Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Трябва ми нов хард диск, стария е бавен и е прекалено малък.  Ще се използва главно за филми, игри, и любителска видео обработка (camtashia studio, format factory). Бюджета е 180 лв. Трябва ми 1 TB капацитет и надежден хард диск. Мислех си за черния на WD, но пък може да има и нещо по-добро или по-евтино на seagate ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари принципно се взима 2ТВ диск ? Иначе да, черния на WD е много добър откъм надеждност и гаранция (5 г.) но за мен не е оправдано да се дават пари за 1ТВ диск, който струва колкото 2ТВ. 14 серия на Seagate е добра, ползвам този диск и съм много доволен: 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1TB Seagate SV35.5 ST1000VX000 7200 64MB SATA 3 - Ето един добър хард-диск.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре е да напишеш, какъв е модела на дъното за да се види дали поддържа SATA 3. Иначе съм съгласен с @The_Reaver, че е по-добре за тези пари да се вземе 2 Tb. диск. Макар, че нямам положителни впечатления точно от Seagate.

Редактирано от gyps (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

seagate-nb-hdd-sata-iii-500gb-hybrid-sshd За мен това е едно много добро решение, но е 500GB! Ако искаш такъв, но 1TB цената е по-висока, но си заслужава: seagate-sata-iii-1tb-seagate-hybrid-sshd! Възможно е в други магазини да се намери по-евтино, не съм търсил, само ги давам като пример!

Поздрави и успех с избора!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре е да напишеш, какъв е модела на дъното за да се види дали поддържа SATA 3. Иначе съм съгласен с @The_Reaver, че е по-добре за тези пари да се вземе 2 Tb. диск. Макар, че нямам положителни впечатления точно от Seagate.

Извинявам се, дъното е GA-970A-UD3 rev 1.2. Останалата част от системата няма да забавя харда, той в момента ми е най-бавната част. (Беше някакъв seagate 250 gb, сега не е при мен да го погледна) 2 TB няма какво да ги правя, но ако наистина е по-добре да се направи така, добре. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво разбираш под надеждност, но моят най-стар Seagate  е от 2005 година. След него имам още четири. И петте в момента работят активно. Това са 8 години безаварийна работа на най-стария и вече шест на следващите по старост, които в момента са в RAID1. Нали се сещаш, страх лозе пази :P

Иначе ако имаше малко по-голям бюджет, аз бих ти предложил да направиш нещо бързо като мен - 1 TB Seagate  с 20 GB  SSD  на Intel   - SLC. И между другодо, предложения от @The_Reaver  модел на Seagate ( който и аз притежавам), е по-бавен от предния, който пък купих преди една година. За жалост няма информация в магазините за точните модификации на хард дисковете, но със сигурност тоя с 3 години гаранция е производство Китай с намалена с около 20 MB/s  скорост на трансфер спрямо предходната модификация. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно 2 TB решенията, огледах основно 2 модела: SEAGATE 2000GB 7200 64MB SATA III SV35 Series, ST2000VX000   SEAGATE 2000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST2000DM001

Като погледнах в нета по диагонал, V35 май е по-бърза версия на barracuda или греша? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, дъното е GA-970A-UD3 rev 1.2. Останалата част от системата няма да забавя харда, той в момента ми е най-бавната част. (Беше някакъв seagate 250 gb, сега не е при мен да го погледна) 2 TB няма какво да ги правя, но ако наистина е по-добре да се направи така, добре. 

Тази информация променя нещата. Най-добрият вариант за теб е SSD за системен, като другият оставиш за втори. Ще усетиш осезателно подобрение в скоростта на PC-то. За този бюджет или малко отгоре спокойно може да се вземе 120 Gb. диск.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази информация променя нещата. Най-добрият вариант за теб е SSD за системен, като другият оставиш за втори. Ще усетиш осезателно подобрение в скоростта на PC-то. За този бюджет или малко отгоре спокойно може да се вземе 120 Gb. диск.

