Премини към съдържанието
checho_85

Отключване на Нокиа 1600 (unlock nokia 1600)

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам 5-6 нокии 1600 които са от САЩ и са локнати към оператора (virgin). Опитах да ги отключа с код но не става (Not Allowed). Явно са много локнати :).

Та прочетох че като ги флашна ще се отключат (а най-вероятно ще се махне и софта на оператора). Намерих някакъв фирм (ако дадете и линкове къде да намеря последните фирмове ще е супер) и мисля да го флашна, но проблема ми е че незнам какаъв кабел ми трябва за целта. 

Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В чуждите форуми има доста инфо по темата.Безсмислено е да си губиш времето в разкодиране на телефон за 20 лв, но пък може това да е детската ти мечта!Ако е така, покрепям те напълно!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

имам 5-6 нокии 1600 които са от САЩ и са локнати към оператора (virgin). Опитах да ги отключа с код но не става (Not Allowed). Явно са много локнати :).

Та прочетох че като ги флашна ще се отключат (а най-вероятно ще се махне и софта на оператора). Намерих някакъв фирм (ако дадете и линкове къде да намеря последните фирмове ще е супер) и мисля да го флашна, но проблема ми е че незнам какаъв кабел ми трябва за целта. 

Благодаря предварително

Virgin са CDMA оператор и тези телефони нямат СИМ карти, как мислите да го ползвате в България?

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В чуждите форуми има доста инфо по темата.Безсмислено е да си губиш времето в разкодиране на телефон за 20 лв, но пък може това да е детската ти мечта!Ако е така, покрепям те напълно!

Сигурно има но не намерих и за това пиша тук. А относно защо го правя, не мисля че е важно.

Virgin са CDMA оператор и тези телефони нямат СИМ карти, как мислите да го ползвате в България?

Как така CDMA. Имат си симове телефоните: 

Публикувано изображение

Редактирано от checho_85 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно има но не намерих и за това пиша тук. А относно защо го правя, не мисля че е важно.

Как така CDMA. Имат си симове телефоните: 

Тогава не са от Virgin а от друг оператор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и от НЕТ10 да са. Не си спомням. 

Както и да е, въпросите ми още остават:

- какаъв кабел ми трябва

- къде да намеря последните фирмове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писах на някакъв магазин и ми казаха че трябвало освен кабела (15лв) и някакъв бокс за 240 кинта? Някой има ли идея за какво става дума? Какъв кабел ми трябва и от къде да го намеря?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да го флашнеш без този бокс ;) а друг е въпроса, че и да го отключиш няма да може да го използваш тук понеже честотата на работа име е различна ;) тъй че няма смисъл. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За честотата и аз имах съмнения че може да не стане. За този бокс ми стана интересно, какво прави той? Как се нарича да прочета малко за него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този бокс на вероятно ти изкарва софта от входа за слушалки.

Стига сте се пекли на това слънце. Интересно за какво са обаче ония 6 пина до сим картата !!!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

izabel1,  не съм сигурен какво имаш впредвид с "пекли на това слънце". Ще се радвам ако имаш повече информация по въпроса и я споделиш с нас? Може би имаш предвид че 6-те пина са мястото за кабела за флашване и не ти трябва бокс? Така ли е? А какъв кабел ми трябва тогава и от къде да го намеря?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

izabel1,  не съм сигурен какво имаш впредвид с "пекли на това слънце". Ще се радвам ако имаш повече информация по въпроса и я споделиш с нас? Може би имаш предвид че 6-те пина са мястото за кабела за флашване и не ти трябва бокс? Така ли е? А какъв кабел ми трябва тогава и от къде да го намеря?

Бокс нямам идея дали ще ти трябва за префлашване по простата причина че не съм го правил за да знам. Това което имам като опит с нокия е от преди 10 години и имах кабел за данни който от едната старана беше USB а от другата с 6 пина и се слагаше под батерията. Тоест батерията ляга отгоре му и капака на телефона няма как да се сложи докато правиш разни манипулации по телефона. Но фирмуер не съм префлашвал за да знам дали че ти трябва тоя бокс който нямам и идея какъв е. Аз лично съм отключвал нокия с генератор теглен от нета но това е стара работа. Отключвал съм и usb modem 3G със префлашване на фирмуер но за твоя модел нокия нищо не мога да ти кажа дали ще стане както си го замислил или не.

С поста ми по темата имам точно определен цитат и не се отнася за Вас че сте се пекли на слънце. Това което сте замислил с повече упоритост може и да стане но определено няма да стане през жака за слушалките.

Поздрави и успех макар че за няколко бройки не си заслужава да инвестираш в излишен хардуер. Но може да си някой супер инат като мен, аз за едно префлашване на ECU си купих хардуер за професионален сервиз за тунинг и така ми стой в килера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този бокс на вероятно ти изкарва софта от входа за слушалки.

