Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

K280  е по-широка и стабилна кутия. Това също е добре: CM K350 W/600W PSU

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

K280  е по-широка и стабилна кутия. Това също е добре: CM K350 W/600W PSU

Предпочитам да си избера аз захранването.Пък и сега не съм в София и не ми се плаща доставка. (Мога да отделя 120 лева за кутия + захранване)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В емаг има -20 % намаление за РАМ, кутии и захранвания.

Вместо CM K280 ще е по-добре да взема Cooler Master GX Bronze 450W и Кутия Floston EXCORDO. (само с 8 лева по-скъпо )? Питам теб, защото виждам, че си предлагал тази кутия в други теми.

Лично аз бих взел ГХ и Флостона, зареди качественото захранване , все пак 5 години гаранция са си 5 години!

Иначе кутията е по-слаба от КМ280 , но ще ти предложи достатъчно добър въздушен поток!

Има много малка информация за нея от сайта са ясни размерите и това че идва без вентилатори, от един форум това което се вижда на снимките е,че кутията е с долно разположение на захранването, има отвори за прекарване на кабелите - не знам колко е мястото, но предполагам че ще може да се понаредят с малко играчка , това което се вижда от снимките е че няма отредено място за вентилатори в горната и долната част - има 2 на страничния капак , един отзад и отпред съм виждал един монтиран, но може и да има място за още един, като подържащи размери на местата за вентилатори нямам никаква информация.Виждал съм и снимка с монтира в нея Сапфирка 7850, която е 207мм. дължина , имаше още доста място , с точност незнам колко ,но на око ми се вижда ,че карти с размер до към 270-275мм ще са максимума!

Но и при тези услови пак бих избрал този вариянт, така че от тук нанатък ти решаваш кое и как ще избираш!

Аз вчера поръчах и аз едно КМ ГХ 450 , и кутия ,само че по-малкия модел Генезис, много ми се искаше да взема Екскордото и да дам информация и снимков матерял от първа ръка, но мястото на което ще стои второто ПЦ не ми позволяваше да взема нея!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз бих взел ГХ и Флостона, зареди качественото захранване , все пак 5 години гаранция са си 5 години!

Иначе кутията е по-слаба от КМ280 , но ще ти предложи достатъчно добър въздушен поток!

Има много малка информация за нея от сайта са ясни размерите и това че идва без вентилатори, от един форум това което се вижда на снимките е,че кутията е с долно разположение на захранването, има отвори за прекарване на кабелите - не знам колко е мястото, но предполагам че ще може да се понаредят с малко играчка , това което се вижда от снимките е че няма отредено място за вентилатори в горната и долната част - има 2 на страничния капак , един отзад и отпред съм виждал един монтиран, но може и да има място за още един, като подържащи размери на местата за вентилатори нямам никаква информация.Виждал съм и снимка с монтира в нея Сапфирка 7850, която е 207мм. дължина , имаше още доста място , с точност незнам колко ,но на око ми се вижда ,че карти с размер до към 270-275мм ще са максимума!

Но и при тези услови пак бих избрал този вариянт, така че от тук нанатък ти решаваш кое и как ще избираш!

Аз вчера поръчах и аз едно КМ ГХ 450 , и кутия ,само че по-малкия модел Генезис, много ми се искаше да взема Екскордото и да дам информация и снимков матерял от първа ръка, но мястото на което ще стои второто ПЦ не ми позволяваше да взема нея!

Живот и здраве утре ще говоря с един приятел и ще поръчвам.

Ще пратя снимки отвътре, ако искаш !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже нямаш достатъчно инфо за кутията, не мисля че е редно толкова горещо да я препоръчваш! Нищо лично, просто факт!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже нямаш достатъчно инфо за кутията, не мисля че е редно толкова горещо да я препоръчваш! Нищо лично, просто факт!

И защо мислиш така , я ми кажи една кутия в в този ценови диапазон дето да предлага повече от нея!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се спори, не казвам, че кутията е лоша, но с оскъдната информация, с която разполагаш казвам, че не е редно да я препоръчваш!  Толкоз по въпроса!

Лека вечер! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се спори, не казвам, че кутията е лоша, но с оскъдната информация, с която разполагаш казвам, че не е редно да я препоръчваш!  Толкоз по въпроса!

