Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Появи ми се много странен проблем , ползвам Минт 14, както всичко си беше наред и изведнъж Операта ми даде грешка че няма интернет. Но в същото време скайпа си вървеше, VLC също /онлайн тв/. Пробвах лисицата, пак няма нет. Накрая се оказа че само браузърите не намират интернета. Някой да има идея на какво се дължи? Извинявам се за грешките, но нямам кирилица на този комп.

Редактирано от polaana (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма "комп" без кирилица. Моля оправете си чат стила, иначе темата "заминава"

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Като си писал така нищо не се разбира!

2.Втора ще ти изтрият темата за дето си писал така,има такова правило!

Edit: Изпревариха ме :D

Редактирано от KaldataX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай в терминал 

$> ping -c4 google.com

и покажи какво дава.

Относно кирилицата копирай и използвай [ ш ч   ю  щ  я   й ъ  ] мисля че, ти стигат.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво толкова те домързя за 5 мин да намериш в гугъл фонетик да си го сложиш и да напишеш темата като хората ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е връзката към Интернет(кабел,рутер...)? Пробвай с sudo pkill -9 NetworkManager

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Връзката е кабелна, DSL, няма защитна стена, не ползвам проксита. Конфигурирах я няколко пъти и с "sudo pkill -9 NetworkManager", няма промяна. Като пусна Pihg към Google ми връща  "хоста не е намерен". В същото време Skype си върви, софтуерния център ми се зарежда. Сложих Минт 13 на друг дял и няма проблем, браузърите си работят нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Връзката е кабелна, DSL, няма защитна стена, не ползвам проксита. Конфигурирах я няколко пъти и с "sudo pkill -9 NetworkManager", няма промяна. Като пусна Pihg към Google ми връща  "хоста не е намерен". В същото време Skype си върви, софтуерния център ми се зарежда. Сложих Минт 13 на друг дял и няма проблем, браузърите си работят нормално.

sed ':' /etc/resolv.conf
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
space@space-NF61S-M2A:~$ sed ':' /etc/resolv.conf # Generated by NetworkManager space@space-NF61S-M2A:~$
Редактирано от polaana (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
space@space-NF61S-M2A:~$ sed ':' /etc/resolv.conf # Generated by NetworkManager space@space-NF61S-M2A:~$

По dhcp ли си или статично ?От изхода на тази команда става ясно защо нямаш нет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвай 

# Хвърли едно око във /etc/hosts $> cat /etc/hosts ## /etc/hosts: static lookup table for host names##<ip-address>	<hostname.domain.org>	<hostname>127.0.0.1	localhost.localdomain	localhost arch::1		localhost.localdomain	localhost# Редактирай/etc/resolv.conf  # постави твоят name server nameserver 0.0.0.0#nameserver 127.0.0.1 (Пример) # Актуализирай (в терминал)  $> sudo resolvconf -u  # Рестартирай network managersudo systemctl restart NetworkManager   # провери да ли отвръща правилно имената и ip$> nslookup www.google.comServer:        192.168.0.1Address:    192.168.0.1#53Non-authoritative answer:Name:    www.google.comAddress: 173.194.41.212Name:    www.google.comAddress: 173.194.41.211Name:    www.google.comAddress: 173.194.41.210Name:    www.google.comAddress: 173.194.41.209Name:    www.google.comAddress: 173.194.41.208$> ping -c4 google.com
Редактирано от ivoarch (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може и едно  

ifconfig
и
ifconfig -a 
$> ip addr ls$> ip addr ls <net interface>

Пипал ли си нещо по network manager?

виж също в настройките да ли не си отметнал или сложил некоя опция която не трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е интересното, че нищо не съм пипала. Както си имаше интернет и изчезна. Утре ще изпълня командите и ще кажа резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е интересното, че нищо не съм пипала. Както си имаше интернет и изчезна. Утре ще изпълня командите и ще кажа резултата.

Ok изпробвай това което ти писах, ако стане ще идем да пием едно кафенце само двамата ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е решен с пауза от няколко месеца заради лятото :surfing: . Пробвах дадените по-горе команди, но даде някакви грешки. После попаднах на това и стана :

sudo dpkg-reconfigure resolvconf

Благодаря на всички за помощта.

:offtopic_s: Сори, но кафенцето остава за следващата тема   ;)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s: Сори, но кафенцето остава за следващата тема   ;)  

Ще запомня ;), само да не се скриеш за цела зима :)

/ Край на офтопика

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.