Премини към съдържанието
joros

Как да си направя виртуален диск?

Препоръчан отговор

Имам една игра,но за да я играя трябва да сложа оригиналния диск в СД-то иначе не става.

Как да си направя виртуален диск и за да го слагам във виртуалното СД и да играя без да ми се налага неудобството да търся оригиналния диск на играта.

Благодаря ви предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потьрси NoCd crack за тази игра ,изпьлнява същата функция като виртуалния диск :)

megagames.com/gcracks.html е добьр саит с кракове за игри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам една игра,но за да я играя трябва да сложа оригиналния диск в СД-то иначе не става.

Как да си направя виртуален диск и за да го слагам във виртуалното СД и да играя без да ми се налага неудобството да търся оригиналния диск на играта.

Благодаря ви предварително!

<{POST_SNAPBACK}>

Ako имаш инсталирано Nero, то поддържа два виртуални диска. Отиваш в System Settings и активираш едното(или двете ако ти трябват). Ако нямаш Nero мойеш да ползваш Daemon Tools, Clone CD ... и много други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата се казва Deamon Tools.С нея отваряш ISO файла на играта и той става виртуален диск.Ако играта не е защитена със Star Force няма да имаш никакви проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека май попита как от диск да си направи .iso.

С Alkohol 120%, както и Неро както и CloneCD.

С неро се процедира по следния начин,ръгваш да копираш диска и му даваш като дестинация image recorder.

Тои ще го направи в някъв негов си вариант който е еквивалентен на .iso.

Чете се от всяко виртуално ЦД.

Доколкото съм поглеждал и с другите се работи пак така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако играта не ти е Имидж файл, първо ще трябва да си го направиш. Както ти писаха по-горе това става с Nero и т.н. Ще ти обясня по-подробно, в случай че не знаеш.

Отваряш Nero (диска трябва да е CD устройството biggrin.gif ) натискаш горе "recorder" и "copy disc" после в появилия се прозорец отиваш на "image" и махаш отметката на "delete image file after disc copy" и избираш папка където да се запази файла. Натискаш "copy" и когато копирането свърши си готов. После вече с Daemon tools си отваряш готовия имидж. cool.gif

Поздрави, rainov!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич аз с 2-ва гласа ти препорачвам Deamon Toals V 4.0 мн е добра и определено ще ти сварши работа,Има мн опции и вариации в нея :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пич аз с 2-ва гласа ти препорачвам Deamon Toals V 4.0 мн е добра и определено ще ти сварши работа,Има мн опции и вариации в нея  :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

Тои попита с коя програма се прави Виртуален диск не с коя се моунтват(всъщност д-тоолс може ли да прави виртуални дискове?). Аз знам че такива програми са Неро и Алкохол.

Аз лично използвам Алкохол която ги прави в формат .MDF,MDS с нея също така може и да моунтенш диск и да запишеш. ето ти линк

http://kaldata.host.bg/www.kaldata.net/Alc...01.9.5.3823.exe

И Неро е добра и има доста опции за записване на дискове,също така може и да прави виртуални дискове. ето ти линк

ftp://ftp.jp.nero.com/software/nero7/Nero...2_eng_no_yt.exe

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

/Благодаря ви за помощта ,направих си ISO File, но явно има някаква вградена защита,понеже ми иска оригиналния диск,а не резервния .Не знам вече какво мога да направя....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
/Благодаря ви за помощта ,направих си ISO File, но явно има някаква вградена защита,понеже ми иска оригиналния диск,а не резервния .Не знам вече какво мога да направя....

<{POST_SNAPBACK}>

Казах ти още в началото Трябва ти NoCd крак !!!!!

Да беше казал и името на тая игра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си свалял играта от някой торент сайт или някъде другаде от нета би трябвало да върви направо с крак или трябва да има файл, в който е описано как се пуска (най-често с разширение .nfo; може и да е .txt или някакъв друг). Огледай диска с играта за папка Crack или за горепосочените файлове. Ако няма такива потърси из нета, има много места в мрежата, от където можеш да си дръпнеш кракчета. Поздрави!!!

Ако не успееш да се справиш пиши някой да те насочи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Казах ти още в началото Трябва ти NoCd крак !!!!! 

