Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

LooToSGoD

Хардуерен въпрос относно съвместимостта на RAM паметта

Препоръчан отговор

Здравейте искам да попитам мога ли да добавя към конфигурацията си DDR3 1333MHz  2x2 GB Kingstone.Сега имам 1800MHz 1x4GB ADATA искам да попитам мога ли просто да сложа тези 2 карти и да си върви нормално и има ли някакъв риск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да попитам мога ли да добавя към конфигурацията си DDR3 1333MHz  2x2 GB Kingstone.Сега имам 1800MHz 1x4GB ADATA искам да попитам мога ли просто да сложа тези 2 карти и да си върви нормално и има ли някакъв риск.

обикновено на преносимите машини отдолу има само един слот за памет, така че ще можете да добавите само една памет. И тя трябва да е предвидена за лаптоп. И скоростта на паметта в общия случай ще падне до скоростта на по-бавната памет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

обикновено на преносимите машини отдолу има само един слот за памет, така че ще можете да добавите само една памет. И тя трябва да е предвидена за лаптоп. И скоростта на паметта в общия случай ще падне до скоростта на по-бавната памет

Тук става дума за настолен Gaming PC 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук става дума за настолен Gaming PC 

ТОгава защо темата е в Преносими компютри? И каква е дънната платка защото кристалната ми топка е на химическо чистене

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опишете с какъв процесор Сте, евентуално и дънната платка. Принципно такава комбинация от 1Х4+2Х2 на толкова сериозна разлика на честоти и вероятно на волтажи и на латенции, поне 95% вероятност да...фалира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за това просто за първи слагам тема и не разбирам надявам се да няма проблеми 

Дънна платка Asrock 970 Pro 3 

CPU - AMD FX-6100 3.30GHz 14MB Cash 

Ram - 4 GB ADATA 1800MHz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за това просто за първи слагам тема и не разбирам надявам се да няма проблеми 

Дънна платка Asrock 970 Pro 3 

CPU - AMD FX-6100 3.30GHz 14MB Cash 

Ram - 4 GB ADATA 1800MHz

Памет със такава честота за първи път чувам. Може ли линк от някъде, че ми стана интересно що за чудо е. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във биоса на дъното пише Chenal 1 : 4GB (1800MHz) а чак сега видях че е 1600MHz  

окончателно Ram паметта е 1600MHz 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във биоса на дъното пише Chenal 1 : 4GB (1800MHz) а чак сега видях че е 1600MHz  

окончателно Ram паметта е 1600MHz 

Приятел, просто добари още една плочка 4GB 1600MHz, ама гледай да е като сегашната - марка и модел...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок благодаря но просто ми е интересно има ли съвместимост между 1333 и 1600 да ги сложа и да няма проблеми,крашове и тем подобни 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок благодаря но просто ми е интересно има ли съвместимост между 1333 и 1600 да ги сложа и да няма проблеми,крашове и тем подобни 

Няма да има проблем, но паметта с по-високата честота ще бъде даунклокната до честотата на тази с по-ниската. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ще има ли някаква разлика във производителността на машината при натоварвания със съвременни игрални заглавия и може ли Ram паметта да се overclock на 1600 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ще има ли някаква разлика във производителността на машината при натоварвания със съвременни игрални заглавия и може ли Ram паметта да се overclock на 1600 

Да, ще има намаляване на производителността заради по-ниската честота. Но зависи, защото от друга страна ще имате повече памет и ще има по-малко достъп до твърдия диск

Да, принципно може да се оверклокне, но невинаги. И ако ще слагате 4Г плочка направо си купете на тази честота

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок благодаря на всички за оказаната помощ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Hero_ Zero75
      Искам да дискутирам с вас два важни въпроса за PvE/Save the World
      Дали PvE/Save the World ще стане част от Battle Royale
      И/Или
      Кога PvE/Save the World ще стане безплатен
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър ден !!! Имам питане относно въпросните EVENT ID посочени по горе в заглавието Windows 7 Ultimate 64bit (ако е нужно да се знае)
      EVENT 7038 -
      Услуга upnphost не може да влезе като NT AUTHORITY\LocalService с текущо конфигурираната парола, поради следната грешка:
      Заявката не се поддържа.
      За да осигурите правилното конфигуриране на услугата, използвайте конзолната добавка за услуги в конзолата на Microsoft за управление (MMC).
      EVENT ID 7000 - Услуга UPnP Device Host не може да бъде стартирана поради следната грешка:
      Услугата не стартира поради неуспешно влизане.
      EVENT ID 10005 - DCOM got error "1069" attempting to start the service upnphost with arguments "" in order to run the server:
      {204810B9-73B2-11D4-BF42-00B0D0118B56}

• от xXx*Triple*xXx
      Добър ден От известно време (2-3месеца)забелязвам в Event Viewer където е отметката Error ми излиза едно - Schannel : The following fatal alert was received: 40. Търсил съм из разни форуми да опитам да разбера за кво иде реч от какво се получава този error но като цяло не намерих нищо което да ми е от полза И за това мисля,че е време да се обърна за запитване към вас ако някой тук знае нещо да сподели
    • от xXx*Triple*xXx
      Добра вечер и ето на бързо моя въпрос ... Преди около 20тина минути сядам и пускам компа и чакам да зареди стигна до екрана Windows 7 Ultimate и се рестартира след това излезе екрана с : Start Windows Safe Mode ... Start Windows With Network ... Start Windows Normally ... цъкнах на Start Windows Normally и след като зареди отворих да видя в Event Wiever показваше ми най горе в графата Critical 1 със следното : EVENT ID 41 The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly. Някой ако знае нещо относно този EVENT 41 да сподели в коментарите Мерси Предварително
    • от WhiteTooth
      Здравейте, тъй като искам да си вържа втори монитор към компютъра, но не съм сигурен дали ще стане, реших да пусна една тема и да видя Вашите мнеиня.
      Та, видео картата ми е MSI GeForce GTX 1050Ti GAMING X 4GB (DDR5), като разполага с 1 слот HDMI и 1 слот DVI, като монитора който използвам е свързан към видео картата с допълнителен преходник към HDMI слота. А, вторият монитор всъщност е телевизорче купено от Kaufland, и не съм сигурен дали то е с HDMI или DVI преходник, (телевизора е в другият апартамент който се намира в друго населено място), и преди да го взема искам да попитам, ако телевизора може да се свърже само с HDMI, то ще бъде ли проблем ако го свържа към самото дъно, ще мога ли да си го настроя и използнам както Аз преценя, или задължително трябва да е с DVI преходник който да вържа към видео картата?
      Вторият монитор ще го използвам предимно за интернет, клипове/филми от YouTube, Twitch чатове а-у, а сегашният който използвам ще остане за игри.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.