Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Не знам дали тук е точното място да публикувам ,но искам да попитам.. някакви идеи от какво става това.. Като разцъквам някоя игра,например league of legends и след 2-3 игри компа ми започва адски много да се бави, да ми отваря бавно страниците,да ми сваля фпс-то ингейм , да зареждам много по - бавно и така.. Като характеристики ми кажете какво трябва да ви изкарам и с коя програма? В момента под ръка имам Еверест,но ако трябва нещо друго ще дръпна. :)

П.С. Като рестартирам компютъра се оправя,но не мога постоянно да му бия рестарти,нали ? -.-

Редактирано от deqn_0000 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредният, който чака на готово без да си направи труда  да прочете правилата или да кликне върху търсачката!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Софийски лъкибой , не съм писал ,за да слушам на някого критиките,а още повече на "някой столичанин в повече" ;) Така,че ,ако си дошъл да се правиш на шефче,просто не пиши тук :) Очаквам някакво съдействие ;) И така съм изнервен в момента,айде подразни ме малко и ти,че винаги ще се намери някой такъв..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали тук е точното място да публикувам ,но искам да попитам.. някакви идеи от какво става това.. Като разцъквам някоя игра,например league of legends и след 2-3 игри компа ми започва адски много да се бави, да ми отваря бавно страниците,да ми сваля фпс-то ингейм , да зареждам много по - бавно и така.. Като характеристики ми кажете какво трябва да ви изкарам и с коя програма? В момента под ръка имам Еверест,но ако трябва нещо друго ще дръпна. :)

П.С. Като рестартирам компютъра се оправя,но не мога постоянно да му бия рестарти,нали ? -.-

Температурите какви са под натоварване? Каква е конфигурацията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-напред провери температурите на процесора и видеокартата. За целта може да пуснеш стресовия тест на Еверест, щом разполагаш с тая програма. Обърни внимание, дали процесорът тротва. Това е зелената линия, която нормално е на 0%, но при тротване става червена. Погледни и дали при бавенето видеокартата ти не работи на много ниска честота, което също е възможна причина. 

Публикувано изображение

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези забивания, могат да идват от доста неща. Дай един шот с температурите, и един с компонентите на компютъра. От кога не е чистен.? Можеш също така да посетиш раздела за: Премахване на зловреден софтуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да знаеш този проблем главно най -  вероятно е причинен от прегряване нямаш добро охлаждане заеми се. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И между другото, кажи и хардуера с който разполагаш. Лично при мен имаше проблеми с последните бета драйвери на NVIDIA. Ефекта бе като твоя - картата твърде често смъкваше честотата си дори без клок. Оказа се, че след връщане на старите, сертифицирани драйвери, тия проблеми изчезнаха. И да, само рестарта оправя нещата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брато вземи го поизчисти малко тоя компютър какви са тия 80 градуса на дъното? Заеми се и с почистването на софтуера, какво имам предвид ли, премахване на ненужни програми, изключване на по тежки такива, които в процес на игра не са ти нужни, можеш също и да сканираш за някой друг бацил...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле за пръв виждам над 60 градуса комп. :) То мусака ще си направиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не са 80, а 72! Пак са си доста! Почистване, подредба на кабелите, подобряване на въздушния поток, добавяне на някое и друго вентилаторче, софтуерно почистване(оптимизация), добавяне на рам! Повтарям се на места с колегата Кондуров :D!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре, го занеси в сервиз. Ако мислиш, че няма да можеш да се справиш сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се справя,но ще е утре вероятно :) Ако има нещо ще пиша тук . А в сервизите тук повече не го нося,2 години ме въртяха като бях с "ебнат" процесор който развиваше 120 градуса.. голям вентилатор ми сложиха за 20 кинта , караха ме да копувам разклонители щото ми било от тока нз си кво.. купих и все същата работа.. само пари на вятъра дадох.. накрая си смених процесора и всичко си беше ок ..

П.П. изчистих го от прах , вързах кабелите с още 3 свински опашки . Ето резултата:

Публикувано изображение

Какво друго да кача?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли вент, който да изкарва?Ако нямаш сложи един. Може да видиш дали термопастата ти е за смяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам ,да . И термопастата я смених като изчистих вчера компютъра :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложих да видиш и как се товари видеокартата. Инсталирай си MSI Afterburner, и я пусни по време на игра. Играй, а след като почне да бави, след известно време излез от играта, но изчакай малко това да се запише от MSI Afterburner. След това направи един скрийншот. Целта е да се види, дали има промени в честотите на видеокартата, които и да са причина за тия забавяния. И ако си с последните драйвери на NVIDIA,  да не би случайно да си отметнал чавката за инсталация и на бета драйвери? Че аз преди няколко дена както казах, имах точно с тях проблеми. Просто инсталирай по-стара, но сертифицирана версия, ако не си с такава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен,кое точно трябваше да снимам . Това ли е ?

Публикувано изображение

И ето и някакъв файл с лога от MSI е мисля

http://dox.bg/files/dw?a=76470b8314

П.П. Не съм с бета драйверите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре , щом след като се рестартира всичко е вред , неможе веднага да паднат температурите след рестарт.... предлагам да пробваш с преинсталация на WINDOWS (ако можеш). Този проблем ми се струва ,че е софтуерен ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога ,разбира се. Изиграх още една и сега започна нечовешкото бавене. Ето лога:

http://dox.bg/files/dw?a=fa6b901b0d

А все пак има ли какво още да се пробва и да оставим преинстала като последен варянт ?

Снощи му пуснах malwarebytes anti-malware (full scan ) нямах вируси . След това NTREGOPT , CCcleaner и накрая TFC .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен,кое точно трябваше да снимам . Това ли е ?

Публикувано изображение

И ето и някакъв файл с лога от MSI е мисля

http://dox.bg/files/dw?a=76470b8314

П.П. Не съм с бета драйверите.

Би ли обяснил по-подробно, кога е направен тоя скрийншот? Защото аз не виждам натоварване на ядрото. Аз имах предвид да пуснеш MSI Afterburner и чак след това да играеш. Като почнат да спадат кадрите, да продължиш малко да играеш, примерно една минута и чак след това да затвориш играта и направиш скрийншот. Като правиш обаче скрийншота, постави мишката върху графиката, за да се видят честотите, натоварванията и така нататък.  Преди това обаче изключи изскачащите пoдсказки от опциите на програмата.Имам предвид опцията "Show user interface tooltips".

ПП: В лога показанията са същите като на графиката, но почнати от началото. Искам да видя, какво става веднага след почване на насичането. В лога се вижда, че както ядрото се товари на 99% и честотата е 520 MHz,  за нула време пада до 0% натоварване и 135 MHz.  Но трябва да се знае, дали това е по време на игра или просто тогава си излязал от нея или може би се зарежда ниво. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение Така ?

П.П. Това е снимка по време на игра ,като fps-то ми започва да играе и вместо да стои на 60 пада надолу 10-40.

Снимката от преди това беше като изключих играта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение така? (спада е когато минимизирах за момент)

П.П. С най-новите драйвъри съм (с най-новите НЕ бета) и изчистих старите . Няма подобрение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази вечер си инсталирах Saints Row 2 и през 2-3 мин за по 5-6 секунди получавам гаден fps drop. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.