Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Извинявам се че малко се получи като Off Topic за този пост! При покупката от ск@й може би ще бъде по добре да се посъветваш отново тук за да ти се предложат по актуални части :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
     SEAGATE 500GB 7200 16MB SATA III (Скоро ще се разбере дали работи стария)

+
nvidia 650 TI BOOST за 267 лв. (не знам какви тестове ми намирате, обаче аз на други места виждам, че е на равно с 7850...няма смисал от още говорене по тази тема)

Крайна цена 858,65 лв.

Ако пък майка ми не иска да даде още 100 лева (дам завися от нея) ще взема fx- 6300 + дъно за 80 лева, което видях някой да ми предлага на първата страница. (не мисля за ъпгрейд в бъдеше КЪМ АМД)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SEAGATE 500GB 7200 16MB SATA III (Скоро ще се разбере дали работи стария)

+
nvidia 650 TI BOOST за 267 лв. (не знам какви тестове ми намирате, обаче аз на други места виждам, че е на равно с 7850...няма смисал от още говорене по тази тема)

Крайна цена 858,65 лв.

Ако пък майка ми не иска да даде още 100 лева (дам завися от нея) ще взема fx- 6300 + дъно за 80 лева, което видях някой да ми предлага на първата страница. (не мисля за ъпгрейд в бъдеше КЪМ АМД)

За 18 лева отгоре се взима 2GB вариант на ASUS и B75 актуално дъно. При покупка на Full HD ще ти е от полза карта с 2GB памет!

ASUS P8B75-M LX /B75 /LGA 1155

i5 3470, 3.2GHz/6MB /BOX/ LGA1155

4GB DDR3 1600 SILICON POWER

500GB TOSHIBA/ SATA/ 6G/ 7200/ 32MB

ASUS GTX 650 Ti BOOST 2GB GD5

Количка875.75 лв. с ДДС

След като пазаруваш от различни магазини с доставка ще ти излезе на същата цена както и с доставката от ник3м

Имай предвид че 1 път ги даваш тези пари а не всеки ден. И за бюджета гледай да си закупиш максимална производителност и качествени продукти.   :wink12:

ПП: Ако работи стария хард идеално ще бъде за 1-во време.   :)

ПП2: Ако все още е на промоция може да се разминеш и с Intel® CoreTM i5 3350P, 3100MHz, 6MB, socket 1155 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

314 лева за карта, която мога да взема за 267...просто не

Вече съм над бюджета.В момента гледам да взема най-евтиното дъно, което поддържа 1600 MHz рам памет, 4 гб рам, i5 3470 (или i5-3350P) 

За 18 лева отгоре се взима 2GB вариант на ASUS и B75 актуално дъно. При покупка на Full HD ще ти е от полза карта с 2GB памет!

ASUS P8B75-M LX /B75 /LGA 1155

i5 3470, 3.2GHz/6MB /BOX/ LGA1155

4GB DDR3 1600 SILICON POWER

500GB TOSHIBA/ SATA/ 6G/ 7200/ 32MB

ASUS GTX 650 Ti BOOST 2GB GD5

Количка875.75 лв. с ДДС

След като пазаруваш от различни магазини с доставка ще ти излезе на същата цена както и с доставката от ник3м

Имай предвид че 1 път ги даваш тези пари а не всеки ден. И за бюджета гледай да си закупиш максимална производителност и качествени продукти.   :wink12:

ПП: Ако работи стария хард идеално ще бъде за 1-во време.   :)

Аз живея в София, за лятото съм в район Плевен. Ако взема от никем ще ми излезе 835 лева, но трябва да бия път през половин София...

BB код:

Обща стойност - 562.74 лв. с ДДС

+ 267 лв за 650 ti boost.

Btw, какво имаш предвид под "актуално" ? Това, което вземам трябва да му се ъпдейтне BIOS-а ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да BIOS и Сата3... След като има за 3-4 лева отгоре B75 защо се насочваш към H61M? Нещо не можах да схвана? Ако ще е H61М се намират и по 66 лв. които отново ще свършат работа.

Все още не се знае кога ще купуваш доколкото разбрах. То и от ем@г ти излиза за 564 -MSI B75M E33, i5 3350p, Kingmax 1600, Seagate Sata 3 както и да е това не е въпросът. Ти си този който ще си прецени естествено как и къде да си похарчи парите. Просто се опитвам да ти помогна да си закупиш що годе нещо по добро за минимална сума отгоре при покупка на Full HD за в бъдеще :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хард диск Hitachi Deskstar 7K1000.C 500GB, 7200 об./мин, 16MB, SATA2
Дънна платка MSI B75MA-E33, socket 1155

Общо поръчка: 48867лв. + безплатна доставка

4GB DDR3 1600 A-DATA
PALIT GTX650TI BOOST 2GB D5

Обща стойност: 343.43 лв. с ДДС

Общо: 832.10 лв. сега има промоция в емаг - побързай да не свърши намалението !!! и видео картата си вземи с 2 гб !!! Повярвай ще ти потрябват ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, момчета, още нищо няма да избирам (като конфигурация).Не се знае за хард диска все още...

Иначе, захранването го монтирах...само с 3 болтчета. Третата дупка на захранването или е по-високо, или дупката на кутията е по-ниско от правилното.Както и да е, видях в интернет, че дори 2 болтчета са достатъчни.

