Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, последно време лаптопът ми прави някакви проблеми при връзка с с домашния WIFi. Примерно след като лаптопът е заспал и го върна в режим на работа нямам достъп до интернет въпреки че ми изкарва че съм вързан към мрежата (обикновено се оправя след рестарт на рутера). Другият лаптоп вкъщи няма никакви такива проблеми  Също така докато играя Call of duty 2  в Garena постоянно ми дава Connection interupted. Пак давам сравнение с другия лаптоп. Когато се играе и от двата едновременно със сигурност и двамата получаваме това съобщение, но ако се играе от втория няма никакви проблеми. Предполагам е нещо с драйвърите на моя лаптоп за това поставих темата тук.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да смениш канала на маршрутизатора, а за да се елиминира самата безжична връзка като проблем, може да опиташ директно с кабела как е положението и дали се наблюдават въпросните прекъсвания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

също можеш да споменеш и модела на рутера и с какъв софтуер/версия на софтуера/ работи.Има ли други компютри в домашнната мрежа освен тези двата?

спрени/пуснати ли са торент клиентите на компютрите когато се получава проблема? Проверете и за по-нови драйвъри за безжичната карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопът е Dell inspiron 7520, а картата е intel centarino Wireless- N 2230.  Рутерът е D-link dir 300 (Firmware Version : 2.02 ,  Mon 14 Dec 2009  Hardware Version : B1 ). Ще метна едно око как е с кабел, но попринцип може да се върже само една машина към рутера заради липса на място за втора (жак си има но настолният комп взима цялото бюро и така) И  при пуснати торент клиенти и при изключени същото положение. Драйвърите на картата са качени преди един месец, когато закупих и лаптопа.

Редактирано от kakato10 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

виж на сайта на интел за ъпдейт. 

Сложи си някоя програмка, която може да сканира за безжични мрежи и да показва на кои канали са, така че да можеш да прецениш на какъв канал да си настроиш твоя рутер. Предполагам си защитил мрежата на рутера с парола?

Аз лично до сега щях да съм му ръгнал едно DD-WRT на тоя рутер, но това са си лично мои предпочитания.

Редактирано от ScD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

качих по нова версия на firmware и май се оправи (да чукам на дърво) :D :D Благодаря много! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.