?

А тия 200, 300, 600 или 800 Хц обикновено са само част от рекламата и нямат нищо общо с действителността. Не че при домашни условия един любител би могъл да ги измери, друг е въпросът от какъв зор да го прави.

Вземи една флашка, да речем 16 ГБ, метни няколко файла 1080р и 720р, та иди и ги гледай в магазина.Почти всички марки и модели имат доста "спънати" собствени плеъри, къде четящи, къде не български субтитри, та от моя гледна точка е несериозно да си прави човек труда да гледа филм от флашка, забучена в телевизора - има несравнимо по-добри и безотказни решения.

Помоли да ти пуснат и обикновения цифров тв сигнал, в масовия случай е на Булсатком, за да не се чудиш после защо има твърде осезаема разлика между пробите и реалността. А и от HD канал до HD канал има балкан разлика, в това сам ще се убедиш.

Не написах тая тирада, за да те разубеждавам, а само за да ти заостря вниманието за какво точно ще си даваш парите. Хубаво е човек да потърси други мнения, но крайният избор ще е само твой.

Явно не съм се изразил правилно като съм използвал думата "надежден", не случайно дори съм споменал, че досега никога не съм имал положителни впечатления от марката LG, а това което съм искал да кажа, че е най-оптималния и добър вариант в този ценови диапазон. Другото което е, аз обичам да използвам максимално новостите в продуктите и съм сигурен, че не веднъж бих се възползвал от функциите на този телевизор. И също така, мисля да пускам филмите си по друг начин и това е през PC, защото ми трябва доста голяма флашка, за да побера един Blu-ray филм, и да се насладя на максималното, което телевизора може да ми предложи. Това за 400HZ може би е наистина маркетингов трик, но примерно когато сравниш нормалните монитори, които са 50-60Hz с новите 120Hz, има една осезаема разлика, въпреки всичко не смятам, че е нещо, което променя коренно много картината, но го слагам като "+". В момента нямам нито един HD канал от доставчика ми на телевизия, защото не съм си купил HD приемника, който те предлагат, но въпреки това те не предлагат повече от 10 HD канала и бих искал да попитам, някой има ли идея, кой от доставчиците на телевизия във Варна, предлага най-добра картина и повече HD канали? И благодаря за постовете!

П.П. А сега се сетих и за нещо друго, което исках да попитам, какво представлява този саундбар, който се предлага в комплект с телевизора? Досега не съм се интересувал и дори си признавам не бях чувал за това нещо или може би съм, само че не мога да зацепя какво точно е? ;d

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мхъм не може би а си е 100Hz. Наименованието наистина си е маркетингов трик. А тия 100Hz се си мисля че се отнасят за ТВ сигнала. Ако го вържеш съм PC е друга риба... ;) пс. Защо си мисля че пасивното 3Д не е FullHD и е по-лошия вариант? То като гледам LG само такива правят... Иначе за гледане на телевизия си е екстра телевизора. А на които и оператор да се вържеш качеството все ще куца. Сателайт БГ били страшни ама и цените са им такива а като гледах последно прогамната им схема беше много зле. Както правилно си се ориентирал най-добрия вариант е през компа блу-рейчетата и си рупаш пуканките и бирата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

пс. Защо си мисля че пасивното 3Д не е FullHD и е по-лошия вариант? То като гледам LG само такива правят...

От това, което съм чел, аз лично бих предпочел пасивно 3Д. Не ми предстои покупка на телевизор в скоро време (а и едва ли бих взел 3Д), тъй че не съм се интересувал много-много, но пасивното 3Д има предимства, които хич не са за пренебрегване, а LG правят такива, защото пасивното 3Д е техен патент.

hlevoust, колкото до новите технологии, аз лично бих ги използвал активно и то всичките... Дистанционно през телефона? - ами разбира се, че бих го ползвал. Точно с два клика телефона ми става дистанционно. От поне 5-6 години си управлявам компютъра когато слушам музика, гледам филми или TV през телефона. SE имаха вградена програмка за управление през Bluetooth.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...В момента нямам нито един HD канал от доставчика ми на телевизия, защото не съм си купил HD приемника...