Ами...темата ще замръзне за известно време.Ще пиша отново, когато съм си взел частите. Не се знае все още кои, бюджета може да падне с 100 лева, или да се вдигне (да се вдигне достатъчно за i5).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Иначе, захранването го монтирах...само с 3 болтчета. Третата дупка на захранването или е по-високо, или дупката на кутията е по-ниско от правилното.Както и да е, видях в интернет, че дори 2 болтчета са достатъчни.

...

Монтирал си захранването на обратно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монтирал си захранването на обратно.

Въртях го 5 пъти... не иска, та не иска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майка ми си избра по-скъпата конфигурация. Също така приятел на приятеля на майка ми, от работа, можел да ги вземе директно от производителя.Трябвало да и кажа кои части ми трябват.

Ето какво мисля да му кажа да намери :

Рам памет - 4GB DDR3 1600
Дъно - ASUS P8B75-M LX /B75 /LGA1155 или GIGABYTE GA-B75M-D3V
процесор -I5-3350P, I5-3470 ИЛИ I5-3450. Най-добре i5 3470
Видео карта - NVIDIA 650 TI BOOST (1GB или 2GB) или AMD 7850 (1GB или 2GB)

Което и да намери, пак ще е супер.
За хард диск-а все още не се знае.Не е при мен и не мога да направя нищо по-въпроса.
Нещо друго да ми предложите като модел ? За дъно (100-110 лева) или процесор (300-340 лева) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майка ми си избра по-скъпата конфигурация. Също така приятел на приятеля на майка ми, от работа, можел да ги вземе директно от производителя.Трябвало да и кажа кои части ми трябват.

Ето какво мисля да му кажа да намери :

Рам памет - 4GB DDR3 1600
Дъно - ASUS P8B75-M LX /B75 /LGA1155 или GIGABYTE GA-B75M-D3V
процесор -I5-3350P, I5-3470 ИЛИ I5-3450. Най-добре i5 3470
Видео карта - NVIDIA 650 TI BOOST (1GB или 2GB) или AMD 7850 (1GB или 2GB)

Което и да намери, пак ще е супер.
За хард диск-а все още не се знае.Не е при мен и не мога да направя нищо по-въпроса.
Нещо друго да ми предложите като модел ? За дъно (100-110 лева) или процесор (300-340 лева) ?

Колко е максималния бюджет за всички части?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко е максималния бюджет за всички части?

Да кажем 850 лв., без кутията и захранването.Аз ще взема частите по-евтино, обаче не го мисли това.Все пак може да не намери всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да кажем 850 лв., без кутията и захранването.Аз ще взема частите по-евтино, обаче не го мисли това.Все пак може да не намери всичко.

И директно от производителя да ги вземе пак няма да са на много ниска цена ! Няма да е хич голяма разликата , защото те продават на едро ,а като е на дребно ще е на цената ,която се продават по магазините.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И директно от производителя да ги вземе пак няма да са на много ниска цена ! Няма да е хич голяма разликата , защото те продават на едро ,а като е на дребно ще е на цената ,която се продават по магазините.

На него това му е бизнеса.Не трябва ли да има отстъпка ? Дори да е само един брой от който и да е продукт ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На него това му е бизнеса.Не трябва ли да има отстъпка ? Дори да е само един брой от който и да е продукт ?

Ем едно е да си в този бизнес , друго е да си купувач на едро... ако е собственик на някоя фирма занимаваща се с компютри и е купувал много пъти НА ЕДРО от него (на едро означава да отиде и да вземе примерно - 10 бройки от някое дъно , 5 видео карти GTX 660 , 5 хард диска и т.н).Тогава може би ще му продадат с цените на едро тези компоненти желани от теб :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли как стоят нещата с връщане на продукт при емаг ? (Пише в сайта, че можело да се върне до 7 дни) 

И дали си струва да заменя Floston Interra с Raidmax Tornado RAIDMAX Cyclone или Raidmax Hurricane 2  ?

Всички имат вентилатори. За hurricane пише, че има usb 3 порт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоро идва деня на поръчката. От скай или от никем да взема частите ? В скай излиза с 10 лева по-скъпо, но е по-близо.

Кои са по-коректни ?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината е тук :P

Intel i5 3470

EVGA Gtx 650 TI BOOST 2 GB SC

2x4 GEIL 1600 Mhz

LG - CD rom

Asus p8b75-v

Floston Interra

Cooler Master GX Bronze 450W

Мързи ме да постна снимки ;д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината е тук :P

Intel i5 3470

EVGA Gtx 650 TI BOOST 2 GB SC

2x4 GEIL 1600 Mhz

LG - CD rom

Asus p8b75-v

Floston Interra

Cooler Master GX Bronze 450W

Мързи ме да постна снимки ;д

айде постни снимки де :D Нас как не ни мързеше да пишем в темата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

post-339186-0-20671200-1379791104_thumb.post-339186-0-42378800-1379791134_thumb.

айде постни снимки де :D Нас как не ни мързеше да пишем в темата ?

Добре де ;д 

Най-смешно ми е, че започнах с бюджет 500 лева :D Вдигнах го до 1250 :O

btw

Майнкрафт и онлайн играта, която играя, вървят кристално.Дори и когато записвам с фрапс ;О

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеkomputur1.pngПубликувано изображениеkomputur2.png

Добре де ;д 

не такива бре :D не си ли виждал как се снима компютър :D неискаме софтуерни снимки ! А хардуерни :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не такива бре :D не си ли виждал как се снима компютър :D неискаме софтуерни снимки ! А хардуерни :D

Телефона няма батерия...утре ще снимам от вътре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...