Лека вечер! :D

Ето приятел - Floston Excordo - http://www.mygarage.ro/my-garage/156902-best-friend.html

ПП: В PC [email protected] ако не греша имаше и доста снимки отвън и отвътре но не мога да ги открия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето приятел - Floston Excordo - http://www.mygarage.ro/my-garage/156902-best-friend.html

ПП: В PC [email protected] ако не греша имаше и доста снимки отвън и отвътре но не мога да ги открия.

Хе-хе, приятел, какво според теб се разбира от този линк?! Там комуникацията е на някакъв цигански език(може би румънски) и има 2 снимки на неподдържано PC!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хе-хе, приятел, какво според теб се разбира от този линк?! Там комуникацията е на някакъв цигански език(може би румънски) и има 2 снимки на неподдържано PC!

Важното е че поне нещичко се знае за кутията :)

ПП: Google Translate,Chrome Automated(отгоре като спам) криво ляво превеждат. Това че компонентите са стари нищо не пречи. Също така размерите на компонентите могат да се погледнат от сайтовете на производителите. За бюджетна каса е супер  :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Flostona вече свърши...Този продукт вече не е част от офертите на eMAG ...

Има обаче друг флостон.http://www.emag.bg/kutija-floston-atx-midi-tower-bez-zahranvasch-blok-cherna-interra/pd/EPKCDBBBM/

Дали са подобни ? Трябва ми бърз отговор...преди да свърши и тя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има обаче друг флостон.http://www.emag.bg/kutija-floston-atx-midi-tower-bez-zahranvasch-blok-cherna-interra/pd/EPKCDBBBM/

Добре де, защо не си вземеш тази:  COOLER MASTER K280, with 500W PSU за 109лв. и като сложиш доставката ще ти дойде малко над бюджета, който си определил(120лв. за кутия и захранване)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, защо не си вземеш тази:  COOLER MASTER K280, with 500W PSU за 109лв. и като сложиш доставката ще ти дойде малко над бюджета, който си определил(120лв. за кутия и захранване)!

Моя си работа...това ще ми е последната възможност.

Пък и захранването в кутията не е ли като  Njoy-а?

Искам в момента да си взема кутия + захранването от емаг.

Само да разбера дали Floston Interra-та е същият като Floston Excordo

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя си работа...това ще ми е последната възможност.

Пък и захранването в кутията не е ли като  Njoy-а?

Искам в момента да си взема кутия + захранването от емаг.

Само да разбера дали Floston Interra-та е същият като Floston Excordo

Предполагам че е еднаква според поста на колегата по горе. Разликата най вероятно е в предния панел -  щампите :) За захранване CM GX Bronze 450W  за 76 лв. от ем@г е на супер цена/качество

Ta:

Захранващ блок Cooler Master GX Bronze, 450W 

Floston ATX, Midi Tower, без захранващ блок, черна, INTERRA 

Общо: 121.98 лв с доставката <ahttps://www.kaldata.com/forums/uploads/emoticons/default_smile.gif' alt=':)'>

ПП: Поръча ли вече машината? Ако не си последно на какво се спря? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същата кутия , с различен преден панел е!

Взимай смело , моята за мултимедийното ПЦ пристигна Floston Genesis ,отворих я само да я разгледам и мога да ти кажа ,че дори и този доста по-малък модел като размери има място да си скрия всички кабели! Единствено капаците и са с по-тънки ламарини , ама за кутия за 35лв. не виждам какво повече може да се иска!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същата кутия , с различен преден панел е!

Взимай смело , моята за мултимедийното ПЦ пристигна Floston Genesis ,отворих я само да я разгледам и мога да ти кажа ,че дори и този доста по-малък модел като размери има място да си скрия всички кабели! Единствено капаците и са с по-тънки ламарини , ама за кутия за 35лв. не виждам какво повече може да се иска!

Значи и Genesis-а ще побере всичко ? И сега въпроса е коя ми харесва повече като външен вид ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи и Genesis-а ще побере всичко ? И сега въпроса е коя ми харесва повече като външен вид ?

Не по-добрия избор е интерата , аз взех тази единствено,че мястото на което ще стои компа не позволява по-големи размери.

Просто ти казвам ,че толкова евтина кутия ,предлага най-важната екстра за добър въздушен поток - а именно кейбъл мениджмънт.