Телевизорът ти ги лови сам, не му е нужен приемник за целта. При това сортира цифровите от аналоговите, а и радиата са безброй. Доставчици различни, опции също - липсата на отделен приемник води до проблеми с EPG-то, но това е проблем на доставчика, а не на телевизора. От друга страна, за да гледаш HD канали с приемник, последният трябва да е HD, а това обикновено е доста по-скъпо. По мои лични наблюдения върху телевизорите на двама съседи, картината с външен приемник е видимо по-калпава, отколкото ако телевизорът се ползва самостоятелно. Да, възможно е и приемниците да са калпави.

...hlevoust, колкото до новите технологии, аз лично бих ги използвал активно и то всичките... .

Аз никъде не съм ги отрекъл, само коментирам присъствието им, защото в някои случаи телевизорите се купуват заради екстрите, а не заради основното им предназначение - мое впечатление.

Темата за активното и пасивното 3Д е безкрайна, защото всеки сам трябва да си прецени - все още има странични ефекти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мхъм не може би а си е 100Hz. Наименованието наистина си е маркетингов трик.

А тия 100Hz се си мисля че се отнасят за ТВ сигнала. Ако го вържеш съм PC е друга риба... ;)

пс. Защо си мисля че пасивното 3Д не е FullHD и е по-лошия вариант? То като гледам LG само такива правят...

Иначе за гледане на телевизия си е екстра телевизора. А на които и оператор да се вържеш качеството все ще куца.

Сателайт БГ били страшни ама и цените са им такива а като гледах последно прогамната им схема беше много зле.

Както правилно си се ориентирал най-добрия вариант е през компа блу-рейчетата и си рупаш пуканките и бирата.

Full HD 3D е! Оросто технологията е такава, че дава ляв и десен образ по 540p, като се съберат става 1080p.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мхъм не може би а си е 100Hz. Наименованието наистина си е маркетингов трик.

А тия 100Hz се си мисля че се отнасят за ТВ сигнала. Ако го вържеш съм PC е друга риба... ;)

Иначе за гледане на телевизия си е екстра телевизора. А на които и оператор да се вържеш качеството все ще куца.

Сателайт БГ били страшни ама и цените са им такива а като гледах последно прогамната им схема беше много зле.

Както правилно си се ориентирал най-добрия вариант е през компа блу-рейчетата и си рупаш пуканките и бирата.

Ето как LG обясняват тяхната пасивна 3D технология, понеже го бях гледал и там са показани доста неща, но е силно преувеличено това, което пасивното е по-добре от активното но въпреки всичко, обясняват защо е по добре. Ето и линк към видеото: http-~~-//www.youtube.com/watch?v=R10o9unvN5o

За мен лично пасивното е наистина много, много по-добър вариант поради няколко причини. Първите няколко причини са тези, които са показани в това видео, макар и да не е наистина чак такава разликата, според мен това, което казват има смисъл и до някаква степен е вярно. Следващата причина е, че очилата ти нямат батерии и кабел, който да стърчи от тях, свързвайки ги с телевизора, След това очилата на активното 3D са 2-пъти по-скъпи от очилата на пасивното. И най-голямото удобство е това, че колкото очила имаш толкова хора могат едновременно да гледат телевизора, което също е предимство, когато семейството се състои от повече членове или пък, ако си поканиш приятели да гледате някой мач от шампионската лига хаха. Другото нещо, за което се сетих, LG предлага функция "Dual Play Mode", която ти предлага, когато играеш игра на 3D, не разделя екрана на 2 части (което за мен е много гадно), а единия играч вижда примерно неговото оръжие, а другия вижда пак неговото си оръжие, тоест двамата играчи виждат 2 различни образа, а екрана не е разделен на 2 части. Ето един човек показва това. http-~~-//www.youtube.com/watch?v=A_GlxVCtzJs (40 секунда)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Клипчетата са много убедителни, само дето реалността у нас е по-различна. И не става дума за разликите, плюсовете и минусите на двете технологии, а в липсата на 3Д предавания. Можеш да намериш тук-там по тракерите някой и друг филм/концерт, но до каква степен е 3Д или някаква псевдомайстория, трудно е да се каже. Да не говорим пък за опцията за конвертиране от 2Д в 3Д, което мога да сравня с опит един моно аудио запис да бъде възпроизведен като стерео - имаше подобни жалки опити в миналото (заводски аудиокасетки, а преди това и винилови грамофонни плочи, при които единият канал носеше вокала, а другият музиката)... Май малко се поотдалечихме от темата - отивай в магазина, разгледай още веднъж, пробвай и купувай, ако те устройва. А аз по план-график ще отложа неизбежната покупка на 3Д телевизор за идната година.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Клипчетата са много убедителни, само дето реалността у нас е по-различна. И не става дума за разликите, плюсовете и минусите на двете технологии, а в липсата на 3Д предавания. Можеш да намериш тук-там по тракерите някой и друг филм/концерт, но до каква степен е 3Д или някаква псевдомайстория, трудно е да се каже. Да не говорим пък за опцията за конвертиране от 2Д в 3Д, което мога да сравня с опит един моно аудио запис да бъде възпроизведен като стерео - имаше подобни жалки опити в миналото (заводски аудиокасетки, а преди това и винилови грамофонни плочи, при които единият канал носеше вокала, а другият музиката)...

