Премини към съдържанието
Slav

Мнение за Logitech X-530 5.1 и Creative P5800 5.1

Препоръчан отговор

Здравейте, може ли да си изкажете мнението за тези модели тонколони. И има ли голяма разлика като качество на звука между колонки които имат AC-3 и THX например Unitek или Luxeon които са в същия ценови диапазон. Благодаря Ви предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И Logitech X-530 и Creative P5800 5.1 са сносни и нелоши бюджетни 5.1 системи. Не са кой знае колко мощни, но все пак за непретенциозен потребител би трябвало да са достатъчни. Качеството вече е субективна и лична преценка. Лично аз предпочитам Creative пред Logitech като става въпрос за колони. В случая, обаче, бих препоръчал T-серията на Creative (T5900). Т-серията има допълнителни високочестотни говорители (пищялки) на предните и централния сателити. Това, малко или много, спомага за по-добри високи. Т-серията има и едни нелоши метални поставки, докато Р-серията няма нито пищялки, нито поставки. Плюс това централния сателит и уфъра са с 2 вата по-мощни от тези на P-серията.

Имал съм Inspire Т3000, които са си Т5900, само че 2.1 вариант и бях много доволен от звука, който вадеха. От трите модела, Х-530, Р5800 и Т5900, категорично бих избрал Т5900. Избора между Х-530 и Р5800 ми е труден. Липсата на пищялки ги изравнява доста. Откъм външен вид Logitech са по-красивички. :)Все пак е най-добре да чуеш как свирят моделите преди да купиш. Независимо между кои избираш.

Само една последна забележка: регулатора на баса/уфъра на Х-530 е една врътка на самия уфър, докато на моделите на Creative е на дистанционното и е по-удобно.

В случай, че не си ги видял още, ето инфо и картинки/снимки:

Logitech X-530

Logitech X-530 (по-голяма снимка)

Creative P5800

Creative T5900

Сега за THX сертификата. Не го гледай! Това е маркетингов похват - не значи нищо! Впрочем, означава, че група хора от LucasFilm са чули колоните (или за каквато техника става въпрос) и са ги одобрили. Това, обаче, си остава субективно мнение, така че валидността му е много относителна. НАПЪЛНО възможно е техника с THX сертификат да свири осезаемо по-зле от техника БЕЗ и обратното. Не се доверявай на сертификати, а на ушите си - ти си този, който ще ползва техниката и трябва на теб да ти харесва как звучи. Още повече, че подобен тест струва пари, така че това допълнително оскъпява продукта.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

530 съм го чувал а П5800 за много малко, като че ли първия има по добър звук.Вярно че регулирането на звука при 530 е неудобно но си мисля за софтуерно управление,ще ги ползвам предимно за филми и игри, няма да правя дискотека в къщи. А Т5900 са може би е около 50-60 лева по-скъпи от П5800. Търся някакво средно качество за тези пари. Благодаря за мнението

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, не очаквах разликата между P5800 и Т5900 да е толкова голяма.

При такава разлика, особено ако не си ЧАК толкова претенциозен, май не е удачно да се купува Т5900. Иначе съм останал с впечатление, от този клас системи, че като че ли Creative вадят по-плътен бас.

И все пак, както казах, каквото и да си вземеш от тези, ще е прилично. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам X-530 и мисля, че за тези пари това са най-добрите колонки ! Невероятен звук ! Съраунда е наистина добър ! Препоръчвам ги !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ха..идва и моят час...вече и аз съм притежател на Logitech 530 и ви казвам..това са колонките.. biggrin.gif

