Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Георги пламенов

Съвет за тонколона

Препоръчан отговор

Здравейте, реших да си направя една тонколона с 3 говорителя ниски,средни и високи честоти та въпросът ми е има ли значение дали че сложа говорителя за ниските 100 вата а този за средните 80 вата ? също така не ми се дават пари за филтри знам,че може чрез използването на кондензатор за се изкарват определени честоти ако може някой да ми помогне имам усилвател 2 х 100 вата и за това ми трябва тази колона имам материал и имам известен опит в направата на кутия имам и инструменти само ми трябва съвет за говорителите "инчове","мощност" и т.н .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

също така не ми се дават пари за филтри знам,че може чрез използването на кондензатор за се изкарват определени честоти

Според теб какво се ползва във филтрите?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко има значение.Първо намираш говорители,после се правят кутии,които отговарят за тях.А без филтрите,звук с качество не може да се изкара...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здравейте, реших да си направя една тонколона с 3 говорителя ниски,средни и високи честоти та въпросът ми е има ли значение дали че сложа говорителя за ниските 100 вата а този за средните 80 вата ? също така не ми се дават пари за филтри знам,че може чрез използването на кондензатор за се изкарват определени честоти ако може някой да ми помогне имам усилвател 2 х 100 вата и за това ми трябва тази колона имам материал и имам известен опит в направата на кутия имам и инструменти само ми трябва съвет за говорителите "инчове","мощност" и т.н .

И един съвет от мен! Не пиши глупости, щом не ти се дават пари!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.