Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

peppone1

Какъв е този конец?

Препоръчан отговор

Здравейте, търся специален конец, който се употребява от хирурзите или при гривните, съвсем случайно го намерих в един магазин, след като питах за обикновен и ми предложиха този, а същия го бях търсил преди 6 месеца в същия магазин и ми казаха че не са чували за него, а днес както казах случайно го открих и казаха че винаги са имали от него. Затова за да не става такова объркване искам да знам какъв тип е, понеже ми трябва малко по-дебел.Конеца е много здрав и не може да се скъса на ръка, представлява ситна оплетка от много тънки нишки, не се разплита и протрива, не се разтяга, плътен е и мек и се реже с ножица.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо си в грешка , хирургичните конци след 45 ден губят здравината си , а след 180 ден става пълна резорбация,Така и се казват резорбируеми конци.Това на снимката е капрон усточив на влага , намира се и в железария .Много е здрав .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен това ми се струва че е доста по-дебел от хирургически конец

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е шнур, а не конец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даде ми го един познат на който майка му е лекарка, очевидно го използват, не е капрон защото е мек и лесно се връзва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам къси парчета от тази плетена връв, от работа я взима. Връзват тънки найлонови чували с нея.  Не става да те шият, но е идеална за петата врата на колата, връвта, която вдига кората. Не знам точно как се казва, но е навита на ролка, като корда за въдица. От къде се купува също не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ,ти трябва здрав конец ,върви при обущар.Тяхните конци са промазани и не се късат от влагата.Този конец който ми показваш , ако седи във вода 10 дена и ще изгние.В железарията има капрон , червен на цвят и издържа на влага и вода ,ползва се в строителството за отвес.Аз използвам такъв конец , издържа във вода 1година и не изгнива и не се къса.Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ,ти трябва здрав конец ,върви при обущар.Тяхните конци са промазани и не се късат от влагата.Този конец който ми показваш , ако седи във вода 10 дена и ще изгние.В железарията има капрон , червен на цвят и издържа на влага и вода ,ползва се в строителството за отвес.Аз използвам такъв конец , издържа във вода 1година и не изгнива и не се къса.Успех.

Освен обущарски може да се потърси и в магазините за прежди, там продават тънък и здрав конец за плетене

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.