Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

blazheva

как мога да намеря hostname на компютър

Препоръчан отговор

Имам огромен проблем с намирането на hostname на компютъра ми.

Пробвах с cmd- hostname, но не искам името на уиндолската мрежа, а на сървъра към който съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам огромен проблем с намирането на hostname на компютъра ми.

Пробвах с cmd- hostname, но не искам името на уиндолската мрежа, а на сървъра към който съм.

Бихте ли пояснили какво имате предвид с това "на сървъра към който съм."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бихте ли пояснили какво имате предвид с това "на сървъра към който сървъра към който съм"

Поставиха ми някаква проста задача да намеря hostname на даден компютър, аз намерих уиндолското име на мрежата но се оказа, че нее това и предполагам, че трябва да е на мрежата към,  която е свързан  компютъра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо Ви е. Да не искате да го атакувате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поставиха ми някаква проста задача да намеря hostname на даден компютър, аз намерих уиндолското име на мрежата но се оказа, че нее това и предполагам, че трябва да е на мрежата към,  която е свързан  компютъра

пробвайте с тази команда:

nslookup IP_Address

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо Ви е. Да не искате да го атакувате?

Не неиска да го атакувам просто да го знам как се казва

пробвайте с тази команда:

nslookup IP_Address

Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно, поставена Ви е задача, или е Ваше желание. Дали скоро няма да прочетем за поредният DDoS блокиран или хакнат адрес?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно, поставена Ви е задача, или е Ваше желание. Дали скоро няма да прочетем за поредният DDoS блокиран или хакнат адрес?

Поставиха ми задача, а и ми е интересно как става номера. О със сигурност няма. Това е доста над познанията ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поставиха ми задача, а и ми е интересно как става номера. О със сигурност няма. Това е доста над познанията ми.

Дано да е и над познанията на тези поставили Ви задачата, защото може да се наложи да минавате в последствие, за помощ при колегите от антивирусният раздел. Които не само за чистене на зарази , а и за други задачи помагат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.