Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

чудя се между green tools (raider), budget и vmaster

за 99.99 лв

http://praktiker-online.bg/product/88571/perforator-v-master.html

http://www.praktiker-online.bg/product/85838/perforator-budget-bbh1100.html

това bbh1100 e ментеляка на ментето einhell:

Публикувано изображение

изработката на vmastera е по качествена - заоблени лостчета и по добър външен вид, докато budget-a е с чепаците и мустаците по пластмасите...

изискването ми е да няма лостче за превключване от горната страна на къртача - за да не се чудя как се пробива отвор близко до стена/ъгъл... за това повечето модели на райдер и бюджет отпадат.... то май няма и райдер за около 100лв де, а ако има качеството няма да е по добро...

едит: промоцията свършила, но пак си кажете мнението

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е за къртене не стават тежко не удобно и не особено мощно.

Ако е за пробиване пак не става поради същите причини.

Ако е за домашна употреба и правиш по 2-3 дупки от време навреме ще върши работа.

Ако можеш да си го позволиш си вземи BOSCH PBH 2000 RE http://shop.kirov.net/?cid=79&pid=3254

цената в промоция е около 200лв .

Малък лек удобен и ако си късметлия издържлив.

Първият ми се скапа на около 2000-3000 хиляди дупки.

Втория изкара почти две години и преди месец му се скапа едно лагерче.

Гаранция на практика няма, като им го занеса след месец за смяна на четки и го видят колко е очукан и я отказват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

чудя се между green tools (raider), budget и vmaster

за 99.99 лв

.

изискването ми е да няма лостче за превключване от горната страна на къртача - за да не се чудя как се пробива отвор близко до стена/ъгъл... за това повечето модели на райдер и бюджет отпадат.... то май няма и райдер за около 100лв де, а ако има качеството няма да е по добро...

едит: промоцията свършила, но пак си кажете мнението

Ако е да си кажем мнението bosch gbh 4-32 dfr (за мен лично много доказана машина) макар че е с копче отгоре е скрито. Но на тази цена ми се струва че търсиш еднодневка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз ако исках марково и скъпо, щях да си купя метабо, а не боклук на бош от зелената серия, че и на това отгоре прост перфоратор... колкото до втория пост - ясно е че си струва ако си вадя хляба с това... трябва ми евентуално да направя в стена канал за кабел или да махна стари плочки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз ако исках марково и скъпо, щях да си купя метабо, а не боклук на бош от зелената серия, че и на това отгоре прост перфоратор

Аз като боклук мога да отчета единствено линковете в първи пост на темата. Ти си първи който аз лично съм чул да казва за бош че са боклуци.

Прост прост перфоратор ама колко да е прост ? Последно преди няколко дни разкърти едни (7) колони на ограда 20/20см завършващи в пояс и  ги подстрига с 20 см че да може да ги удължим. Нещо ниска ми се видя с комшията. Доказан боец е .

Снимки от оградата после ако не вярваш все още не  е залята. Аз ти говоря за неща проверени и изпитани, по добре веднъж да видиш от колкото 100 пъти да чуеш. Иначе виж дали не си се объркал и дали за това става  дума, няма търговски вид ама да не попада в недобросъвестни ръце, пази Боже.

За това го и държа под контрол в къщи че що поразии направиха работниците с него.

Публикувано изображение

п.п. Да го мина на фотошоп че да позеленее малко ако трябва.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зелените BOSCH не са за професионална употреба, ама пак са в пъти по-добри от Айнхел, Райдър, Будгет и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

работил съм със син бош перфоратор - много далече  е и от метабо и от макита (не ща да си представя как е зелената серия)... просто за мен бош са маркови боклуци... синята серия е по добре, но за тия пари има по качествени и евтини инструменти, а от зелената серия (ползвал съм акумулаторни винтоверти) всеки ментеляк с метални зъбни колела е по добър...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз ако исках марково и скъпо, щях да си купя метабо...........

Щото не си чувал за HILTI

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърсете марката KRESS добра цена,добро качество.Зеления БОШ го забравете,синият също.Времето,когато бе марка мина и замина,сега са качествени ментета.Искат сериозна поддръжка и ремонт.

МЕТАБО,АЙНХЕЛ,БЛЕК ЕНД ДЕКЪР полупрофесионални инструменти-незнаеш,кога,ще се счупят.

Ако търсите качествени инструменти,както каза колега по горе,търсете ги с метални зъбни колела.

МАКИТА-класика в жанра в България,скъпи,но надежни.

P.S. Занимавам се с такива инструменти и мнението ми е от първа ръка.Ако някой се интересува по обстойно за видовете машини и марки да пише.Отговора е гарантиран.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+1. И не само в България ама минава Бош по цени ! И аз мислех на Макита да се спра но си казах че няма цял живот да ставам и лягам с нея и Бош-а ми е достатъчен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърсете марката KRESS добра цена,добро качество.Зеления БОШ го забравете,синият също.Времето,когато бе марка мина и замина,сега са качествени ментета.Искат сериозна поддръжка и ремонт.

МЕТАБО,АЙНХЕЛ,БЛЕК ЕНД ДЕКЪР полупрофесионални инструменти-незнаеш,кога,ще се счупят.

Ако търсите качествени инструменти,както каза колега по горе,търсете ги с метални зъбни колела.

P.S. Занимавам се с такива инструменти и мнението ми е от първа ръка.Ако някой се интересува по обстойно за видовете машини и марки да пише.Отговора е гарантиран.

Всичко това е вярно.За съжаление,авторът е ограничен в бюджета си.

Ще споделя личен опит.Имал съм Райдер,тая машина не излизаше от сервиза.Купих си Ейнхел.Доволен съм.Сам направих една баня с него,за мен си я правих и сам си я правих.Свърши ми доволно добра работа.Чувал съм за тях,че тия със синият цвят са с по-добра ударна част.Но това мнение си е изцяло мое и не ангажира никого.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърсете приятел който има такава (истинска, професионална - марката не е толкова определяща) машина , почерпете го яко (колко ще Ви излезе?) за да Ви услужи с нея , или си вземете под наем за да си свършите работата у дома .

А ако искате машина за редовна работа , трябва да знаете че се занимавате с глупости посочвайки тези в началото..... :)

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щото не си чувал за HILTI

работил съм с тая марка - много лесно се правят дупки за розетки и кабели... но идеята е бюджетно решение и да си е мое... няма да си вадя хляба с къртенето... в някои случаи 5 ментета издържат повече от маркова машина и излиза и по евтино - имах познат, който сглобява мебели и след втората година точно по тая причина взел да снабдява работниците си само с ментажнии винтоверти - хем евтини, хем му остават резервни части и батерии...

колкото до айнхел -малко остана да работя в сервиза във Варна, но не ми хареса заплатата, която предлагаха...

п.с.

първата работа като си купя някоя машина е да я разглобя и смажа - още тогава виждам колко струва и определено боша вътре е същия, спарки - също... - четкодържателите - една ламаринка с пружинка в пластмасов канал - колко да изкара като загреят четките...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
първата работа като си купя някоя машина е да я разглобя и смажа - още тогава виждам колко струва и определено боша вътре е същия, спарки - също... - четкодържателите - една ламаринка с пружинка в пластмасов канал - колко да изкара като загреят четките...

А гаранцията ? Какво има да се смазва на капсуловани лагери ! Редукциите не страдат толкова от маслен глад. Може след гаранция да се направи профилактика и да се изчисти и подмени замърсената грес от прах и подобни.  Само си търсиш повод да ти откажат гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят без излишни въпроси

Руски форум: питаш нещо и ти отговарят с въпрос

Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп 

Аз ако ми се наложи вкъщи да направя 2-3 дупки взимам от комшията машина. Ако наистина ти трябва за толкова малко и комшията ти е на почивка, можеш да вземеш и под наем. 10 кинта на ден. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПРОФЕСОРЕ,не съм съгласен с теб,за мен 5 евтини е поскъп,от един 1 скъп. :)

ИЗАБЕЛ 1,ти знаеш ли какво е редукция,редуктор,сачмени лагери да не говорим за капсуловани.

БИЛДЪР,колкото до теб само с мускули нестава,трябва и акъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ИЗАБЕЛ 1,ти знаеш ли какво е редукция,редуктор,сачмени лагери да не говорим за капсуловани.

Викам да не ме караш да се смея ! Какво ще кажеш ? Имам достатъчно събрани скоростни кутии за този и по следващия ми живот и достатъчно проспособени плъзгащи лагери от голям към малък за колянови валове за да ми задаваш подобни въпроси ! И много добре знам кое се нуждае от смазка и кое не и по колко най вече. Съчмените се смазват еднократно за целия му живот а ти си го смазвай през ден ако искаш професоре. ( нямам в предвид автора със същия ник) Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А гаранцията ? Какво има да се смазва на капсуловани лагери ! Редукциите не страдат толкова от маслен глад. Може след гаранция да се направи профилактика и да се изчисти и подмени замърсената грес от прах и подобни.  Само си търсиш повод да ти откажат гаранция.

