Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Значи искам да сложа нова видеокарта, но мястото в кутията е много малко, защото е mini-itx. Другия проблем, е че хард диска заема доста от мястото около pci-e слота така, че видеокарта ще трябва да е някоя тънка... Ето снимки:

http://i.imgur.com/Iwa4ZIP.jpg

http://i.imgur.com/onYaJxB.jpg

на сегашния слот има някаква ati 256 mb, но има само dvi изход, а монитора ми е vga...

П.П. nvidia ge force 7300 пасва перфектно, но пък капака не иска да се затвори...

Редактирано от Greak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С преходник DVI -VGA опитвал ли сте? 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/ba/Adapter_DVI_to_VGA.jpg

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мини ITX кутиите са малки по съвсем определена причина. Ако си искал да имаш свръхкомпактен ПК, с предназначение различно от тежкия гейминг и сега се опитваш за сложиш лъв в кожа на зайче....Ами много трудно и скъпо ще ти се получи. По-добре се премести в друга "кожа".

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С преходник DVI -VGA опитвал ли сте? 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/ba/Adapter_DVI_to_VGA.jpg

Не съм, но не искам да използвам тази видеокарта, защото няма вентилатор.

Мини ITX кутиите са малки по съвсем определена причина. Ако си искал да имаш свръхкомпактен ПК, с предназначение различно от тежкия гейминг и сега се опитваш за сложиш лъв в кожа на зайче....Ами много трудно и скъпо ще ти се получи. По-добре се премести в друга "кожа".

Не не играя игри, просто не искам да използвам вградената.

Ако си искал да имаш свръхкомпактен ПК

не, имам си лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та какво ви пречи липсата на вентилатор? Тъкмо е по-безшумно и по-икономично. Друг е въпросът,ако тази настоящата просто не става за нищо.Бъдете по-подробен и обстоятелствен,моля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам особен смисъл. Всички карти достатъчно малки че да влязат там където искаш, се различават слабо като произвоителност от вграденото видео. А пък дъртофелницата 7300 е дори прилично по-слаба от него.

Та какво ви пречи липсата на вентилатор? Тъкмо е по-безшумно и по-икономично. Друг е въпросът,ако тази настоящата просто не става за нищо.Бъдете по-подробен и обстоятелствен,моля.

Предполагам че просто го сърби момчето и не знае с какво му се играе...Няма я розовата секция вече, иначе нямаше да е проблем да го светнем.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пречи ми, че ще грее много и ще умре по-бързо. А и не искам свръх мощно видео, както казах не играя игри, най-много san andreas и аерото на windows 7.

Не виждам особен смисъл. Всички карти достатъчно малки че да влязат там където искаш, се различават слабо като произвоителност от вграденото видео. А пък дъртофелницата 7300 е дори прилично по-слаба от него.

Предполагам че просто го сърби момчето и не знае с какво му се играе...Няма я розовата секция вече, иначе нямаше да е проблем да го светнем.

"дъртофелницата" я дадох за пример. не се чудя какво да правя или какво ми се играе. и какво имаш впредвид розовата секция ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пречи ми, че ще грее много и ще умре по-бързо. А и не искам свръх мощно видео, както казах не играя игри, най-много san andreas и аерото на windows 7.

"дъртофелницата" я дадох за пример. не се чудя какво да правя или какво ми се играе. и какво имаш впредвид розовата секция ?

Ами явно си твърде малък и не се сещаш, така че няма да те просвещавам по въпроса. Вграденото видео се справя без никакви затруднения с аерото, а и с играта на резолюциите на които и ниско профилните карти го могат. Там където това видео би се затруднило толкова че да грее, същото ще стане и с малките дискретни платки. Което ще вдигне допълнително термалният статус в кутийчето и ще наложи още перки(или по-високи обороти на наличните) и съответно шум, за да се охлажда.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра ДЕЛ Оптиплекс ли е???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам същия Optiplex 740.Аз си намерих ниско-профилна видео карта (ati radeon hd4650) влиза идеално.Единствения проблем е охлаждането на това марково PC.Картата в десктоп режим държи 53-55 градуса а при играeне на игри скача до 70.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам Оптиплекс 755 и съм си купил видио карта ама още не съм я сложил. Охлаждането при мен е добро . Като видях има и вентилатор на хард диска

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.