Премини към съдържанието
cymen

как да излъжа програма за версията на win

Препоръчан отговор

привет, имам следната странна питанка:

с win98 съм и опитвам една инсталация .msi но тъпото чудовище разправя: "не може, минимум win98 SE". сигурен съм, че ще тръгне ако мога да я инсталирам, просто как да излъжа setup-a за windows версията?

мерси за съдействието предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

привет, имам следната странна питанка:

с win98 съм и опитвам една инсталация .msi но тъпото чудовище разправя: "не може, минимум win98 SE". сигурен съм, че ще тръгне ако мога да я инсталирам, просто как да излъжа setup-a за windows версията?

мерси за съдействието предварително

<{POST_SNAPBACK}>

Имаше някакъв начин, в regedit се променяше нещо но не се сещам кое точно беше. Потърси в Гуугъл точно кое беше. Променяш една стойност, инсталираш програмата, после връщаш стойноста която е била в регистъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с неофициалния сървис пак за 98.

Но не давам гарнция, че всичко ще е наред.

От личен опит мога да ти кажа, че един път става прекрасно, един път омазва тотално нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мда, няма ли идеи? в регистрите наистина има ключ с версията, но той е бутафорен, даже не променя версията като дам properties на my computer. трябва да има начин - както става да излъжеш програма, че си с win 95

Редактирано от cymen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да си ъпдейтнеш Windows инсталатора към по-нова версия. Предполагам, че на сайта на Microsoft ще има такива ъпдейти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
мда, няма ли идеи? в регистрите наистина има ключ с версията, но той е бутафорен, даже не променя версията като дам properties на my computer. трябва да има начин - както става да излъжеш програма, че си с win 95

<{POST_SNAPBACK}>

Защо не кажеш коя програма се опитваш да инсталираш, може да ти препоръчаме заместител за WIN98?

Аз бих избрал по-трудния начин разбира се и бих стартирал програмата с дебугер (примерно с odbg106) и щях да дебна и да гледам от къде идва това съобщение и кое причинява показването му. След това отстраняваш проблема и се радваш на успеха си cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.