Няма как да се случи това, бокса е хардуер чрез който ти тръгва софтуера за флаш или отключване и още куп други неща съответно който може да се правят с необходимият кабел. В нета има достатъчно инфо за това стига да имаш желание да прочетеш ще разбереш подробно за какво става въпрос тук може да видиш какво представлява ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т.е. без бокс само с кабел може или не може да се флашне?

Трябва ти специален кабел отново с хардуер, не е чист от USB. Ако намериш такъв кабел ще ти трябва и софтуер с който да го флашнеш без да имаш бокс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т.е. без бокс само с кабел може или не може да се флашне?

Не. Тези боксове са дори малко по-скъпи от това което са ти казали и не са универсални. Трябват ти няколко за да правиш сервиз и да отключваш телефони. Трябва и фирма, касов апарат и осигуровки на поне едно лице всеки месец. Само с тази дейност не можеш да си избиеш инвестицията, трябва и да ремонтираш телефони поне а най-вероятно и да продаваш и да изкупуваш.. А за ремонтите трябват и познания, и поне поялника на топъл въздух за около 300лв... Само с кабел не става, а за тези антики хич не ми говори че само за тях си тръгнал боксове да купуваш. Виж в някой сервиз ще ти направят отстъпка за 6 телефона ако са еднакви и после ако си късметлия да се отървеш от тях може да си 20-30лв отгоре. Похвално че се интересуваш, но в гугъл има предостатъчно информация по темата.

link

link

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хич не искам да купувам бокс и не ми се вярва да е нужен бокс за да флашнеш един телефон. Ти малко в свободни съчинения се вкара, но няма да споря с теб.

Целта на тази тема е да разбера как да си отключа посочения телефон с кабел от 5-10 кинта. Никакво намерения нямам да купувам по скъп хардуер защото не ми трябва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хич не искам да купувам бокс и не ми се вярва да е нужен бокс за да флашнеш един телефон. Ти малко в свободни съчинения се вкара, но няма да споря с теб.

Целта на тази тема е да разбера как да си отключа посочения телефон с кабел от 5-10 кинта. Никакво намерения нямам да купувам по скъп хардуер защото не ми трябва. 

Просто казвам какво се чете в предишните ти постове... 

Да ти кажа тогава за пореден път... няма как да стане за 5лв. И само с кабел не става! Няма никакъв начин. Не да запойваш, не крачета да свързваш - не може! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да успееш да го флашнеш това не означава че си го отключил, и както вече казах не е прост USB кабел а към него има и закачен донгъл ;) за 5-10 кинта ходи се пазари в сервиз да го отключат, но както ти казах нищо чудно да трябва и хардуерна намеса по телефона щом е копуван от USA.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако можехме да си отключваме по този начин телефоните, нямаше да има толкова много сервизи за телефони. :)

На снимката която си качил се вижда, че това е Nokia 1600b (US версията), а в нета пише че тази версия на телефона е GSM 850 / 1900. Не съм много запознат с gsm мрежите, но мисля че няма да работи с бг операторите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1600 е от платформата DCT4, така че оставия тия боксове и кабели. Преди време имах нужда от втора слушалка и взех 1600 кодиран от Мтел за много малко пари с договор - картата дадох на роднина, а телефонът оставих за себе си. След време разбрах, че е заключен и го отключих с безплатен онлайн калкулатор (забележи!) за DCT4 телефони. Така че просто се разрови малко. А относно честотите - в Европа сме на 900/1800 MHz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто казвам какво се чете в предишните ти постове... 

Да ти кажа тогава за пореден път... няма как да стане за 5лв. И само с кабел не става! Няма никакъв начин. Не да запойваш, не крачета да свързваш - не може! :)

Благодаря ти за конкретната информация. Щом не става, няма да се занимавам повече с тях и ги разкарвам. Ако на някой могат да му влязат в употреба да ми пише.

И да успееш да го флашнеш това не означава че си го отключил, и както вече казах не е прост USB кабел а към него има и закачен донгъл ;) за 5-10 кинта ходи се пазари в сервиз да го отключат, но както ти казах нищо чудно да трябва и хардуерна намеса по телефона щом е копуван от USA.

Ако можехме да си отключваме по този начин телефоните, нямаше да има толкова много сервизи за телефони. :)

На снимката която си качил се вижда, че това е Nokia 1600b (US версията), а в нета пише че тази версия на телефона е GSM 850 / 1900. Не съм много запознат с gsm мрежите, но мисля че няма да работи с бг операторите.

Да възможно е и да не работи на БГ честотите. Както казах няма да се занимавам с тях.

1600 е от платформата DCT4, така че оставия тия боксове и кабели. Преди време имах нужда от втора слушалка и взех 1600 кодиран от Мтел за много малко пари с договор - картата дадох на роднина, а телефонът оставих за себе си. След време разбрах, че е заключен и го отключих с безплатен онлайн калкулатор (забележи!) за DCT4 телефони. Така че просто се разрови малко. А относно честотите - в Европа сме на 900/1800 MHz.

Опитах го това но ми дава NotAllowed което доколкото разбрах значи че вече има Х опита за ънлок и от тук натам става само с кабел. 

Благодаря на всички отзовали се.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.