Премини към съдържанието
rahwin

Въстановяване на информация от преформатиран партишън

Препоръчан отговор

Здравейте,не съм сигурен че това е правилното място за темата,но не мога д апреценя за къде е.

Проблема е следния-трябваше да преинсталирам един лаптоп и да кача Уиндоус 7,но се оказа,че на дяла,на който го качих,е имало важна информация,което се разбра в последствие,след като вече бях го форматирал и инсталирал 7цата.Не съм качвал нищо друго,освен операционната система.Дори драйверите,нито пък съм записвал нещо друго.Сега трябва да извадя тази информация,или поне каквото е останало от нея.Опитах с O&O Recovery и Acronis Recovery,но нищо не вади.Моля за съвет как и с какво да изровя и спася тази информация,защото е ценна за собственика,още повече че ми е приятел.Благодаря на отзовалите се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай тук, но е доста скъпо! Друг начин аз поне не виждам! Сигурно има, но не съм специалист в тази област!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако беше само форматиран можеше да се възстанови всичко от партишъна, но с инсталацията на windows върху нея голяма част от данните върху които е записан windows-а и временните файлове при инсталацияата вече са затрити безвъзвратно, а по  закона на Мърфи за всемирната гадост важната им информация е била между тях, а не в още свободното пространство на партишъна.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам, че ти е приятел, но тези неща се казват предварително или ти предварително трябваше да питаш, понеже не се очаква от всеки да разбира от тези неща. 99% информация е загубена. Теоретично е възможно връщането ѝ, но е много, ама много скъпо, което обезсмисля в 90% от случаите. Остава само случайно да се открие някой все още не изтрит (презаписан) файл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще напиша нещо, което бях писал в една друга тема за затрита информация. Преди години форамтирах един 40Гб дял от хард диска ми и инсталирах Мандрива. Като видях какво точно се е случило с помощта на GetDataBack/R-Studio си възстанових всичката информация, която ми беше нужна. Не казвам, че възстанових 40-те гигабайта, просто информацията, която ми беше важна.

С други думи искам да кажа, че нищо не ти пречи да опиташ с какъвто софтуер намериш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще напиша нещо, което бях писал в една друга тема за затрита информация. Преди години форамтирах един 40Гб дял от хард диска ми и инсталирах Мандрива. Като видях какво точно се е случило с помощта на GetDataBack/R-Studio си възстанових всичката информация, която ми беше нужна. Не казвам, че възстанових 40-те гигабайта, просто информацията, която ми беше важна.

С други думи искам да кажа, че нищо не ти пречи да опиташ с какъвто софтуер намериш.

Вярно е, че има значение с какъв софтуер ще правиш това и никак не на последно място кой ще го прави, но явно си късметлия, че нужната ти информация не е била презаписана. Иначе надали с някакъв обикновен инструмент за възстановяване ще може да се връща такава информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно е, че има значение с какъв софтуер ще правиш това и никак не на последно място кой ще го прави, но явно си късметлия, че нужната ти информация не е била презаписана. Иначе надали с някакъв обикновен инструмент за възстановяване ще може да се връща такава информация.

Не знам дали е било до късмет или не, но факт е, че възстанових каквото ми беше нужно. Цяла нощ не спах, но накрая останах доволен. Дано и при колегата да се получат нещата. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.