Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Става въпрос за нещо около 1000-1050 лева без ДДС! За сега съм се ориентирал към следните два варианта:

AMD-based

MB Asus A8N-E (NF4 Ultra, S939)

CPU AMD Athlon 3200+ (Venice, S939) box

RAM 2x512 MB Kingston DDR400

HDD 200GB Seagate 8 MB Sata 2

VGA Saphire 550 PCI-E 256 MB

DVD NEC 4570A

Case Foxconn 3GTLA-570A 350 PFC

Intel-based

MB Asus P5LD2 (LGA 775, 945P, DDR2)

CPU Pentium 531 box

RAM 512 MB Kingston DDR2 533

HDD 200GB Seagate 8 MB Sata 2

VGA Saphire 550 PCI-E 256 MB

DVD NEC 4570A

Case Foxconn 3GTLA-570A 350 PFC

Компютърът ще се използва основно за уеб дизайн, флаш анимации, Photoshop, математически изчисления, може би програмиране, по-нататък за личен хостинг, много малко игри...

Edit

Колебая се дали РАМ-а да е Kingston, или нещо по-евтино, както и за видеото - дали да е TV-OUT или VIVO (каква е разликата между тези два варианта)

Предварително се извинявам, че пускам поредната тема от подобен род и предварително благодаря на всички, които ще се отзоват!

Редактирано от alchemist (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих взел AMD-конфигурацията.

Според мен си заслужава рамта да баде маркова,а и разликата в цената не е фрапираща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel-based:

Ако намалиш обема на харда на 160 ГБ можеш да си вземеш процесор с повече кеш - пример 6хх или двуядрен - Pentium D, койо ще ти бъде по - полезен от 531 в дизайна. Но според мен рам паметта тук е малко.

AMD- based:

По - добре вземи двуядрен процесор, като компенсираш пак от HDD-то или пък се напънеш повече.

И двете коннфигурации като цяло са добри.

Kingston и останалите памето не се различават кой - знае колко в цената. Ако взимаш от истински доставчик, като Asbis например, можеш да вземеш паметта с LifeTime гаранция. Инак - ще те резнат с 2 или 3 годишна такава.

Разликата между Vivo и ТV out - Vivo приема и предава, TV out - само предава - т.е. с Vivo / май е само на ATI / можеш да гледаш телевизия на компа и да пускаш неща от компа на телевизора, докато ТV out работи само в посока излъчване от комп към телевизор.

ПП:

Колкото до самият избор - ако ще кофигурираш PC за дизайн, следвай Apple, те избраха Intel за доставчик на CPU, а не АМD. A до колкото ми е известно - няма дизайнер, който да предпочита друг комп пред Apple за работа.

Редактирано от hattamotto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ХМ...

Дори и да намаля HDD-то на 160МВ, и в двата случая ще трябва доста да се понапъна (от финансова гледна точка) за двуядрен процесор било на AMD или Intel (с изключение на Pentium D 805)! Колкото до 6хх-серията на Intel, отново разликата не е малка - около 50 $ отгоре за 630!

А за RAM-а толкова е именно поради сравнително ограничения бюджет!

Доколкото разбрах за Vivo видеокарта - това един вид ТВ тунер или...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още един въпрос, този път за HDD-то! Защо SATA 2 дисковете са с около 10-15$ по-евтини от SATA?! SATA 2 не е ли по-новия и по-бърз стандарт?! Ако е така, каква е логиката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудесно, избираш 939 това е првъзходен избор, Интел платформата е доста по зле.

Паметта Кингстън въпреки голямата си гаранция е безобразно бавна.

Защо реши че САТА2 Е ПО-ЕВТИНА - няма такова нещо :) Само дисковете Сигейт заради лошото си реноме :wors::P

Препоръчвам ти самсунг 200гб или Хитачи 200гб - абсолютно равностойни са.

VIVO означава че имаш вграден в картата кепчър, който се ползва за Skype с камери доста по добри от USB версиите

Редактирано от kirko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още нещо да питам!

Кое е по-добро - процесора да е box, или да не е, като се има предвид че много няма да клоквам, и че поне засега разликата в цената не ме притеснява?!

И коя RAM да избера, щом Kingston e зле?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
alchemist  Публикувано на Днес в 10:55

Още нещо да питам!

Кое е по-добро - процесора да е box, или да не е, като се има предвид че много няма да клоквам, и че поне засега разликата в цената не ме притеснява?!

И коя RAM да избера, щом Kingston e

Ако изобщо смяташ да има някакъв клок,то тогава си вземи друго охлаждане-например това цък

А колкото до рама -512MB DDR II 667 A-DATA $42.00 х 2

П.С.Ако си вземеш проца с боксовото охлаждане -печелиш много по-голяма гаранция. :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Кое е по-добро - процесора да е box

Вентилатора,който варви с BOX ще ти варши добра работа.64- bit процесори работиат с ниско напрежение (1,40 е default на Venice),koeто води и до по-ниски температури.Имаш и функцията Cool ´n´Quiet , която сваля мултипликатора и напрежението при освобождаване на ресурси и така процесора поддържа доста ниски температури.При мен с overclock 600 MHz темп. е 30°.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май напоследък започвам да се замислям дали да не взема да бодна един Pentium D 805 и х2 DDR2 Super T 667!

Редактирано от alchemist (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.