Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Очертава се да имам малко свободно време в следващите няколко дена и може да си преинсталирам ОС. Бихте ли ми казали какви са основните разлики между Windows 8 и Windows 7. За сега съм ползвал само 7цата и съм доволен от нея, но ако 8цата е по-добра бих опитал. Използвам лаптоп hp compaq 4gb ram ddr2 1гб видео и 2x2.5 amd  процесор. По-старичък е лаптопа и е добре да върви по-леко. Имам високи изисквания за сигурност, но предполагам касперски стига.

Чакам съвети :)

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи си точни модел на лаптопа, за да видим дали от сайта на производителя има драйвери за Windows 8. Ако има може да го тестваш, ако не си оставаш със седмицата. 

Ползвал съм и двете ОС. За мен разлика голяма няма, защото на Windows 8 не използвам допълнителните опции, които има. Правя го като windows 7.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

hp compaq presario cq61

почти съм сигурен че е този http://www.ebay.co.uk/itm/COMPAQ-PRESARIO-CQ61-407SA-BLACK-4GB-RAM-500GB-HDD-LAPTOP-/350745561238?pt=UK_Computing_Laptops_EH&hash=item51aa108896

Редактирано от TheMole (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сайта на производителя няма драйвери за Windows 8, така че не те съветвам да го инсталираш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сайта на производителя няма драйвери за Windows 8, така че не те съветвам да го инсталираш. 

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйверите му за 7 ще работят и на 8. Колкото до производителността- според много хора 8 е мнго по-лек от 7. Така че опитай, пък ако те заболи се връщай към 7. На мен лично не ми допада липсата на старт меню и метро интерфейса и затова съм още на 7, но всеки има различен вкус и на теб може да ти харесат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е задължително да има драйвери за осмицата.С тези на седмицата също става.На моя четиригодишен лаптоп, за който има драйвери само седмицата,осмицата ми върви без проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйверите му за 7 ще работят и на 8. Колкото до производителността- според много хора 8 е мнго по-лек от 7. Така че опитай, пък ако те заболи се връщай към 7. На мен лично не ми допада липсата на старт меню и метро интерфейса и затова съм още на 7, но всеки има различен вкус и на теб може да ти харесат.

Благодаря!

Съгласен съм с теб , че уин8 е по лек ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя лаптоп е с подобни параметри преди седмица инсталирах осмица.

Снощи я разкарах.

1. Много бавно се изключваше софтуерно.

2. Проблеми с включването.

3. Проблеми с Wi-Fi 

4. Така и не успях да сваля нещо от тъпия им магазин, а все натам ме препращаше като взема да търся някоя безплатна програма.

Сега отново съм да добрата стара седмица и нямам изброените проблеми.

Харесаха ми шарениите, лаптопа работеше с една идея по бързо.

Не знам на какво точно се дължи но с осмицата температурите ми бяха с 10-12 градуса по ниски.  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя лаптоп е с подобни параметри преди седмица инсталирах осмица.

Снощи я разкарах.

1. Много бавно се изключваше софтуерно.

2. Проблеми с включването.

3. Проблеми с Wi-Fi 

4. Така и не успях да сваля нещо от тъпия им магазин, а все натам ме препращаше като взема да търся някоя безплатна програма.

Сега отново съм да добрата стара седмица и нямам изброените проблеми.

Харесаха ми шарениите, лаптопа работеше с една идея по бързо.

Не знам на какво точно се дължи но с осмицата температурите ми бяха с 10-12 градуса по ниски.  

Интересно, аз и сега пиша от лаптопа ми, който е с 8 ца от 2 месеца и нямам гореизброените проблеми от т.1 до т.3! Относно магазина има някаква бъгина(в момента дори не ми го отваря), а на настолните машини нямам тоя проблем и си тегля всичко на 6! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е задължително да има драйвери за осмицата.С тези на седмицата също става.На моя четиригодишен лаптоп, за който има драйвери само седмицата,осмицата ми върви без проблеми.

Понякога става, понякога не. Ако иска нека да опита, но според мен няма смисъл. Още повече, че доколкото виждам в момента лаптопа си работи добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

Аз съм с Windows 8 вече от близо половин година и проблеми съм нямал никакви. Драйвърите за 7-мицата вършат работа и за 8-мицата. И за мен Windows 8 е по-лек от Windows 7. Е, има го малко странното първоначално чувство заради промененото Старт меню и разни други новости, но след като ги разучи и свикне човек, всичко си е ОК. ;) Лично аз бих те посъветвал да си инсталираш Windows 8 (а в крайна сметка, ако не ти допадне или имаш някакви проблеми, винаги може да си се върнеш на 7-мицата ;) ).

