Премини към съдържанието
rosi_ca

Имам проблем. Прецака ми се флопито.Помогнете.

Препоръчан отговор

При опита ми да свържа два компютъра в мрежа и по точно при изпълняване на съветника за инсталиране на мрежа, точно когато се прави дискетата за настройки на др. комп. нещо работата се прецака и от тогава флопито не ще да отваря никакви дискети, изписва "А:\НЕДОСТЪПНА, и търси ниакакъв DI ADRES".Моля, дайте ми съвет (по за като малоумни), помогнете ми да оправя проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво по-точно е станало докато си записвала дискетата или нямаш представа ?

Ако можеш отвори кутията и провери дали кабелите към флопито не са се извадили от гнездата. Включи ги както трябва ако се налага. Ако флопито е изгоряло, едно ново сигурно струва 10-на лв. Не се сещам какво друго да те посъветвам.

seal-luck.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Какво по-точно е станало докато си записвала дискетата или нямаш представа ?

Ако можеш отвори кутията и провери дали кабелите към флопито не са се извадили от гнездата. Включи ги както трябва ако се налага. Ако флопито е изгоряло, едно ново сигурно струва 10-на лв. Не се сещам какво друго да те посъветвам.

seal-luck.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Лампичката му свети при всеки опит, но само изписва този надпис.В дивайс менаджера всичко е OK., мислех да преинсталирам win., но незнам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дано си опитала с поне две различни дискети.Забелязъл съм че някои двойки флопита-дискети (включително като марки ) просто не се сработват и това като че ли е нормално.Накрая, опитай с виртуал флопи драйв - това е виртуално флопи което ще накара всяка програма в уиндоус да го третират като истинско флопи.Всички файлове записани на това флопи отиват в т.нар имейдж файл.Копираш този файл на съседния копютър,може и през интернет, инсталираш програмата и всички проблеми са решени.

Лично аз не съм я пробвал,но предполагам че ще ти свърши работа.

виж тук:

http://www.download.bg/index.php?cls=progr...efault&id=21716

програмата изглежда работи само на XP/2000/NT .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

сети ли се да махнеш защитата на флпоито от запис , и виж дали самата дискета не е калпава!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Преди каквото и да било, трябва да се убедиш, че наистина флопито е прецакано. Ако не си пробвала минимум 10 различни дискети и не от една марка не може да си сигурна.

И аз веднъж наскоро като тебе си мислих, че се е прецакало. 1 - а дискета както си работеше и изведнъж спря. Пробвах още около 5-6 дискети, които уж работиха и с тях същата работа.

Оказа се, че всички са се прецакали, а на флопито му няма абсолютно нищо. Калпави са, какво да ги правим?

А пък ако е във флопито проблема, едва ли има смисъл да го мислиш - ново. Освен да се опиташ да го почистиш...

И няма смисъл да преинсталираш Уиндоуса. Напразно ще е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз имам прецакано флопи,

с тази разлика че като го пусна независимо с дискета или не

след кратко размишление забива компютъра.

А някой път се оправя и отваря дискетите.

Флопито е работило на компютъра почти година,

а проблемите почнаха отскоро,не съм сигурен точно кога,защото рядко го ползвам,

но все пак е кофти да рестартирам ръчно заради едно флопи.

Ако някой има идеи....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    И аз имам прецакано флопи,

с тази разлика че като го пусна независимо с дискета или не

след кратко размишление забива компютъра.

А някой път се оправя и отваря дискетите.

Флопито е работило на компютъра почти година,

а проблемите почнаха отскоро,не съм сигурен точно кога,защото рядко го ползвам,

но все пак е кофти да рестартирам ръчно заради едно флопи.

Ако някой има идеи....

Идеята е,както казаха и по-горе - наместваш кабелите на флопито с надеждата да е от тях и да се оправи.Ако не се оправи, изхвърляш флопито,забраняваш го в Биос и караш без FDD.Другият вариант - прежалваш 10-ина лв. и си купуваш ново флопи . :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми аз ги намесвам кабелите и мисля, че точно тогава тръгва

но после пак зацепва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ми аз ги намесвам кабелите и мисля, че точно тогава тръгва

но после пак зацепва.

В такъв случай смени захранващото кабелче с другото от захранването ( би трябвало да имаш едно свободно захранване за флопито ), смени и широкия кабел с друг.Можеш да вземеш за пробата от някой приятел и ако се оправи с него,тогава си купуваш нов кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    При опита ми да свържа два компютъра в мрежа и по точно при изпълняване на съветника за инсталиране на мрежа, точно когато се прави дискетата за настройки на др. комп. нещо работата се прецака и от тогава флопито не ще да отваря никакви дискети, изписва "А:\НЕДОСТЪПНА, и търси ниакакъв DI ADRES".Моля, дайте ми съвет (по за като малоумни), помогнете ми да оправя проблема.

Проблемът е в самата дискета съдейки по термина "DI ADRES".Когато падна Берлинската стена вместо да си купя златни ланци, аз си купих за тяхната цена 720кB флопи дисковод на японската фирма Omicron.Беше ми писнало от магнитофонните ленти, като се сджвакат да се тюхкам.Шасито бе от дюраломин и бяха тежки, и изглеждаха солидни.Още баца това флопи с едни BASF дискети.Сега, филипински истории.Правят ги от някаква кашкавал пластмаса.Главите отдавна не са на стоманени пружини, ами пластмасови.От ръчкане подобен дисковод губи центровка и главите заемат свое азимутално положение.Оттам и бедата с правилното разчитане.Допълвам и натрупания феромагнитен прашец по четящите глави, пречещ за адекватна работа.Аз на флопито отдавна съм му разлепил некролога.Ако го монтирам, то е заради зимата да не се вмъкват паяци през неговия процеп на топло в гълъбарника.Недай Боже диви пчели да се завъртят около и тогава освен праха ще чистите и пити с мед.

Съветът е всичко наново на нова дискета.

Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.