Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

спрял съм се на този лаптоп в момента е на промоция в технополис на 1199лв

ще се използва за филми, работа в интернет ,игри, windows office paked

какво мислите подходящ ли е и като марка леново добри ли са

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не гледай марката, а конкретния модел от дадена марка. Специално G серията е нисък клас и не блестят с особено качествена изработка, за това по-добре се насочи към друг модел. А защо лаптоп, а не десктоп? Толкова ли е нужна мобилност?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е лоша машина, но за игри няма да стане, защото ще го прегрееш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и защо подяволите от техно бакалия?

Какво е значението от къде е купен, моделите на лаптопите са едни и същи - дали ще го купиш от техно нещо си или от специализиран магазин за лаптопи или пък ще отидеш в някой малък магазин за IT и да ти го поръчат ... вносителят е един и същ, модела е един и същ, обслужващия гаранционен сервиз е един и същ ... евентуално консултантите в някой магазин да искат да ти набутат нещо, но като си си избрал марка и модел отиваш и го взимаш. Евентуално може да има разлика в цената :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес го взех и ми предложиха някаква опция за удължаване на гаранцията като за да я удължа с 3 години трябва да дам още 270лв има ли сметка да давам тези пари.

Имам и още един въпрос имам тв тосшиба 3д и искам да мога да гледам филми от лаптопа на тв-то посредством hdmi кабел за тази цел трябва ли ми някаква програма която да инсталирам на лаптопа дадоха ми и един рутер подарък  http://www.technopolis.bg/b2c/details/565810/P11021101/Mrezhov-adaptor-TP-LINK-WR-740N дали ще ми върши работа в апартамент около 90 кв.м или да си търся по мощен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес го взех и ми предложиха някаква опция за удължаване на гаранцията като за да я удължа с 3 години трябва да дам още 270лв има ли сметка да давам тези пари.

Здравей, това е вид застраховка, предоставена от външна компания (застрахователна компания). В този случай е AIG. Продукта е специално разработен за Технополис, Друга компания, която продава подобна услуга е Уника, ако не ме лъже паметта... С две думи си купуваш застраховка на лаптопа с/у производствен дефект, възникнал след стандартната гаранция, предоставяна от производителя. За мен не е лоша идея, но не и на тази цена!!! При положение, че можеш да си вземеш подобна за страховка за около 40-50 лв, която да ти покрива и Кражба, Изпускане и Заливане, всичките тези НЕ са покрити по гаранционните условия... При това с покритие на територията на цяла България. С две думи: Не е лоша идея, но е твърде скъпо... Избора е твой! Поздрави! п.с. Ето им точната дефиниция на покритието:

2.9. Щета Внезапна и непредвидена, случайна повреда, свързана с разрушаване, пълно или частично повреждане на Продукт, в резултат на дефект на материал или производствен дефект.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да попитаи и още нещо когато е в ключен в контакт без зануляване по корпуса му тече слаб ток това нещо ми се струва че не е нормално какво мислите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да попитаи и още нещо когато е в ключен в контакт без зануляване по корпуса му тече слаб ток това нещо ми се струва че не е нормално какво мислите

Включвай го само в контакт със зануляване... 

Повечето лаптопи ги дават със захранване, при което фаза и маса влизат в грец (минават и през още една камара елементи), за да се преобразува до постоянен ток със съответното напрежение и големина. Към лаптопа най-често отиват 2 жички - едната е вързана към цялата тая схема за преобразуване на тока, а другата от лаптопа отива директно на третата пластина за заземяване...

Възможно е да има захранвания които да работят и на друг принцип, но поне тези които съм отварял баха направени точно така...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Включвай го само в контакт със зануляване...  .... Възможно е да има захранвания които да работят и на друг принцип, но поне тези които съм отварял баха направени точно така...

Много захранващи адаптери за лаптопи ползват щепсел, който не предразполага към заземяване тип Europlug. Всъщност вторият проводник(негативата) на DC изходното напрежение не отива към заземяването - тя е свързана през компенсация към вторият извод на изправящата схема. При захранващи адаптери с щепсел тип Шуко и действително трети проводник, то този проводник няма функционално предопределящо значение за работата на захранващият адаптер, а за да подсигури ниският потенциал на негативата на захранващият адаптер. Включването на подобни устройства със заземяване към електрическата мрежа е нож с две остриета - ако се включи друго устройство, което не е заземено към лаптопа, то започва да протича ток от изравняване на потенциалите на двете устройства, което не е хубаво нещо.

От друга страна оставянето на заземяващият извод висящ или при захранващи адаптери без заземяващ извод е възможно на корпуса на лаптопа да се появи потенциал спрямо земята, който не е опасен, просто е некомфортен.

Иначе зарядните като клас II електрическо оборудване не е задължително да се заземяват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

пак съм  аз здравейте

при проверка на компонентите с програма аида 64 ми показва че компютара има две видео карти едната е intel hd graphics 4000 a другата NVIDIA GeForce GT 635M това  възможно ли е когато го купувах ми казаха че е с NVIDIA - та до колкото знам на intel май е вградена в процесора intel core i5  ако всичко е вярно двете карти едновременно ли работят  ако не кога коя работи.  Също с каква памет разполага intel hd graphics 4000 за NVIDIA GeForce GT 635M ми казаха че е 2 гб

благодаря за информацията която получих от съфоромниците по горе

пак съм  аз здравейте

при проверка на компонентите с програма аида 64 ми показва че компютара има две видео карти едната е intel hd graphics 4000 a другата NVIDIA GeForce GT 635M това  възможно ли е когато го купувах ми казаха че е с NVIDIA - та до колкото знам на intel май е вградена в процесора intel core i5  ако всичко е вярно двете карти едновременно ли работят  ако не кога коя работи.  Също с каква памет разполага intel hd graphics 4000 за NVIDIA GeForce GT 635M ми казаха че е 2 гб

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

пак съм  аз здравейте

пак съм  аз здравейте

Има писано по въпроса във форума, моля ползвайте търсачката!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване