Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Проблема го има от доста време и е следния интернета ми е 35 /мегабита/ и когато си ровя в нета е доста бавен за тази скорост едната особеност и втората е при гледане на клипове е още по бавен, а когато гледам в youtube качеството се променя  понякога и винаги когато пусна клип е на 240р или 144р.  Странното е че когато тегля торент скоростта е нормална /каквато трябва да бъде/. Преинсталирах уиндоуса и пак си остана проблема /да поясня не съм с оригинален уиндоус/. Моля изкажете мнение по този проблем и евентуално някакви решения, ще съм ви благодарен :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причините може да са не една и две.От слабичко PC;самия браузър,който ползвате;РАМ и прочее.Вижте в диспечера на задачи какво товари системата!!! Едно евентуално почистване с CCleaner не би било излишно ,макар и като превантивна мярка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А колко потребителя използват интернет услугата? Торент клиента постоянно ли е включен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я дай един пинг тест до гейта да видим какво е положението. Не си споменал как ползваш нета - чрез рутер или с кабел директно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я дай един пинг тест до гейта да видим какво е положението. Не си споменал как ползваш нета - чрез рутер или с кабел директно.

Интернета е директно с кабел към компютъра, а как да го направя този пинг тест. 

А колко потребителя използват интернет услугата? Торент клиента постоянно ли е включен?

И да не е включен торент клиента пак е бавен при сърфиране. Само аз ползвам интернета не е свързан към нищо друго освен към моя компютър.

Причините може да са не една и две.От слабичко PC;самия браузър,който ползвате;РАМ и прочее.Вижте в диспечера на задачи какво товари системата!!! Едно евентуално почистване с CCleaner не би било излишно ,макар и като превантивна мярка!

Компютъра не е със слаба конфигурация/средно ниво/ , а в диспечъра нищо нередно не забелязвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да не е включен торент клиента пак е бавен при сърфиране. Само аз ползвам интернета не е свързан към нищо друго освен към моя компютър.

Компютъра не е със слаба конфигурация/средно ниво/ , а в диспечъра нищо нередно не забелязвам.

Понеже виждам, че не си наясно с нещата най-лесния вариант е да извикаш доставчика с негово оборудване да ти направи демонстрация на услугата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Start -> Run -> cmd

1. изписваш ipconfig и вземаш ip-то на gateway-a за т.2

2. пускаш пинг тест до defualt gateway-a /от т.1/ чрез команда ping

3. в следвеващия коментар прикачи снимка или копираш и поставяш тука резултата

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Start -> Run -> cmd

1. изписваш ipconfig и вземаш ip-то на gateway-a за т.2

2. пускаш пинг тест до defualt gateway-a /от т.1/ чрез команда ping

3. в следвеващия коментар прикачи снимка или копираш и поставяш тука резултата

http://prikachi.com/images.php?images/724/6334724B.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, изглежда наред връзката. Възможно е и да има някакво натоварване на сървърите на сайтовете които отваряш, както и ред други причини. Ако проблема е при всички сайтове говори със доставчика да не би проблема да е от тяхна страна.

Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори на всички. Ще ги навестя тия да видим те какво ще кажат /доставчика/. А за това с клиповете в youtube някакви идеи защо си прави майтап тази опцията за промяна на качеството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори на всички. Ще ги навестя тия да видим те какво ще кажат /доставчика/. А за това с клиповете в youtube някакви идеи защо си прави майтап тази опцията за промяна на качеството.

Това може и да е от самия браузър. Почисти кеша, ако трябва преинсталирай и флаш плеъра. При мен също прави мизерии YouTube... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казваш че конфигурацията е средно ниво - какво е според вас :( може да е пентиум 3

Как ще се отварят страниците - дали ще си на 100 или на 2 мбита - все същото :)

Кои страници се зареждат трудно - от чужбина ? може на доставчика международната да му куца :no-no:

може би това е най правилното

най-лесния вариант е да извикаш доставчика с негово оборудване да ти направи демонстрация на услугата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ще се отварят страниците - дали ще си на 100 или на 2 мбита - все същото :)

Оххо не е така бъди сигурен ! Откакто напуснах Бибаком се преродих отново !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема го има от доста време и е следния интернета ми е 35 /мегабита/ и когато си ровя в нета е доста бавен за тази скорост едната особеност и втората е при гледане на клипове е още по бавен, а когато гледам в youtube качеството се променя  понякога и винаги когато пусна клип е на 240р или 144р.  Странното е че когато тегля торент скоростта е нормална /каквато трябва да бъде/. Преинсталирах уиндоуса и пак си остана проблема /да поясня не съм с оригинален уиндоус/. Моля изкажете мнение по този проблем и евентуално някакви решения, ще съм ви благодарен :) .

Да не си към някой доставчик дето тая скорост от 35 mbps е само към компютри в България (или още по-лошо само вътре в неговата мрежа), а извън страната скоростта да е доста по-ниска?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не си към някой доставчик дето тая скорост от 35 mbps е само към компютри в България (или още по-лошо само вътре в неговата мрежа), а извън страната скоростта да е доста по-ниска?

Не не е такъв доставчика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пусни ping до youtube.com да се види реално закъсненията.

Скоростта до доставчика е 100 мегабита. Ограниченията са след него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Лина Георгиева
      Здравейте!  ^_^
      Преди няколко месеца се нанесох в София. С преносим 4G модем от Vivacom на ограничен брой GB-ти на бърза скорост съм, които обаче много бързо ми свършват (в рамките на 2 седмици). Затова търся компромисен вариант с домашен интернет, който да делим с моята съквартирантка. 
      Ще е чудесно, ако е:
      1. С приблизително еднаква скорост на Upload и Download около 100mbitps
      2. Цена около 15-20 (25лв. макс)
      3. Без договор 
      4. По възможност, с включен рутер (безплатно, под наем или с еднократно заплащане)
      Много бях харесала офертата на Булсатком, но се оказа, че нямали покритие в Студентски град. Чувам и противоречиви мнения за Оптиком. Металан вече за съжаление няма (собственост е на Мтел?). А Близу сякаш не е оферта. С мобилни оператори не ми се обвързва повече сякаш. 
      Вие от кои доставчици сте доволни? Моля, препоръчайте ми! 
    • от iconi95
      Здравейте!
      До този момент ползвам услугите на варненският интернет доставчик TCV, ако това има значение, но напоследък имам едни spike-ове, които не се забелязват по време на браузинг, а по-скоро по време на геймнинга. Тези падения се оправят временно при рестарт на рутера, а от скоро вече и от това не се оправя. Направих и ъпдейт на фърмуера на рутера, белким нещо се промени - нищо. Хммм.., а защо не свържа направо ЛАН кабела към компютъра, лишавайки се от функциите на рутера? Устройва ме, така и направих. Свързах кабела,  (забравих да вметна, че до сега съм използвал интернетът безжично) влязох в IPv4 настройките, за да въведа предоставените ми от доставчика данни, а именно IP адрес, net mask, gateway и DNS и .. нищо - изписва ми неидентифицирана мрежа. Моля, помагайте!
    • от Mastan Myumyunov
      Имам един проблем с компютъра ми ! Като е студено в стаята интернета почти не се заежда като запаля печката почва бързо да зарежда. Как се оправя това?          
    • от edokredo
      Добър ден имам нов комп и преди малко инсталирах уиндоус 7 ултимейт , а на флашка си свалих интернет драйвъри ,но като се пусне инсталацията ми показва ето това....Моля за помощ

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.