Май малко се поотдалечихме от темата - отивай в магазина, разгледай още веднъж, пробвай и купувай, ако те устройва. А аз по план-график ще отложа неизбежната покупка на 3Д телевизор за идната година.

Прав си за превръщането на моно аудио в стерео. Има в момента различни програми, които те убеждават, че когато слушаш музика през тях или гледаш филм подобряват стереото и качеството на звука до неузнаваема степен... което навярно е пълна глупост! Когато започнах да разглеждам за телевизори, за да бъда честен изобщо не си мислех да се насоча към телевизор с 3D опция, само че постепенно започна да ми харесва идеята за 3D, тъй като в бъдеще най-вероятно ще се произвеждат само смарт телевизори и не малко от тях ще включват 3D опция. Вярно е, че някой казват както теб, че може би избързваме все още с това да си купуваме 3D телевизор, но така или иначе мисля, че вече компаниите имат доста опит с 3D-то и са успели да го постигнат на една висока степен. Благодаря за коментарите още веднъж!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...само че постепенно започна да ми харесва идеята за 3D, тъй като в бъдеще най-вероятно ще се произвеждат само смарт телевизори и не малко от тях ще включват 3D опция...

И на мен ми харесва идеята, не вярвам някой да е против възможността за пространствено възприятие в перфектно качество. А производителите гледат да "дръпнат с материала", за да останат в играта. Още няма сериозни индикации за моделите през идната 2013 г, но все по-трудно ще е да се намери сериозен телевизор без 3Д модул и всякакви "смартове". Проблемът е, че цените от година на година растат. Неотдавна правих за свои цели една табличка между съпоставими (при цялата условност на това понятие) телевизори по отношение на възможности и цени.

Телевизор си купих точно преди година. Е, не взех точно този, който исках, защото ми се оказа плитък джоба, а и за проклетия изтървах промоциите с един единствен ден. Не че се жалвам от избора, който направих, но исках и Ambilght... Да, за Филипс става дума, а цените на 6-та серия (където съм и аз) през 2011 г сега едва стигат за 5-та. И това съвсем не е само при холандците.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми харесва идеята, не вярвам някой да е против възможността за пространствено възприятие в перфектно качество. А производителите гледат да "дръпнат с материала", за да останат в играта. Още няма сериозни индикации за моделите през идната 2013 г, но все по-трудно ще е да се намери сериозен телевизор без 3Д модул и всякакви "смартове". Проблемът е, че цените от година на година растат. Неотдавна правих за свои цели една табличка между съпоставими (при цялата условност на това понятие) телевизори по отношение на възможности и цени.

Телевизор си купих точно преди година. Е, не взех точно този, който исках, защото ми се оказа плитък джоба, а и за проклетия изтървах промоциите с един единствен ден. Не че се жалвам от избора, който направих, но исках и Ambilght... Да, за Филипс става дума, а цените на 6-та серия (където съм и аз) през 2011 г сега едва стигат за 5-та. И това съвсем не е само при холандците.

Така е донякъде си прав, само че не напълно, защото през 2007-2008, когато закупих моя телевизор, "Panasonic Viera" беше на цена от 2330лв. нещо от този сорт, а в момента такъв телевизор би струвал чисто нов под 1000 лв. Но като цяло да цените растат и към края на годината, по Коледа падат или имат някакви частични промоции, примерно на най-продаваните телевизори. Но качеството става на все по-добро ниво и съответно цените стават все по-високи... до някаква степен е разбираемо, само че ако продължават така не знам как един човек със средно статистически финанси, би си позволил някой по-качествен телевизор, прав си!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...