Тегля много HD филми и ми трябва доста пространство.  Знам че със SSD системата ще литне, но няма да ми предостави повече FPS в игрите. Предпочитам сега да имам обем и после след 5-6 месеца да взема едно SSD. Чух много добри отзиви за новите на samsung.  А какво мислите за тези хард дискове ? Баракудата 2 TB ми изглежда добре. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тегля много HD филми и ми трябва доста пространство.  Знам че със SSD системата ще литне, но няма да ми предостави повече FPS в игрите. Предпочитам сега да имам обем и после след 5-6 месеца да взема едно SSD. Чух много добри отзиви за новите на samsung.  А какво мислите за тези хард дискове ? Баракудата 2 TB ми изглежда добре. 

Не го мисли толкова. Взимай 2TB-овата Barracuda и след 5-6 месеца SSD. Огромна разлика при скоростта няма да видиш, а Seagate са достатъчно надеждни. Виж  ако ставаше въпрос за VelociRaptor тогава може да се говори за скорост. Като взимаш SSD-то, пиши пак защото тогава повече трябва да се мисли.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моделът на Seagate DM001 е с по-добър бенчмарк. И двата диска са с 3 години гаранция. Варианта да ползваш новият диск разделен на дялове малко ще подобри нещата поради големият кеш. Но ОС и торенти на един и същи диск не е добре относно скоростите на четене и запис. И все пак добре е, че теглиш HD и не си минал още на Блурей.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия скорости може да си ги мерите с програмите.Препоръчвам на момчето 1 ТВ WD Blue или Black (заради 5те) години,но предварително му казвам,че са малко шумни.Ако търси бързина-SSD.Хибридите не му препоръчвам.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия скорости може да си ги мерите с програмите.Препоръчвам на момчето 1 ТВ WD Blue или Black (заради 5те) години,но предварително му казвам,че са малко шумни.Ако търси бързина-SSD.Хибридите не му препоръчвам.

Какво им е на хибридите?! Като не ги препоръчваш, сподели защо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак добре е, че теглиш HD и не си минал още на Блурей.

Да...  :whist:  Иначе на него още няма да слагам ОС, ще карам с тази на бавния докато не я скапя, че има доста настройки и ме мързи да го преинсталирам 3 дни. Скоростта ми беше, да не ми умира харда докато конвертирам сериали за ТЕЛЕФОН (320х240 18 fps 1200 битрейт). Харда ми спъваше процесора и ми се наложи да направя Ramdisk и да записвам там.   

Като видях че мога да взема 2 TB за същите пари се отказах от черния. Вярно че е по-бърз и има по-голяма гаранция, но пък при хард дисковете е по-важен капацитета. Като(ако) търся SSD ще гледам скорост и надеждност пред капацитет. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Да...  :whist:  Иначе на него още няма да слагам ОС, ще карам с тази на бавния докато не я скапя, че има доста настройки и ме мързи да го преинсталирам 3 дни. Скоростта ми беше, да не ми умира харда докато конвертирам сериали за ТЕЛЕФОН (320х240 18 fps 1200 битрейт). Харда ми спъваше процесора и ми се наложи да направя Ramdisk и да записвам там.   

Като видях че мога да взема 2 TB за същите пари се отказах от черния. Вярно че е по-бърз и има по-голяма гаранция, но пък при хард дисковете е по-важен капацитета. Като(ако) търся SSD ще гледам скорост и надеждност пред капацитет. 

За твоите желания Данчо, капацитета на дисковете е по важен от тяхната гаранция!И аз си виках, че не ми трябват по-вече от 2 терабайта, ама не съм познал.Сега съм с 4 и почти съм "мирен" Виж мнението на "bildera". Има дискове от 2005 година още. Че те 5 години много отдавна са им изтекли, ама си работят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви ! Реших да взема Barracuda 2 TB и ще поръчам едно охлаждане u12s и ще направя един ъпгрейд на компютъра. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.