<{POST_SNAPBACK}>

Като идея добре,но за някои игри изобщо няма такъв.Напоследък кракерите не се занимават много с това,защото след всяка ъпдейта трябва да правят нов.

Човека май попита как от диск да си направи .iso
Наистина....

Благодаря ви за помощта ,направих си ISO File, но явно има някаква вградена защита,понеже ми иска оригиналния диск,а не резервния .Не знам вече какво мога да направя....

Deamon Tools има едни опции за емулация на различни видове защити.Може да пробваш да ги включиш,но най-първо виж за No-CD крак. Успех...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив кракове винаги си е имало и има стига да знаеш къде да търсиш,друг е вьпроса че от диска с които е инсталирал играта е имало папка с крак вътре ама явно че тои е много назад с материала ,но поне пита момчето.

Значи ако версията ти е 1.00 теглиш http://66.199.232.155/pcgamefixes/EMPIRE.E...LOADED.NOCD.ZIP разархивираш(дано знаеш тва какво е) и копираш EE2.ехе в директорията на играта,ако версията ти е друга тьрсиш тук

http://megagames.com/cracks/html/c915420_0.htm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Напротив кракове винаги си е имало и има стига да знаеш къде да търсиш,друг е вьпроса че от диска с които е инсталирал играта е имало папка с крак вътре ама явно че тои е много назад с материала ,но поне пита момчето.

Значи  ако версията ти е 1.00 теглиш http://66.199.232.155/pcgamefixes/EMPIRE.E...LOADED.NOCD.ZIP  разархивираш(дано знаеш тва какво е) и копираш EE2.ехе в директорията на играта,ако версията ти е друга тьрсиш тук

http://megagames.com/cracks/html/c915420_0.htm

<{POST_SNAPBACK}>

Приятелю,ти като претендираш,че си голям специалист по комп.проблеми,май не можеш да четеш- това се учи в първи клас,ако не знаеш това.

Много добре знам какво е крак и разархивиране ,просто попитах как да направя така че да играя играта без да ми се налага да слагам оригиналния диск / за теб ще поясня специално ,че играта ми е оригинална и дисковете също - и ако не знаеш производителите не слагат папки с кракове там!!!!!!!/

а също така да могам да давам играта на приятели и те да играят без да имат оригиналния диск ,понеже той е в мен ,а копия не приема играта- казах че диска си има вградена защита.Та въпроса ми беше откъде да го намеря този крак така че да могат да играят повече хора ,не само аз ,а и да си спестя неудобството постоянно да търся орг. диск като играя. Това беше....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Тои попита с коя програма се прави Виртуален диск не с коя се моунтват(всъщност д-тоолс може ли да прави виртуални дискове?). Аз знам че такива програми са Неро и Алкохол.

Аз лично използвам Алкохол която ги прави в формат .MDF,MDS с нея също така може и да моунтенш диск и да запишеш. ето ти линк

http://kaldata.host.bg/www.kaldata.net/Alc...01.9.5.3823.exe

И Неро е добра и има доста опции за записване на дискове,също така може и да прави виртуални дискове. ето ти линк

ftp://ftp.jp.nero.com/software/nero7/Nero...2_eng_no_yt.exe

<{POST_SNAPBACK}>

Ами аз несъм разбрал както трябва(очевидно).Незнам за Алкохол но с Неро 7 ултра едишан със сигорност ще стане.

А ето и линк за него http://torrents.data.bg/details.php?id=14967&hit=1

Редактирано от Air_Alex (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
за теб ще поясня специално ,че играта ми е оригинална и дисковете също - и ако не знаеш производителите не слагат папки с кракове  там!!!!!!!/

<{POST_SNAPBACK}>

Е аз да не съм екстрасенс да знам че имаш оригиналния диск ,чак сега го казваш !! :clap:

Но тва не променя нищо,пак NoCD крака ти е по-бързото решение ,сваляш ,разахивираш в директорията на играта и си готов ( 3 мин.максимум ! )

Другия вариант е с CloneCD (тя записва защитетени дискове) вътре има специална опция Protected PC Game даже......... ама кои да си направи труда да я инсталира и да провери

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще опитам ,благодаря ти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.