допреди 30 мин може би не бях много сигурен кое да взема тфа или Creative Т6060...е малко на кантар прецених нещата.. може би по-точно бих казал че парво исках да ми пуснат Т6060 и останах долу горе доволен..щот все пак ми го пуснаха с всичките колони едновременно и ...просто чувството е великолепно...и реших да ги взема(щот много форуми сум изчел последно време и като цяло Creative са си Creative нищо лошо не мога да кажа за тях....но после реши че искам да чуя и х530 как свирят....и казах н а мом4ето да ми ги пусне..и тогава идва истината :eek: малеееее останах зашеметен от (погледнах тоя дет ми ги демонстрираше и тои някуф са усмихна и са изкефи) такуф бас.....и то преди вси4ко 530 ми ги пуснаха само с един сателит....хора казвам ви , е незнам как са ги прайли ама веднага си смених мнението и реших 4е тях искам....верно дадох 30 40 лв пой4е ама все пак исках пак да ми пуснат Creativ-a и тои горкия просто ми падна ж о4ите...та неговия бас биеше на куху..и взех 4е усилих да видим кво ще стане ..ама промяна няма6е не ми хареса и толкова, :nono: а мен тфа не ме устройва.. фен на :) "|house music|" :speak: просто не става да си пуска пар4ета и бас-а и тои да е дранчащ(да бие някак си на куху)

...ся , не искам да сум трън в очите на привържениците на Creative ,щот все пак и тая марка има стоиностни системи....ама докато слушахме в магазина с Creativ4eto почти нищо не усетих...жярно долявяше се някво напрежение , ама х530 напражо те "човърка" laugh.gif

плюс тфа когато се прибрах и си ги разопакожах всичките останах изненадан от факта 4е садните сателитки бяха с 5 м кабел и тфа е мноооооооого добре

верно иам 1...2.... забележки ама на фона на станлото ..пфууу е*ал сум ги.(при най-намалено састояние и при най-усилено има брум който не е много на добре ама все пак на мен не ми пре4и 6тот цели я ми контрол е от PC-to и от там си ги усилвам и намялам(а позицията на усилвателчето е такава 4е преска4а тая граница с брум...спокойно остава остава голям ход за врътката..така 4е тфа е я бял кахър...)

нз може и мойта бройка да има само тфа ама пак казжам не ми пре4и и сум пове4е от доволен...кристален звук...

ади тфа е от мене.....

P.S. - да му мислят саседите щот няя се съобразявам - house house qk bass bass

:):):wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

fennko , ако си с кутия на COLORSit и със захранване COLORSit не се чуди от къде идва бръмченето.Четох в един форум , че това захранване е причината за бръмченето.Аз лично не съм се убедил в това понеже и аз съм с такива колони.Но за да се включа в хваленето на Logitech X-530 ще кажа , че звука е уникален и тази нова система дето са внедрили в пищялките е уникална.Слушал съм Creative-a и мога да твърдя , че баса на Лоджитека е много по-плътен от този на Криейтива.Не знам как е направен woofer-a , но вади луд бас и не е толкова къртещ колкото зарибяващ по звученето си.Пробвал съм ги колонките на няколко оригинални песни (в смисъл от оригинално CD на някой изпълнител) и звука е страшен направо.Като слушаш система Криейтив за да чуеш максималната сила на пищялките трябва да застанеш пред тях фронтално , а с тази система при Лоджитека звука се чува по един и същ начин където и да си в стаята.Ако сега трябва да избирам пред Лоджитек и Криейтив пак ще избера LOGITECH , но този път ще си купя X-540 заради дистанционното(говорим за цена 150-160 лв).Иначе надявам се всички почитатели на марката знаят кои са колонките - Logitech Z-5500 , но цената им е 4 пъти по висока.Те са ми следващата цел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам Logitech X-530 и съм удивен от качеството на тези колони! Звукът е кристално чист, басът е супер мощен за стая от 25-30кв.м., държа го на максимум 3/10! Колоните са с ~100dB S/N и могат да се усилят толкова, че целия блок да те чуе. И пак си звучат страхотно. Виждам, че твоите с S/Noise 73 dB - неминуемо ще усетиш разликата.

