Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Just Human..

Проблем с видео x1550

Препоръчан отговор

Привет съфорумници. Днес ми дадоха едно видео, което има един проблем и той е свързан с хардуерното ускорение. Когато хардуерното ускорение е пуснато, екрана забива, става зелен, и излиза надпис от драйверите, че има проблем с хардуерното ускорение и е спряно и ми дава там възможност да пратя репорт към сайта на ATI (AMD). Поогледах картата и видях, че има един подут кондензатор, който е за смяна. Та снощи сестра ми докато е седяла на компа ми е изгоряла моята карта (од подписа). Като се пусне компютъра още на поста има йероглифи и мацаници по монитора. Та ако сменя кондензатора има ли шанс да се оправи тази карта да карам временно с нея докато не събера пари за нова? Питам защото знам, че смяната на кондензатор струва 5-10 лева (зависи къде), картата не е моя и не знам дали си заслужава набутването... Ако успея да намеря качествен поялник от приятел и аз ще го сменя, но това за сега остава под въпрос. ПП: Забравих да добавя, че като изключа хардуерното ускорение нямам никакви ядове с картата. Също така е опитвано и с драйвери от диска, които са версия 12-076 (8.391) и с последните от сайта на AMD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоята карта е за готвене :) а другата пробвай сам да смениш кондензатора , той е стотинки , пък каквото сабя покаже - съмнява ме да е от него но си заслужава да го смениш сам .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре се опитай сам да го смениш, пък кондензатора ще ти излезе евтино. Ако я дадеш на ремонт ще ти вземат едно 5-10 лв. както казваш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми подариха една карта HD2600 series  и има 3 не подути ами направо цъфнали кондензатора. Но когато я пуснах сичко си и работеше че и даже игри вървяха  :D  , та по въпроса едвали ще е от кондензатора може и самата карта да си е тръгнала,но както са казали колегите един кондензатор струва стотинки а от опит глава не боли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кондензаторите не играят никаква роля в този процес,той е изолиран до самото GPU и ако картата не прави други проблеми значи не е от това.

Проблемът със хардуерното ускорение е софтуерен.Мисля,че имаше някакви схеми в регистрите на компа които пречеха на ускорението на някои модели стари карти,но немога да кажа с точност защото вече не ги помня :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

x сериите на ати нямат хардуерно ускорение (на хартия пише че имат, но то е за mpeg2 и wmv) така че просто сложи по нови кодеци, има стари кодеци за divx/xvid, които правят зелен екран на някои видеокарти...

кондензаторите служат за филтриране и стабилизиране на наптржението, когато цъфнат, мосфетите се опитват да коменсират пониженото напрежение с по дълго време на отпушване, поради което почват да греят повече и накрая посиняват, платката под тях си променя цвета и накрая мосфетите пробиват

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

x сериите на ати нямат хардуерно ускорение (на хартия пише че имат, но то е за mpeg2 и wmv) така че просто сложи по нови кодеци, има стари кодеци за divx/xvid, които правят зелен екран на някои видеокарти...

кондензаторите служат за филтриране и стабилизиране на наптржението, когато цъфнат, мосфетите се опитват да коменсират пониженото напрежение с по дълго време на отпушване, поради което почват да греят повече и накрая посиняват, платката под тях си променя цвета и накрая мосфетите пробиват

Няма хардуерно ускорение? Т.е аз говоря аз това: Десен бутон на десктопа-> Свойства -> Настройки -> Разширени -> Отстраняване на изправности. Там като намаля хардуерното ускорение до край нямам никакви проблеми с картата. Но увелича ли го стават мацаниците. Дори когато е в средата пак дава размазано и забива. Нито една игра не иска да тръгне като съм спрял ускорението... Сега ще видя с по-стар драйвер и ще кажа резултата. ПП: Пиша толкова късно защото вчера си замина и лан картата ми при токов удар и сега я смених :)

ПП: Някой да има някакво предложение какви точно драйвери да дръпна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.