А колкото до сигурността... ако искаш да останеш на сигурно и нищо да не пипнеш или да не те проследят какво вършиш - най-добре си изкарай кабела на интернета. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за всички отговори.  Бях чувал разни изказвания относно проблеми със сигурността, но нямам идея на какво се основават и какви са тези проблеми. Ако някой от вас знае нека да сподели :).

Редактирано от TheMole (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да пробваш 8-ца пробвай тази от линка- върви перфектно,няма никакви проблеми за драйвери не се тревожи, първо че след инсталация всичко си работи и не са нужни,а ако се налага тези за 7 стават :)

http://msdn.microsoft.com/en-us/evalcenter/jj554510.aspx

Въобще не слушайте глупостите, че 8 имал бъгове, проблеми със сигурността и подобни,като си инсталираш калпаво копие, никой не ти е виновен,операционната система си работи отлично.

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако бях абсолютен лаик, така както ги приказвате че Windows X не искал драйвъри, трябваше да се самоубия или да седя на хр, или да си взема ново видео, за да изкарам 1366х768 абе хора, как не ви боли главата от писане на глупости

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За N-ти пореден път за убеждавам колко си некомпетентен и че всичките ти хиляди мнения , са натрупани от бръщолевене на глупости. Абе какъв сайт на производителя, какви 5 лв бе, защо от некомпетентност заблуждаваш човека. Драйвърите на 7-цата стават и на 8-цата (ако се наложи инсталиране) .За това брат слагай 8-цата и не му мисли, туко виж ти харесало, на мен лично не ми хареса и си минах пак на 7 home premium, но това е до някъде и до нагласа. Успех ;) 

П. П. Emokosstov , форума е създаден за цел да се помага на хората, а не трупане на мнения.Въпреки че имаш над 6000, достатъчно е на човек да ти прочете 1 ( не повече) и ще разбере как си ги направил ;) Лека вечер!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та поради коя съществена причина да си сменя 7-та с 8-ца , макар че този въпрос не стои пред мен по никакъв начин ? Единствено може би склонноста към експерименти и голо любопитство !

Пък това Старт-меню направо ме убива от смях - сякаш имам телефон на среща си, а не компютър ....никаква естетика ! Трябвало да свиквам с него - пъффффф ! От какъв зор? Само от тази гледна точка , колко различни менюта за 7-ца направиха хората.....защото компютърът не е само средство за работа , но също така и за забавление и почивка . В този смисъл и за естетическа наслада !....

http://picbg.net/u/47526/55762/712028.png

http://picbg.net/u/47526/55762/712029.png

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За N-ти пореден път за убеждавам колко си некомпетентен и че всичките ти хиляди мнения , са натрупани от бръщолевене на глупости. Абе какъв сайт на производителя, какви 5 лв бе, защо от некомпетентност заблуждаваш човека. Драйвърите на 7-цата стават и на 8-цата (ако се наложи инсталиране) .За това брат слагай 8-цата и не му мисли, туко виж ти харесало, на мен лично не ми хареса и си минах пак на 7 home premium, но това е до някъде и до нагласа. Успех ;)

П. П. Emokosstov , форума е създаден за цел да се помага на хората, а не трупане на мнения.Въпреки че имаш над 6000, достатъчно е на човек да ти прочете 1 ( не повече) и ще разбере как си ги направил ;) Лека вечер!!!

Понеже ме нападаш открито нека да кажа нещо и аз. 

1. Колко съм некомпетентен ще кажат модераторите. Досега оплакване или предупреждение от тях нямам.

2. Не лъжа човека и мога да кажа, че НЕ ВИНАГИ драйверите за Windows 7 стават и за Windows 8.

3. Помагам на човека, да не омаже нещата и после да има още теми и лутания и питания.

4. Не гоня мнения или класации. Ако модераторите решат могат да ги занулят. 

На теб лек ден!!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Очертава се да имам малко свободно време в следващите няколко дена и може да си преинсталирам ОС. Бихте ли ми казали какви са основните разлики между Windows 8 и Windows 7. За сега съм ползвал само 7цата и съм доволен от нея, но ако 8цата е по-добра бих опитал. Използвам лаптоп hp compaq 4gb ram ddr2 1гб видео и 2x2.5 amd  процесор. По-старичък е лаптопа и е добре да върви по-леко. Имам високи изисквания за сигурност, но предполагам касперски стига.

Чакам съвети :)

Поздрави!

В уиндоус 8 има вграден уиноус дифендер (по-големия брат на майкрософт секюрити есеншиалс), така че няма нужда от допълнителна антивирусна. Сложил съм 8 на три лаптопа, за които няма на сайта драйвери, и всички работят добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.