Който ми се подиграе за коментара (някой аудиофил), просто не е слушал да види за какво става въпрос. Ама дори се отказах да си взимам активен 100В суб и колони. Няма да озвучавам стадион :)

Взимай ги без да му мислиш! Разбира се, чуй ги на място за да се увериш и не забравяй, че в магазина пускат само предните 2 и суба, вкъщи като зазвучат всичките става страшно за съседите :down:

Редактирано от andig (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ха..идва и моят час...вече и аз съм притежател на Logitech 530 и ви казвам..това са колонките.. biggrin.gif

допреди 30 мин може би не бях много сигурен кое да взема тфа или Creative Т6060...е малко на кантар прецених нещата.. може би по-точно бих казал че парво исках да ми пуснат Т6060 и останах долу горе доволен..щот все пак ми го пуснаха с всичките колони едновременно и ...просто чувството е великолепно...и реших да ги взема(щот много форуми сум изчел последно време и като цяло Creative са си Creative нищо лошо не мога да кажа за тях....но после реши че искам да чуя и х530 как свирят....и казах н а мом4ето да ми ги пусне..и тогава идва истината :eek: малеееее останах зашеметен от (погледнах тоя дет ми ги демонстрираше и тои някуф са усмихна и са изкефи) такуф бас.....и то преди вси4ко 530 ми ги пуснаха само с един сателит....хора казвам ви , е незнам как са ги прайли ама веднага си смених мнението и реших 4е тях искам....верно дадох 30 40 лв пой4е ама все пак исках пак да ми пуснат Creativ-a и тои горкия просто ми падна ж о4ите...та неговия бас биеше на куху..и взех 4е усилих да видим кво ще стане ..ама промяна няма6е не ми хареса и толкова, :nono: а мен тфа не ме устройва.. фен на :down: "|house music|" :) просто не става да си пуска пар4ета и бас-а и тои да е дранчащ(да бие някак си на куху)

...ся , не искам да сум трън в очите на привържениците на Creative ,щот все пак и тая марка има стоиностни системи....ама докато слушахме в магазина с Creativ4eto почти нищо не усетих...жярно долявяше се някво напрежение , ама х530 напражо те "човърка"

плюс тфа когато се прибрах и си ги разопакожах всичките останах изненадан от факта 4е садните сателитки бяха с 5 м кабел и тфа е мноооооооого добре

верно иам 1...2.... забележки ама на фона на станлото ..пфууу е*ал сум ги.(при най-намалено састояние и при най-усилено има брум който не е много на добре ама все пак на мен не ми пре4и 6тот цели я ми контрол е от PC-to и от там си ги усилвам и намялам(а позицията на усилвателчето е такава 4е преска4а тая граница с брум...спокойно остава остава голям ход за врътката..така 4е тфа е я бял кахър...)

нз може и мойта бройка да има само тфа ама пак казжам не ми пре4и и сум пове4е от доволен...кристален звук...

ади тфа е от мене.....

P.S. - да му мислят саседите щот няя се съобразявам - house house qk bass bass

:wors::P:wors:

Нищо лично, но така некадърно написано мнение е трудно да бъде прието на сериозно. Не съм чувал T6060 толкова колкото T5900 (по-стар модел), но от това, което чух, Т5900 бяха с по-плътен бас и по-чисти високи честоти. Да не говорим за липсата на качествено управление на X-530. Звукът на X-530 ми се стори някак по-мек, но донякъде по-притъпен, докато на T5900 - може би малко по-сух, но като цяло по-добър.

fennko , ако си с кутия на COLORSit и със захранване COLORSit не се чуди от къде идва бръмченето.Четох в един форум , че това захранване е причината за бръмченето.Аз лично не съм се убедил в това понеже и аз съм с такива колони.Но за да се включа в хваленето на Logitech X-530 ще кажа , че звука е уникален и тази нова система дето са внедрили в пищялките е уникална.Слушал съм Creative-a и мога да твърдя , че баса на Лоджитека е много по-плътен от този на Криейтива.Не знам как е направен woofer-a , но вади луд бас и не е толкова къртещ колкото зарибяващ по звученето си.Пробвал съм ги колонките на няколко оригинални песни (в смисъл от оригинално CD на някой изпълнител) и звука е страшен направо.Като слушаш система Криейтив за да чуеш максималната сила на пищялките трябва да застанеш пред тях фронтално , а с тази система при Лоджитека звука се чува по един и същ начин където и да си в стаята.Ако сега трябва да избирам пред Лоджитек и Криейтив пак ще избера LOGITECH , но този път ще си купя X-540 заради дистанционното(говорим за цена 150-160 лв).Иначе надявам се всички почитатели на марката знаят кои са колонките - Logitech Z-5500 , но цената им е 4 пъти по висока.Те са ми следващата цел.

Хе-хе, внедрена система в пищялките. Това е поредният пример как маркетинговият отдел все пак си е свършил работата - сложно и готино звучащи "революционни" технологии продават тонколони. Интересно как JBL и други фирми нямат такива страхотни екстри и все пак са доста по-качествени. Дали защото тези нови технологии всъщност не значат нищо.

За луд бас при системи от такъв клас трудно може да става въпрос.

Това за разликата във звученето навсякъде из стаята малко не го схванах. Двете системи в една и съща стая ли са тествани? Ако не са, то значи не е редно да се сравняват.

Имам Logitech X-530 и съм удивен от качеството на тези колони! Звукът е кристално чист, басът е супер мощен за стая от 25-30кв.м., държа го на максимум 3/10! Колоните са с ~100dB S/N и могат да се усилят толкова, че целия блок да те чуе. И пак си звучат страхотно. Виждам, че твоите с S/Noise 73 dB - неминуемо ще усетиш разликата.

Който ми се подиграе за коментара (някой аудиофил), просто не е слушал да види за какво става въпрос. Ама дори се отказах да си взимам активен 100В суб и колони. Няма да озвучавам стадион :P

Взимай ги без да му мислиш! Разбира се, чуй ги на място за да се увериш и не забравяй, че в магазина пускат само предните 2 и суба, вкъщи като зазвучат всичките става страшно за съседите :clap:

Колоните на Logitech се водят >96dB, докато тези на Creative са с 80dB, което обаче не значи почти нищо, защото те компаниите си пишат каквото си поискат. Разлика може и да не се усети ако се пускат на кофти вградена звукова карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата ми е Audigy 2 Platinium eX, така че за некачествен звук и дума не може да става. Колкото до децибелите, реално са постигнати нива от 103dB S/N, прочетох го преди да си ги купя и съм убеден, че е така. Музикант съм, не съм хванат от гората.

И не знам, Night_Raven, защо се отнасяш толкова иронично към всички коментари!?

Първо всеки не може да даде 1000лв. Второ - мощните колони са за големи помещения. И трето - цената не винаги говори за това, какво точно купуваш. (както в случая - за малко пари, много високо качество)

Редактирано от andig (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Night_Raven , абе да го е*а защо трябва да говориш за тонколони , които не познаваш и опонираш на човек , който е изпитал колоните при какви ли не обстановки?Ако съм имал 700 лева на времето да не мислиш , че съм щял да си взема X-530 , а не Z-5500...........JBL,Jamo,Yamaha и дъръ бъръ.........

Говорим за съраунд система достъпна за нормален обикновен Българин при това да не е компромис , а да е качествено за цената си.Идеално решение за това е X-530.

Това за еднаквото звучене из цялата стая не помня къде го писах , а и това може да се прочете в характеристиките на колоните , сега ще ти го обясня понеже лично съм свидетел за правдоподобността на описанията , които дава фирмата производител на колоните.Слушал съм колони Криейтив 7.1 и когато са разположени по стените на стаята и където и да било другаде за да чуеш пълната мощ на пищялките трябва да застанеш фронтално с/у говорителя , а при X-530 както и да застанеш спрямо сателитката се чува пълната мощ(не говоря за случай , в който си зад говорителя).Това се постига чрез технологията FDD^2.Не мисля , че е някоя измислица за да пробутва за 160 лв. колоните , а не да се продават за 120 като Криейтив.Ще ме извиняваш , но малко се палвам като някой започне да оплюва наляво и надясно какво ли не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Картата ми е Audigy 2 Platinium eX, така че за некачествен звук и дума не може да става. Колкото до децибелите, реално са постигнати нива от 103dB S/N, прочетох го преди да си ги купя и съм убеден, че е така. Музикант съм, не съм хванат от гората.

И не знам, Night_Raven, защо се отнасяш толкова иронично към всички коментари!?