смазвам зъбните колела, щом в комплекта са ми дали резервни четки значи мога да отворя машинката за да ги сменя, ако не са пък не са за смяна само смазка ще сложа... на лагерите няма какво да се смазва - освен ако не са капсуловани (такива отдавна никой не слага в машините - те се ползват само в машини в които мазането е с масло)

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят без излишни въпроси

Руски форум: питаш нещо и ти отговарят с въпрос

Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп 

Аз ако ми се наложи вкъщи да направя 2-3 дупки взимам от комшията машина. Ако наистина ти трябва за толкова малко и комшията ти е на почивка, можеш да вземеш и под наем. 10 кинта на ден. 

и ако се повреди... му купуваш нова...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ИЗАБЕЛ 1 отвори някоя книжка и си опресни познанията.Не искам да споря с теб,щото всеки си знае своето.Щом имаш събрани достатъчно скоростни кутии,резултата е ясен.Казваш,че имаш ПРОСБОСОБЕНИ/надявам се да имаш впредвид ПРИСБОСОБЕНИ/ плъзгащи лагери, резултата ми е ясен.

P.S.Моля те,обясни ми какво значеше плъзгащ лагер,че съм забравил

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
плъзгащи лагери, резултата ми е ясен.

P.S.Моля те,обясни ми какво значеше плъзгащ лагер,че съм забравил

Резултата е една стотна елипса ? (горе долу това беше грешката на часовниковите вътромери в края на 80те години)  Напълно съм наясно кои видове лагери и редукции имат нужда от ганьосвки подобрения. Тоест щом завода производител не ти го е написал след като го купиш да го отвориш и смажеш значи няма нужда Биско. Отваряйте и смазвайте къде какво ви е кеф но тия сглобки не страдат от маслен глад.

Няма какво да ти обяснявам не сме на училище имаш нет за разлика когато аз нямах ... и гледай повече да не ти е ясен резултата ! Това че разглобяваш и сглобяваш един къртач и вече си се взел на много сериозно !!! Работа за 3 клас в час по трудово обучение ако трябва да дам сравнение.

Ей тези машини се смазваха ама ти може и да не си бил планиран тогава

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хареса ми обяснението ти за 3-ти клас по трудово,значи си по голям от мен на години.И аз нет не съм имал,само със  средно-дебели и дебели книжки разполагах.Практиката ме научи на едно,не вярвай на 100 процента на спецификациите на производителите, затова резултата ми е ясен :) С това спирам нашия безмислен спор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хареса ми обяснението ти за 3-ти клас по трудово,значи си по голям от мен на години.И аз нет не съм имал,само със  средно-дебели и дебели книжки разполагах.Практиката ме научи на едно,не вярвай на 100 процента на спецификациите на производителите, затова резултата ми е ясен :) С това спирам нашия безмислен спор.

Значи Биско да ти се похваля днес Боша издаде багажа. Наложи се да минава през операционната както е в гаранция.

Едната бубина на статора явно от вибрации се беше отчупила от захвата си в кабелната обувка а достъпа е невъзможен ! За да избегне допълнително разглобяване и главоболия с патентно решение  N- 19753869 за 24.08.2013 издадено на моя светлост издялках директен отвор през пластмасата.

Публикувано изображение

Аз като ти разправях че тия работи в час по трудово ги правехме в трети клас не ти се вярваше !

Виж тук как сме се хванали директно за нонтактната пластина прескачайки леглото на обувката.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Ей и няма да крадете лицензи !

Тука вече в изпробван и работещ вид преди сглобяване.

Публикувано изображение

Четки, лагери, контактни пластини на ротора всичко е като ново. Тоя Бош бая хляб има още в него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вибрацийте са толкова големи че да се скъса намотката колко смяташ че ще издъжи тази спойка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вибрацийте са толкова големи че да се скъса намотката колко смяташ че ще издъжи тази спойка?

Ами той работи само като къртач за това  и е издала багажа, ако беше като дрелка едва ли щеше да стане  проблем. Спойката е доста хайдушка без икономии на тенол. Смятам ще издържи. Ако не знам му реда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.