Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

hodri

безжична мрежа

Препоръчан отговор

Много ви моля някой да ми помогне да настроя безжична мрежа във вкъщи защото си купих рутер ,но незнам как да го направя.Благодаря ви.

Рутера е  N Serioux.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ви моля някой да ми помогне да настроя безжична мрежа във вкъщи защото си купих рутер ,но незнам как да го направя.Благодаря ви.

Рутера е  N Serioux.

А поне прочетохте ли документацията? Отваряте ли уеб интерфейса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А поне прочетохте ли документацията? Отваряте ли уеб интерфейса?

какво по-точно имате предвид

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз я имим документацията на ръководството на рутера,но за човек който не разбира от такова нещо не му е много ясно.Например IP АДРЕСА на рутера и този на кабелния ми интернет различни ли трябва да са или не,когато се получи IP адреса на рутера трябва ли да се обаждам на доставчика ми и да му продиктувам новия адрес или става автоматично,когато се загуби интернет връзката в резултат на настройване на рутера какво да правя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз я имим документацията на ръководството на рутера,но за човек който не разбира от такова нещо не му е много ясно.Например IP АДРЕСА на рутера и този на кабелния ми интернет различни ли трябва да са или не,когато се получи IP адреса на рутера трябва ли да се обаждам на доставчика ми и да му продиктувам новия адрес или става автоматично,когато се загуби интернет връзката в резултат на настройване на рутера какво да правя?

1. адреса, който получавате от доставчика и този на вътрешната ви мрежа за различни

2. ако прекъсне връзката към интернет трябва да настроите правилните параметри както сте ги получили от доставчика

3. За получаване на адрес на маршрутизатора - зависи, в общия случай не, но ако доставчика филтрира по МАК адрес можете да клонирате адреса на машината си

И да питам отново: можете ли да достъпите уеб интерфейса на маршрутизатора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. адреса, който получавате от доставчика и този на вътрешната ви мрежа за различни

2. ако прекъсне връзката към интернет трябва да настроите правилните параметри както сте ги получили от доставчика

3. За получаване на адрес на маршрутизатора - зависи, в общия случай не, но ако доставчика филтрира по МАК адрес можете да клонирате адреса на машината си

И да питам отново: можете ли да достъпите уеб интерфейса на маршрутизатора?

какво означава това -дали рутера се отваря на компа ли

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очевидно нямаш познанията, бъркаш понятия... IP адреса ти се предоставя от доставчика. Обикновено го пише в договора с доставчика. Това, кое устройство ще го възприеме зависи от теб и от настройките. Няма какво да се оабждаш да диктуваш IP адреса на доставчика ти, след като той ти го дава и ти не можеш да си го смениш... Вероятно визираш MAC адреса, но това се преодолява много лесно с MAC Clone, ако я има тази защита на мрежата... Когато загубиш нета, защото си омазал настройките, просто ги връщаш на фабрични и почваш от начало. и прочети инструкциите, там е описано кое какво е и какво прави, а ако не можеш да се справиш - викни си доставчика да ти направят настройките.......

какво означава това -дали рутера се отваря на компа ли

Да, това има в предвид колегата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очевидно нямаш познанията, бъркаш понятия... IP адреса ти се предоставя от доставчика. Обикновено го пише в договора с доставчика. Това, кое устройство ще го възприеме зависи от теб и от настройките. Няма какво да се оабждаш да диктуваш IP адреса на доставчика ти, след като той ти го дава и ти не можеш да си го смениш... Вероятно визираш MAC адреса, но това се преодолява много лесно с MAC Clone, ако я има тази защита на мрежата... Когато загубиш нета, защото си омазал настройките, просто ги връщаш на фабрични и почваш от начало. и прочети инструкциите, там е описано кое какво е и какво прави, а ако не можеш да се справиш - викни си доставчика да ти направят настройките....... Да, това има в предвид колегата...

добре само да ми кажете фабричните настройки как се връщат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате копче ресет на маршрутизатора а в документацията пише как точно се връщат насторойките

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте в книжката... Някъде на рутера има една дупчица или някои имат и бутон. Книжката ще ви каже къде е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.