Първо всеки не може да даде 1000лв. Второ - мощните колони са за големи помещения. И трето - цената не винаги говори за това, какво точно купуваш. (както в случая - за малко пари, много високо качество)

Audigy 2 Platinum EX несъмнено е чудесна карта. И все пак има и по-добри. :eek:

Ами то дори скъпите модели като MegaWorks и GigaWorks на Creative и Z-5500 на Logitech не ги дават категорично 100dB, та X-530 ли да могат? Много трудно ми е да го повярвам просто.

Никъде не съм казал, че човек трябва даде 1000лв. за озвучителна система.

Night_Raven , абе да го е*а защо трябва да говориш за тонколони , които не познаваш и опонираш на човек , който е изпитал колоните при какви ли не обстановки?Ако съм имал 700 лева на времето да не мислиш , че съм щял да си взема X-530 , а не Z-5500...........JBL,Jamo,Yamaha и дъръ бъръ.........

Говорим за съраунд система достъпна за нормален обикновен Българин при това да не е компромис , а да е качествено за цената си.Идеално решение за това е X-530.

Това за еднаквото звучене из цялата стая не помня къде го писах , а и това може да се прочете в характеристиките на колоните , сега ще ти го обясня понеже лично съм свидетел за правдоподобността на описанията , които дава фирмата производител на колоните.Слушал съм колони Криейтив 7.1 и когато са разположени по стените на стаята и където и да било другаде за да чуеш пълната мощ на пищялките трябва да застанеш фронтално с/у говорителя , а при X-530 както и да застанеш спрямо сателитката се чува пълната мощ(не говоря за случай , в който си зад говорителя).Това се постига чрез технологията FDD^2.Не мисля , че е някоя измислица за да пробутва за 160 лв. колоните , а не да се продават за 120 като Криейтив.Ще ме извиняваш , но малко се палвам като някой започне да оплюва наляво и надясно какво ли не.

Това се отнася и за двамата: посочете ми къде "ОПЛЮВАМ". Изказвах мнение, което може да се каже, че беше доста по-балансирано от другите. "Кристален звук" от такава бюджетна система не може да има. Тук е важно да ме разберете правилно - не твърдя, че X-530 е лоша система. Напротив, за парите си е чудесна, но просто се поувлякохте със суперлативите. Аз също бих могъл да кажа, че вие оплювате Creative. Реално и двете системи са добри.

Въпросът е дали си тествал всички системи, за които говориш, в ЕДНАКВИ условия, за да говориш така категорично.

Колкото до FDD2 на Logitech, ами то това са смешни неща. Как две говорителчета, на такъв малък сателит, толкова близки едно под друго, могат да направят такъв ефект. Това би означавало, че променят околната среда, което няма как да стане. Те законите за физиката не могат да се заобиколят. Възможно е да говорим и за placebo ефекта, който е адски често явление. Иначе самата илюстрация на сайта на Logitech на тази технология е просто смешна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че една система е по-скъпа, не значи че трябва да има по-голям S/N. Едни колони на Pioneer за 400лв имат 82dB S/N, но това не пречи на Лоджитека да имат по-голямо съотношение. Аз съм пробвал и модел на Криейтив. Той имаше с една идея по-силен субуфер, но звукът му беше неотчетлив, а сателитите звучаха насочено. Съгласен съм с твърдението, че на Лоджитека се чува много добре от всякакви позиции пред колоната. Говорителите са средно и високочестотни и нямат никакъв проблем с високите честоти, които са чисти и приятни. "Виновник" за всичко това е конусът в средата на мембраната на всеки говорител. Пак казвам, който не ги е слушал, не знае за какво става въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам и аз да вметна ...............ЛОДЖИТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕК

чакай чакай да съм по-сериозен.Значи Night_Raven .......... , това където каза за тестването на Лоджитек-а и Криейтив-а вече съм го правил.Даже сравних звученето на Криейтив 7.1 с моите великолепни LOGITECH X-530 .Не мисля , че има нужда да казвам кои звучат по-добре и по-задъхващо и по-зарибяващо и по-изискано и по-плътно.Мисля , че вече знаеш отговора.А това дето приказваш за системата FDD^2 мисля , че ти сам си го измисляш и стигам до извода , че си много по-печен от техниците и инженерите на Лоджитек-а.Не спори за това , че звука , с който Лоджитек X-530 даряват човешкото ухо е кристален и чист , и че се чува еднакво в цялата стая.Мисля , че се заформя голям спор м/у двете марки и аз до край ще отстоявам тезата за превъзходното качество на Лоджитек-а не само защото съм притежател на Х-530 , а и защото съм свидетел на постигнатото от фирмата чрез Х-530.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искам и аз да вметна ...............ЛОДЖИТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕК

