Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

проблем с телевизот electron

Препоръчан отговор

здравейте имам въпрос относно един доста стар телевизор марка електрон. Проблема е че на кинескопа не се появява картина има само звук миналата седмица направи същия проблем но се оправи сега като го включа излиза картина само за стотни от секундата някои път се задържа за около 30 секунди и после бавно угасва. от къде може да е проблема и как да го отстраня

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

здравейте имам въпрос относно един доста стар телевизор марка електрон. Проблема е че на кинескопа не се появява картина има само звук миналата седмица направи същия проблем но се оправи сега като го включа излиза картина само за стотни от секундата някои път се задържа за около 30 секунди и после бавно угасва. от къде може да е проблема и как да го отстраня

Проблема е,че телевизора е може би на 40 години вече.Компонентите му стареят и съвсем нормално да започва да прави проблеми.Няма нищо вечно!След като го прегледа,разбиращ техник,той може да отговори на въпроса ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малее, има ли още живи електрони :) майтап ...... и аз имам в къщи един такъв гълъбарник , само че е малко по съвременен , донесох го от Украйна - 1992/3 г тогава беше последно чудо но техниката 150 долара  - дистанционно 55 канала и пал/секам СКАРТ вход/изход :D Колко ядове съм брал , мога книга да напиша по доставката и ремонтите :( Та по твоя проблем , може и да има лоша спойка , изсъхнали кондензатори , не добре куплирана платка или както го описваш ме съмнява да не се е леко извадил куплунга на кинескопа и му прекъсва отоплението :( Проблема си е за сервиз но ремонта му ще почне от + 20 ако изобщо някой се подцени да го ремонтира :) или ще ти предложат някой телевизор техен за 50 лв и ще се отървеш от избелелия кинескоп който предполагам е сменян няколко пъти :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този дефект точно Вие не можете да го отстраните. Трябва да потърсите техник за да го поправи на място. Телевизора е стар много. Друг отговор няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малее, има ли още живи електрони :) майтап ...... и аз имам в къщи един такъв гълъбарник , само че е малко по съвременен , донесох го от Украйна - 1992/3 г тогава беше последно чудо но техниката 150 долара  - дистанционно 55 канала и пал/секам СКАРТ вход/изход :D Колко ядове съм брал , мога книга да напиша по доставката и ремонтите :( Та по твоя проблем , може и да има лоша спойка , изсъхнали кондензатори , не добре куплирана платка или както го описваш ме съмнява да не се е леко извадил куплунга на кинескопа и му прекъсва отоплението :( Проблема си е за сервиз но ремонта му ще почне от + 20 ако изобщо някой се подцени да го ремонтира :) или ще ти предложат някой телевизор техен за 50 лв и ще се отървеш от избелелия кинескоп който предполагам е сменян няколко пъти :D

А, я питайте бай Иван Коцев от Ловеч дали електроните са лоши телевизори... Майтап и от мен, ама и на сериозно. Иначе по темата: проблема почти на 100% се дължи на загубване на отоплението. Причината Йонов е подсказал- или лоша спойка или проблем в куплунга на кинескопа. Ако човек има поглед върху нещата и мисли малко по- аналитично тая повреда се отстранява бързо и не е нужно чак такъв специалист да е. Но с подсказване по форуми няма да стане- няма да стигнат 3-4 изтърквания на клавиатурите от писане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-напред свали цокъла на кинескопа и провери дали всички контактни пластини в цокъла са наред.Огледай добре дали свети нажежаемата жичка в кинескопа.Освен това не си посочил какъв е модела на ТВ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човека щом пита не е напред с матреала :) да го предупредим че ще може и да го юсне тока :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е точно от отоплението на кинескопа. Вадиш цокъла , с отверка или нещо друго зачистваш изводите на кинескопа, а изводите на цокъла може малко да ги изкривиш, за да контактуват по- добре, също така и тях почисти с гума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване