Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.Искам да сглобя компютър които да става за игри.Избрал съм следните части

Motherboard:ASUS P5GC-MX/1333

CPU:Intel Pentium Dual-Core E6500 2.93GHz LGA775

RAM:2X2GB DDR2

Video:Asus GeForce210 1GB  DDR3

Въпроса ми е следния.Ще си паснат ли тези части за да тръгне компютъра?

Редактирано от Y2Jerichoholic9 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имай това в предвид,както и че няма да се справя с всички игри тази конфирурация,да не се изказвам крайно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ако ти го дават за сто кинта и ти е за пасиансчета и филмчита нема лошо.

Един Пентиум за сто лева ще е по-добър процесор а вградената му графика едва ли ще е по-зле от тая смешна видеокарта.

Дано съм бил достатъчно краен за двама и се откажеш от подобни покупки. 

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ако ти го дават за сто кинта и ти е за пасиансчета и филмчита нема лошо.

Предполагам липса на бюджет или събиране на стаф от гарбичока с идеята и аз да имам комп.

Y2,понапиши защо си избрал това и както казва един момък от форума:какво имаш и колко даваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компонентите,които си избрал,не стават за игри,зависи все пак какви игри имаш предвид.Сподели с какъв бюджет разполагаш и тогава ще измислим нещо по-различно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си паснат и ДА ще тръгне с изброените части. За игри във Фесбука става  също и за Diablo 2,CS 1,6 ,Age of Empires 2, както и за флаш игри от сорта на Imperiaonline.Филми,музика,чат,браузване в интернет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако автора на темата успее да замени GF 210 с една примерно 9600GT/9800GT ще подкара 90% от съвременните игри! Зависи естествено какви са останалите му компоненти като монитор, захранване, HDD! Само да вметна, че процесора макар и стар си е много добър!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми имам видеокартата а за сегашния ми комп дават 160лв като тои  е много по слаб от тази конфигурация която аз мога да взема за 200лв.И не ми трябва да играя всички най-нови игри а и това е най-евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цяла конфигурация с хард, кутия и захранване ли е?  И пак нищо не се разбра. Колко пари имаш, тоест колко общо може да дадеш за компютър, след като продадеш твоя за 160лв. или каквото там сте се разбрали. Бъди малко по-конкретен в обясненията, няма да ти вадим думите с ченгел. :)

п.п.

И колегите ти казаха, тоя компютър не става за игри - видеокартата е ужасно слаба.

Редактирано от Людмил (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цяла конфигурация с хард, кутия и захранване ли е?  И пак нищо не се разбра. Колко пари имаш, тоест колко общо може да дадеш за компютър, след като продадеш твоя за 160лв. или каквото там сте се разбрали. Бъди малко по-конкретен в обясненията, няма да ти вадим думите с ченгел. :)

п.п.

И колегите ти казаха, тоя компютър не става за игри - видеокартата е ужасно слаба.

Еми най много мога да дам 200 лв  а тази конфигурация  която сам я посочил с кутия захранване и хард мога да зема за 200лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми най много мога да дам 200 лв  а тази конфигурация  която сам я посочил с кутия захранване и хард мога да зема за 200лв

С едно захранване за 15 лева се надявам да нямаш големи надежди да го използваш дълго време този компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тая видеокарта забрави. Играл съм ги с подобна конфигурация на средни детайли, но с HD4850 1GB и процесор клокнат на 4GHz, та освен 200-те лева за компа ще трябва да дадеш поне още 60-70лв. за по-добра видеокарта втора ръка и евентуално още 40-60лв. за захранване, че не се знае това какво е и в какво състояние. С две думи - няма да стане с 200лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тая видеокарта забрави. Играл съм ги с подобна конфигурация на средни детайли, но с HD4850 1GB и процесор клокнат на 4GHz, та освен 200-те лева за компа ще трябва да дадеш поне още 60-70лв. за по-добра видеокарта втора ръка и евентуално още 40-60лв. за захранване, че не се знае това какво е и в какво състояние. С две думи - няма да стане с 200лв.

Е тези игри които сам посочил  ги играя на друго PC  със същото видео процесор 1,6ghz dual core  и 2 гб рам  на High единствено Skyrim е на Medium

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тези игри които сам посочил  ги играя на друго PC  със същото видео процесор 1,6ghz dual core  и 2 гб рам  на High единствено Skyrim е на Medium

Нещо се бъркаш!Особено  MW 2 няма никакъв шанс да я подкараш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е другото PC и с каква видеокарта? Предполагам, че играеш на 1024х768 или подобна резолюция с 15fps. Може да се окаже, че тия 200лв. ще е по-добре да ги дадеш за ъпгрейт на сегашния комп, отколкото да купуваш същия като твоя.

Редактирано от Людмил (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е другото PC и с каква видеокарта? Предполагам, че играеш на 1024х768 или подобна резолюция с 15fps. Може да се окаже, че тия 200лв. ще е по-добре да ги дадеш за ъпгрейт на сегашния комп, отколкото да купуваш същия като твоя.

Значи онова PC го забравете днес разбрах че това PC си остава мое аз имам 2 PC-та но другото го дадох.Вече знам че ще ъпгрейдвам това PC ето и параметрите му:

Motherboard:Gigabyte GA-945GCM-S2L

CPU:DualCore Intel Celeron E1200, 1600 MHz (8 x 200)

Video:NVIDIA GeForce 210  (1024 MB)

RAM:2GB

HDD:240GB

Мисля да зема само един процесор и  още 2GB рам.Но кажете някакъв хубав процесор може и втора употреба.За рам паметта си знам.

Редактирано от Y2Jerichoholic9 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да се инвестира в тази морално остаряла конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя компютър дето го имаш сега го ползвай за чат  и да си пускаш музика на него . Събирай си пари за компютър поне 600 лева .  Да тръгнеш да обновяваш тоя е супер тъпотия и хвърляне на пари на вятъра.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно нещо знайте от мен - евтиното винаги излиза накрая скъпо ;) събери както каза колегата по-горе 550/600 лв. и всички игри на твоя монитор ще са пей-сърце ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, за едни и същи пари може да се ъпгрейдва с нова платформа, която да  е равностойна на старата с ъпгрейд. Само че старата дотук, а новата с възможност за голямо надграждане. В момента има Q6600  за 70-80 лева, а това ще е голям напредък спрямо Селерона. В същото време за подобни пари се взема най-евтината LGA1155 с G1610.  В момента ако аз ъпгрейдвах и се чудех какво да предприема, то бих избрал процесор на старо, още 2 GB DDRII, видеокарта на старо за 70-80 лева и ново захранване, което да ме издържи по-дълго време.  Естествено, слагам в сметките продажбата на излишните компоненти.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, за едни и същи пари може да се ъпгрейдва с нова платформа, която да  е равностойна на старата с ъпгрейд. Само че старата дотук, а новата с възможност за голямо надграждане. В момента има Q6600  за 70-80 лева, а това ще е голям напредък спрямо Селерона. В същото време за подобни пари се взема най-евтината LGA1155 с G1610.  В момента ако аз ъпгрейдвах и се чудех какво да предприема, то бих избрал процесор на старо, още 2 GB DDRII, видеокарта на старо за 70-80 лева и ново захранване, което да ме издържи по-дълго време.  Естествено, слагам в сметките продажбата на излишните компоненти.

на старо има видео карти като 5770 за по 100 лв. + 80 за процесор + поне 45-50 лв. за захранване и още 30 лв. за 2 гб рам (ддр2) + доставка = 270/280 лв. И ако може да се отърве от старотия процесор,старото захранване и видео картата ще стане работата с тези 200 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:
ASROCK H61M-DGS /BULK /1155
G2120 /3.1/3M/BOX/1155
4GB DDR3 1600 A-DATA

Обща стойност - 245.89 лв. с ДДС

количка

Това може да ти свърши работа ако имаш хубаво захранване. Видеокарта ще си ползваш тази с която си.

Редактирано от yokohama..yms (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.