чакай чакай да съм по-сериозен.Значи Night_Raven .......... , това където каза за тестването на Лоджитек-а и Криейтив-а вече съм го правил.Даже сравних звученето на Криейтив 7.1 с моите великолепни LOGITECH X-530 .Не мисля , че има нужда да казвам кои звучат по-добре и по-задъхващо и по-зарибяващо и по-изискано и по-плътно.Мисля , че вече знаеш отговора.А това дето приказваш за системата FDD^2 мисля , че ти сам си го измисляш и стигам до извода , че си много по-печен от техниците и инженерите на Лоджитек-а.Не спори за това , че звука , с който Лоджитек X-530 даряват човешкото ухо е кристален и чист , и че се чува еднакво в цялата стая.Мисля , че се заформя голям спор м/у двете марки и аз до край ще отстоявам тезата за превъзходното качество на Лоджитек-а не само защото съм притежател на Х-530 , а и защото съм свидетел на постигнатото от фирмата чрез Х-530.

Logitech X-530 освен това пере, чисти, готви, прави секс, работи и изкарва пари. Може би басът на Logitech е по-добър и от примерно това. Надявах се да може да се дискутира нормално, но слепият фанатизъм е непоправим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

"Logitech X-530 освен това пере, чисти, готви, прави секс, работи и изкарва пари. Може би басът на Logitech е по-добър и от примерно това. Надявах се да може да се дискутира нормално, но слепият фанатизъм е непоправим."

Естествено, че в думите на ГАРВАНА има голяма яснота и че във думите на всеки, кой какво си е купил има непоправим фанатизъм. Трябва да знаете, че по света няма система/компютърна система/ за слушане на музика във HI-FI качество. Не може и да има, защото тя, техниката, ще е по скъпа 20-30 пъти от скъпата Ви компютърна конфигурация. Все пак, това, което имаме възможност да си купиме и е с много добро качество, аз не го отричам. Датчаните произвеждат куполни говорители за високи честоти който говорител струва като единична бройка 5000$ / да ДОЛАРА/ за тонколони. Аналого-цифровите и цифрово-аналоговите интегрални схеми на нашите звукови карти съвсем не са ония, които се ползват за качествена HI-FI аудиотехника, за да давате информация, че S/N е 100 или над 100 децибела. Накрая:

Всички тези измервания се правят в акустична зала, а не в домашна обстановка. Така или иначе, и тук в компютърната техника има много добри за цената си звукови устройства, които задоволяват почти цялата част от ползвателите.

За качествено и претенциозно слушане ма музика и за тези, които им е интересно, моля погледнете следващата фотография. Коментара по снимката - намира се в Калифорния, частен дом/хиляди има с подобна апаратура/ и цената на всичко е шестцифренно число - не 999999$.

marcmbz1.th.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука се изказват разни музиканти, викам и аз да се включа.Ами драги, какво искате да ми кажете сега, че давате 150-200 лв и имате киносалон или дискотека в къщи?Може да имате само една гюрултия, нищо повече.За тези пари, въобще не можете да говорите за някакво превъзходно качество, просто и целевия сегмент на тези продукти не е към претенциозните протребители.Справка, снимката по-горе.На всички, които искат да слушат качествена музика , на качествена апаратура, пожелавам да имат парите за онова по-горе или поне част.По темата, аз лично съм имал Р5800, за парите си бяха добри.За Logitech-a незнам.Всичко зависи от вкуса на всеки, но по-скоро от джоба на всеки.Питащия да се замисли и за някоя прилична аудиокарта, ако все още не го е направил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Желая само да обърна внимание, че темата е пусната преди 8 месеца, така че поне към автора надали има смисъл да се обръщаме, защото по всяка вероятност той отдавна е направил избора си и е купил системата. :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като темата преминава в спор м/у една обикновена съраунд система за озвучаване с цена варираща от 130-160 лв и някакви свръхмощни супер ултра мега гига уникални съраунд долби дижитъл системи с цена , която е шест цифрено число и чийто звук изкривява времето и пространството , аз спирам да се включвам понеже не разбирам нищо от тези неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, Night_Raven, не мога да те разбера! Защо ми ставняваш 500W RMS активен субуфер с 25W!? Пожелавам ти да си купшиш въпросният "звяр" и ще ми кажеш колко ще го усилиш. Това за кой път го казвам...това не е за апартамент, а за минимум огромна къща. И дискусията не е нормална, точно заради такива неуместни сравнения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

