Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Може ли да ми кажете дали може по някакъв начин да и се увеличат МБ и ако някои знае да каже колко пари струва самата видео карта.

Редактирано от Lorenzo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето ти извадка от цените на Мост:

GEFORCE4 MX440PRO/64M/TV/DVI 31.50$

GEFORCE4 MX440/128 DDR/8X/TVO 34.50$

Що се отнася до увеличаване на паметта-по-принцип е възможно,но едва ли ще се намери някой,който да се съгласи да сменя чипове на това видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мерси за цените. А да се увеличат МБ само един чип ли трябва да се смени? Става ли от карта от по-горна серия да зема от нея чип и да го сложа. Ако знаеш ще може ли да обясниш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не само един :) трябва да се сменят всички чипове на паметта(тези,разположени около охлаждането на картата и тези на гърба и, :bye: ако има и там).Освен това,новите трябва да бъдат на същата честота и със същите характеристики като старите(производител,напрежения и т.н.).

Изобщо мисля си,че с това трябва да се заеме само човек с много солидни познания,сръчност и разбира се,подходящи инструменти :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен няма смисъл да се опитваш да увеличаваш паметта на такава карта, освен "за спорта".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мамкаму да беше лесно. Просто сегашната ми видео карта е GeForce FX5200 както много пъти съм казал тя нещо не върви за игри имам също така и GeForce FX5500 ма тя е на другото пц и не искам го разглобявам че е в гаранция. Та търся други алтернативи пък нещо къто купих 2рото пц леко ми свършиха ресурсите и ми бяха казали че МХ440 е била за игри и можело да и се увеличат МБ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

FX 5200 e по-добрата за игри,в сравнение с МХ440,но и двете вече са остарели и не се справят добре с игрите.Имай предвид,че GeForce 4 MX 440 поддържа DIRECT X 7 и е доста далече от игрите в момента,с ниски честоти на ядрото и паметтаИначе тя е една чудесна бюджетна карта за офис приложения,интернет и гледане на филми. ;)

Що се отнася до твоята FX 5200,можеш да пробваш с моднати драйвери(скоро тука във форума има линк за моднати драйвери за ATI и NVidia цък

Прочети,сваляй и пробвай-можеш да опиташ и клок на картата,но ако тя е с бавни памети,няма да има голям ефект от клока.Каза,че компа е с лепенки,иначе бих ти препоръчал да го отвориш и да видиш производителя на видеото и какво пише на паметите.

Успех :bye:

П.С. Упс,сега видях,че с лепенки е компа,където е FX 5500.Тогава отваряй и гледай каквото съм писал по-горе,за да знаеш има ли смисъл да си играеш с картата.

Редактирано от kokomil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.