Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

amd World

Въпрос за направата на УСБ вентилатор

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, търсих в интернет но не можах да намеря достоверна информация за направата на такъв вентилатор.

Въпроса ми е ще можете ли да ми помогнете със свързването му.

Имам този вентилатор 

Публикувано изображение

И този усб кабел който е взет от една мишка и той има 4 цвята (зелен, син, бял, червен)

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери дали конкретно този вентилатор се завърта на 5 V, защото USB не може да ти даде повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вентилатора ти е на 12Волта, а усб изхода на 5Волта -> вентилатора ще се върти слабо. Каква е целта на занятието и защо в усб порта?

Той има и ограничение по товар (ток) - пише в спецификацията на дъното. Евентулано, ако е по-ново могат да се ползват т.н. charger портове na usb, за зареждане на техника.

http://www.modsbg.com/site/Shemi/usb-conector/USB%20Cable.JPG - при тебе червен и син

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Провери дали конкретно този вентилатор се завърта на 5 V, защото USB не може да ти даде повече

Вчера тествах всички кабелчета (бях ги свързал с вентилатора ) и той се заъртя за момент но ме беше страх да не изгоря дъното и ги развързах. За това пускам тема тук за да знам че дори и да го направя ще е безопасно

П.П. Целта на занятието, искам а си направя временно (докато си купя) охлаждаща подложка за лаптопа но не мога а свържа вентилатора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера тествах всички кабелчета (бях ги свързал с вентилатора ) и той се заъртя за момент но ме беше страх да не изгоря дъното и ги развързах. За това пускам тема тук за да знам че дори и да го направя ще е безопасно

П.П. Целта на занятието, искам а си направя временно (докато си купя) охлаждаща подложка за лаптопа но не мога а свържа вентилатора

Безопасно е да го пуснеш на червената (+) и черната (-) жичка на кабела. Но както писаха по-горе ще се върти много слабо и ако мислиш да охлаждаш нещо с него няма да стане.

Ако си с PC може да вземеш 12V от някой молекс отвътре. Но пак зависи какво ще охлаждаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оголваш усб кабела и ще намериш червена и черна жичка. Червената е +, черната, връзваш вентилатора, изолираш, пускаш вентилатора и си готов. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Безопасно е да го пуснеш на червената (+) и черната (-) жичка на кабела

Проблема е че нямам черна а имам синя (Която мисля че е (-))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами мериш мултицет,мисля ,че имах USB кабел с такива цветове ,ще го измеря и ще ти кажа кое е 5v и GND.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бялата и зелената са за да сигнала. Значи трябва да са останалите две. Посоката ще я разбереш по това дали ще се завърти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите колеги,реших се да го пробвам на всички възможни жички но не стана не зна вчера как се е получило но се отказвам. По - добре да побързам със събирането на пари за подложка :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите колеги,реших се да го пробвам на всички възможни жички но не стана не зна вчера как се е получило но се отказвам. По - добре да побързам със събирането на пари за подложка :)

Подложката няма да ти помогне много с температурите, но успех ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно нямаш ли някакъв адаптер на 9 или 12 V, който можеш да ползваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мятай червената(+) от вентилатора на оранжевата от USB-to(+) и черната вентилатора(-) на синята от USB-то(-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Случайно нямаш ли някакъв адаптер на 9 или 12 V, който можеш да ползваш? 

Нямам колега иначе това ми мина и на мен през акъла 

Мятай червената(+) от вентилатора на оранжевата(+) и черната(-) на синята(-)

Пробвах това колега но не се получи явно самият вентилатор няма да стане  :(

Иначе мерси за отделеното време

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.