______ Желая само да обърна внимание, че темата е пусната преди 8 месеца, така че поне към автора надали има смисъл да се обръщаме, защото по всяка вероятност той отдавна е направил избора си и е купил системата.____

този път Night_Raven е прав.но не мога да разбера защо винаги трябва да е в опозиция !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абе, Night_Raven, не мога да те разбера! Защо ми ставняваш 500W RMS активен субуфер с 25W!? Пожелавам ти да си купшиш въпросният "звяр" и ще ми кажеш колко ще го усилиш. Това за кой път го казвам...това не е за апартамент, а за минимум огромна къща. И дискусията не е нормална, точно заради такива неуместни сравнения.

Целта беше сарказъм спрямо предния изцяло заядлив коментар, който може би не си усетил.

______ Желая само да обърна внимание, че темата е пусната преди 8 месеца, така че поне към автора надали има смисъл да се обръщаме, защото по всяка вероятност той отдавна е направил избора си и е купил системата.____

този път Night_Raven е прав.но не мога да разбера защо винаги трябва да е в опозиция !

Разбира се, че не винаги съм в опозиция. Дори и в момента не съм изцяло в опозиция, но не можете да го разберете.

Просто коментарите бяха толкова категорични, че нямаше как да не се намеся. Да, предпочитам Creative, но просто мненията бяха крайни, с което не бях съгласен. Никъде не съм казвал, че Logitech са категорично по-зле от Creative, пък камо ли да ги оплювам (както имаше такива изказвания спрямо Creative). Макар да харесвам повече системите на Creative, съм напълно съгласен (което го казах и в преден коментар), че за парите си X-530 са също чудесен избор. Но чак "кристален звук" и др. епитети е вече пресилено. Просто "кристален звук" (с което понятие се спекулира твърде много и е позагубило значението си) и "достатъчно качествен звук" (какъвто притежават системите от класа на X-530) са две различни понятия и като казвам, че X-530 няма кристален звук, то това не означава, че я отхвърлям и че не е добра покупка по принцип. Аз дори не бих класирал моята 5.1 система MegaWorks 550D или по-висшата GigaWorks S750 в категория с "кристален звук", та камо ли системи от по-нисък клас.

Просто сметнах (и още смятам разбира се), че не е редно да има крайни изказвания, защото системите на Creative и Logitech са качествени и заслужават внимание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения написани на латиница или само с главни букви се изтриват без предупреждение. Форумът е снабден с опция „Режим на клавиатурата“, която е налична под всеки прозорец за ново съобщение или нова тема във форума.

iovi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи и аз съм с Х-530 и съм доволен от звука само че от време навреме се появява едно бръмчене. Рестартирам плейъра и се оправят за известно време след което пак... Кутията ми е на COLORSit, а захранването мисля че беше на Delux. По-нагоре четох че от захранването можело да се получи някакво бръмчене. Някой ако има идея защо се получава това при мен и как да го отстраня... Ако трябва още някаква информация за ПЦ-то да напиша казвайте... Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз временно бях със Creative P5800 ами как да ви кажа след първата година почва дистанционното да прави проблеми само да се усилва по трудно се включват и всякакви от тоя род а когато се слуша по дълго време на усилено почти до края баса почва да гъгне така че си направете сметката но за това все пак creative си е creative

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.