Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте Публикувано изображение ! Време е да си сменя компа , защото по-новите игри не вървят вече . В момента много съм се запалил по Arma 3 и сме се събрали доста хора за мулти Публикувано изображение, НО немога да я подкарам. Бих искал да ми дадете съвети за части , защото не разбирам много от компютри. Публикувано изображение 
моя компютър : Процесор:Dual Core AMD Athlon II X2 240 Processor 2812 MHz 
Microsoft Windows XP Professional 
RAM: 2GB 
Видео карта: NVIDIA GeForce GT 220 (1GB) Публикувано изображение 
Хард диск-500GB
Само това знам. Приемам всякакви предложедния. Няма значение дали предлагате цяк нов компютър или само отделни части. Публикувано изображение 
Бюджет: Около 800-850 лева

Целта ми е да мога да я подкарам  не е нужно да е на Very high и max графики. :) 
Благодаря предварително! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно ли е да използвате харда от стария компютър? Монитора ви на каква резолюция е? Периферия налични? Работят ли? Записвачка?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Intel базирана:

Количкаhttp://nikem-bg.net/cart/48556p1r46641p1r43857p1r1001847p1r1096p1r46784p1r30723p1rf.html 816.40 лв. с ДДС

и към 35-40 лева за доставка предполагам = 850,855 лв. Добавил съм 1 плочка рам 4ГБ. При недостиг(малко ме съмнява) може да се добави в бъдеще още 1 плочка 4ГБ от същата РАМ. Вентилаторчето най долу е за отзад на кутията за да изсмуче топлия въздух. Добавил съм и хард ако не може да се използва от старата конфигурация. 

Ще ви сглобят конфигурацията безплатно (Intel базираната от ник*м) но трябва да им се каже когато ви се обадят за поръчката. Ако монитора ви е 17 или 19 инчов с резолюция 1280х1024 или 1440х900 или 1366х766 то с тази видео карта ще може да се играе на ultra настройки при повечето игри.

Ако се ползва стария хард може процесора да се смени с Intel Core i5 3350p или да се добави видео GB GTX 650 Ti Boost 2GB и да се махне харда 1 от 2-та варианта.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AMD Базирана от https://www.emag.bg

Обобщение на поръчката:

Продукти:

1 x Дънна платка ASROCK 970DE3/U3S3, Socket AM3 11949 лв.

1 x Процесор AMD FX X6 6350, 3900MHz, 14MB, socket AM3+, Box 27149 лв.

1 x Kомплект памети Kingston 4GB (2x2GB) DDR3/1600MHz XMP - HyperX 6699 лв.

1 x Видео карта Sapphire AMD Radeon HD 7850, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI,... 36049 лв.

1 x Захранващ блок Cooler Master GX Lite Black, 500W 7849 лв.

1 x Кутия Floston Genesis ATX, Midi Tower, без захранващ блок,... 4499 лв.

1 x Вентилатор Enermax UCMA8 Magma, 80 x 80 x 25мм 899 лв.

1 x Вентилатор Enermax UCMA12 Magma, 120 x 120 x 25мм 1399 лв. Отстъпка: -9420 лв. Такса транспорт: 000 лв. Общо:

87072 лв.

870.72 лв. + безплатна доставка!

Тук имаме малко по добър процесор + по добра видео карта HD 7850 2GB ако решиш да си закупиш някой ден монитор на резолюция 1920х1080(Full HD) ще вади по добри кадри картата. Но имаш по малка кутия но ще ти върши работа ако се направи една схема със свински опашки и тиксо за кейбъл мениджмънт-а. Въпроса със сглобяването ще трябва някой познат да ти я сглоби. 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Редактирано от ФенОмеН (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтеглете си програмката Speccy и ни пуснете един шот!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харда ще може да се използва.

Оптичното също би трябвало да може. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 803.16 лв. с ДДС

Компактна малка кутия, която се събира навсякъде(но качествена), добро захранване, видеокарта според нуждите ви!

Поздрави и успех с избора :)

П.П. От старата конфигурация ползвате HDD то и записвачката(Hitachi то е екстра)!
Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето мислене по темата, че може да се разпродаде наличният вече компютър, и парите да се прибавят към даденият бюджет. 

Компоненти от nikem*, предполагам доставката ще е около 10-15 лева. в зависимост от местоположението, разбира се.

Обща стойност - 488.00 лв. с ДДС - Пълно размерна дънна платка, при която не се чудим кой слот ни липсва. Поне към момента една платка от 4 GB е достатъчна, по натам още една за дву-канален режим. 

Останалите части от emag*:

Sapphire ATI Radeon HD7790, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E
Floston ATX, Midi Tower, без захранващ блок, Черна, EXCORDO

Cooler Master GX Bronze, 450W

Компонентите от emag* са със безплатна доставка. Всичко около 900 лева. 

Видеокартата е достатъчна за процесора. Кутията не е кой знае нищо, но като за 50 лева. е идеална. Захранващият блок, мисля бе със пет години гаранция, както е достатъчно качествен за да удържи конфигурацията. Между другото, все си мисля, че тази игра е по-взискателна от към процесорна мощ. Бих помислил за вариант със I5-3350P които е по-хладен, защото няма вградена графика. Ако се ореже от тук, от там ще може да се сглоби и по-добра конфигурация, за тези пари. 

Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи модела на кутията или направи снимка , понеже временно може да избуташ с нея и след продажбата на стария хардуеар да купиш някоя прилична!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното не е хич лошо. Може да му се заложи дори:

Phenom IIX4 965 (HDZ965FBK4DGM),3.4GHz,125W,rev.C3,SocketAM3,Quad-Core

Аз що си мисля обаче, че не толкова процесора издиша, колкото шитвидеокартата, както и малкото оперативна памет която и без това е само една пръчка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното не е хич лошо. Може да му се заложи дори:

Аз що си мисля обаче, че не толкова процесора издиша, колкото шитвидеокартата, както и малкото оперативна памет която и без това е само една пръчка.

Естествено, че може да се прави ъпгрейд на сегашната му конфигурация, но дали си заслужава?! Фенома да е 150-160лв, видеокарта 250лв., рам памет - не знам може ли да се намери като неговата нова и ако да няма да е никак евтина, така че само 2ра употреба! И се влагат пари в нещо морално остаряло! А за Фенома си трябва флаш на биоса - още един рисков фактор, ако автора не е много на ти с тези неща! Така че, няма смисъл според мен :)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.