Премини към съдържанието
nikon63

Препоръчайте ми дигитален фотоапарат

Препоръчан отговор

Здрасти,ако имаш мангизи а пък и да нямаш се понапани малко щото евтин цифров апарат няма виж този страшен е а пък ти си решавай

http://911.bg/a2/offers.asp?p=1700338&pare...&tm=444&mo=1681 cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти кажа само да избереш истинска марка,такива са Канон,Панасониците също са добри,КоникаМинолта,Олимпус и т.н.Аз съм имал и скапан(Фотоклип) и хубав.Съвета ми е да не гледаш много много мегапикселите,добре е апаратчето да има ръчни настройки.Можеш да погледнеш и ТАЗИ темичка в която се говори за намаление на фотоапарати КоникаМинолта.Аз лично имам Dimage Z2 от същата марка и съм много доволен,ЕТО снимки от него.Още нещо,цифровите фотоапарати Практика нямат нищо общо със великолепните си механични събратя(имам и един такъв) и ползват само името а иначе са ги купили китайци които правят боклуци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично за мен като говорим за цифрови апарати марките са 2 - Canon и Sony. Аз лично мисля да си купя през лятото Canon PowerShot A530. Има 5MPixels,4x оптично и цифрово увеличение, USB2.0 порт, 16 SD карта, 2 AA батерии (може и с NiMH), т.н. Като цена в България се предлага за 450лв за в момента (Има го в Техномаркета и един Интернет сайт за Online търговия). С останалите пари може да си купиш 512 MB SD карта или комплект акумулаторни батерии със зарядно. Успех с покупката!

Редактирано от TheOne (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам "Фотоклип 7200". Купен е през 2002 г, може би от първата партида. До тази година нямах оплаквания, но през последните 2-3 месеца, когато вкючвам дисплея, понякога се появяват едни хоризонтални линии като на стар телевизор. Правя 1-2 "снимки" и линиите изчезват. Досега не съм имал други проблеми. Ползвам компакт флеш карта от 1 ГБ без проблем. Недостатъците на този вече стар ФотоКлип според мен са: малко пиксели (1,3), малък размер на дисплея (когато има много слънце гледам през визьора при снимка) и в софтуера - може да има повече екстри. Не съм му ползвал достатъчно само диктофона. Цветовете на снимките са нормални. Други оплаквания нямам. Направил съм към 2500 снимки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В c-net има добър buying guide.link

Ето ви и един хубав сайт с обстойни статии за дигитални фотоапарати.Убеден сън че ще ви е от полза:Steves Digicams

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако целта е да правим хубави снимки - то апарата е едната част! (вече имаш информация за това)

Разгледай тук, регистрирай се ще намериш информация, която ще ти помогне, ще получиш отговор на конкретени въпроси.

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От две седмици имам Fujifilm FinePix F 10

взех и 1гб карта - снимките са със страхотно качество а и видеото е много добро - просто перфектен фотоапарат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да намеря по-евтин дигитален апарат който естествено и да е добър,да върши работа,т.е. да прави качествени снимки! :hush:

Спрял съм се на това-dc%20e310.gif

Това е апарат от по-нисък клас,какво ще ми кажете за него..параметрите и характеристиката я знам.позаинтересувах се естествено.Моля някой ако има някакво мение дали апарата е добър да каже :P:) :)

Редактирано от guruni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той отговаря на поста преди него който е от днес и задава подобен на автора въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз имам "Фотоклип 7200". Купен е през 2002 г, може би от първата партида. До тази година нямах оплаквания, но през последните 2-3 месеца, когато вкючвам дисплея, понякога се появяват едни хоризонтални линии като на стар телевизор. Правя 1-2 "снимки" и линиите изчезват. Досега не съм имал други проблеми. Ползвам компакт флеш карта от 1 ГБ без проблем. Недостатъците на този вече стар ФотоКлип според мен са: малко пиксели (1,3), малък размер на дисплея (когато има много слънце гледам през визьора при снимка) и в софтуера - може да има повече екстри. Не съм му ползвал достатъчно само диктофона. Цветовете на снимките са нормални. Други оплаквания нямам. Направил съм към 2500 снимки.

Тези ОК, ама аз с моя Панасониk LZ1 направих 8000 снимки за под 1 год. и то не снимам професионално. Моят съвет е за ок. 300 лв да се огледаш за някой от тази серия с 6х оптично приближение. Като го разучиш, прави невероятни снимки. Пентакс М20 или подобен е също много добър. Сони много не ми харесват заради много шарените и нереално оцветени снимки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка се спрях на това- DC_C540_Compimage.jpg

Купих си апаратчето и след като го ползвах останах АДСКИ доволен от работата с него!!Прекрасни снимки с много възможности...запис на видеоклип със звук (излиза наистина много добро добро качество) много добро апаратче от по-нисък клас!!

Тези които си търсят нещо евтино и наистина качествено да го имад в предвид :jumping11:

Цената му е 230 лв :wow:

Редактирано от guruni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми да ти е чистит:)

То понякога като си купуваш фотоапарат зависи и за какво ще ти трябва - ако е само за щтракане възможности много, ама ако е за некви фотографски опити принципно ти трябва нещо по-добро;)

Айде със здраве да си го ползваш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.