Едно 90% от кутиите до 100лв., които се предлагат на българския пазар не позволяват да скриеш по- никакъв начин кабелите , дори и Интерата леко да отстъпва по брой предлагани места за вентилатори -тя ще има отличен въздушен поток именно зареди пространството което ще се образува когато прибереш кабелите - така и 2 вентилатора да ползваш те ще са напълно достатъчни да ти охлаждат компонентите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не по-добрия избор е интерата , аз взех тази единствено,че мястото на което ще стои компа не позволява по-големи размери.

Просто ти казвам ,че толкова евтина кутия ,предлага най-важната екстра за добър въздушен поток - а именно кейбъл мениджмънт.

Едно 90% от кутиите до 100лв., които се предлагат на българския пазар не позволяват да скриеш по- никакъв начин кабелите , дори и Интерата леко да отстъпва по брой предлагани места за вентилатори -тя ще има отличен въздушен поток именно зареди пространството което ще се образува когато прибереш кабелите - така и 2 вентилатора да ползваш те ще са напълно достатъчни да ти охлаждат компонентите.

Поръчката е завършена.Ще постна снимка на 8 този месец.(нарочно отложих поръчката, заради лични причини)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчката е завършена.Ще постна снимка на 8 този месец.(нарочно отложих поръчката, заради лични причини)

Честито! Ще те помоля ,ако може да премериш разстоянието от разширителните слотове до клетката на хардовете ,за да имаме представа какви видео карти като размер поддържа кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито! Ще те помоля ,ако може да премериш разстоянието от разширителните слотове до клетката на хардовете ,за да имаме представа какви видео карти като размер поддържа кутията.

Само, ако може, да ми кажеш къде са тези разширителни слотове.Даже, използвай paint и снимката на кутия (или нещо друго) да ми покажеш какво точно трябва да измеря.

Кутия и захранването са при мен.

Останалите части ще се поръчват малко по-късно. :)

post-339186-0-96495200-1375968625_thumb.

post-339186-0-52859700-1375968633_thumb.

post-339186-0-06436000-1375968641_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само, ако може, да ми кажеш къде са тези разширителни слотове.Даже, използвай paint и снимката на кутия (или нещо друго) да ми покажеш какво точно трябва да измеря.

Кутия и захранването са при мен.

Останалите части ще се поръчват малко по-късно. :)

Точно под 2-те дупки са ти тези слотеве - там където ще захваненеш видео картата!

Я бутни тези кабели на предния панел и направи по-читава снимка ако може, че аз изобщо не виждам да има дупки за прекарването на кабели!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно под 2-те дупки са ти тези слотеве - там където ще захваненеш видео картата!

Я бутни тези кабели на предния панел и направи по-читава снимка ако може, че аз изобщо не виждам да има дупки за прекарването на кабели!

Надявам се, че говориш за тази дупка за кабели !

В снимка DSC00018 има размери.

1, 2, 5 и 6-тата са обърнати на обратно, извинявам се.

post-339186-0-62348500-1375976283_thumb.

post-339186-0-45329700-1375976284_thumb.

post-339186-0-27496400-1375976285_thumb.

post-339186-0-31522200-1375976286_thumb.

post-339186-0-20588500-1375976288_thumb.

post-339186-0-70473900-1375976289_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер е кутийката колега за тези пари няма по-добро!

Като гледам и с карти до 270-275мм няма да имаш никакви проблеми!

Айде със здраве да си ползваш новите компоненти и благодаря за снимките!

При желание като го оборудваш с останалите части, може да пуснеш някоя друга снимка в съответната тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко смешен въпрос но има ли "Dust Filter" филтър против прахоляк за захранването - отдолу или отгоре? Ако не най вероятно отделно за 1-2 лева ще си закупиш че да влиза по малко прахоляк в захранването  :)

ПП: За предния вентилатор капака(панела отпред) си има най вероятно вграден? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко смешен въпрос но има ли "Dust Filter" филтър против прахоляк за захранването - отдолу или отгоре? Ако не най вероятно отделно за 1-2 лева ще си закупиш че да влиза по малко прахоляк в захранването  :)

ПП: За предния вентилатор капака(панела отпред) си има най вероятно вграден? :)

Да, панела отпред има. Ще си взема един, когато си взимам останалите части от sky.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...