Премини към съдържанието
trifon81

Питане за гражданска отговорност

Препоръчан отговор

Въпроса ми е следния:аз трябва да платя през октомври моята гражданска,дали текат лихви и наказания ако я платя примерно януари,при условие че не ползвам колата естествено?И на какви разсрочени периоди мога да я платя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е следния:аз трябва да платя през октомври моята гражданска,дали текат лихви и наказания ако я платя примерно януари,при условие че не ползвам колата естествено?И на какви разсрочени периоди мога да я платя?

Две,три или четири равни вноски.

Лихви не текат,но караш ли без нея,си приготви 500 лева за глоба.

Ако пък по твоя вина се случи нещо....не ми се мисли как ще затънеш .

Ако не я караш,махни акумулатора,защото ако на паркинг се запали /примерно/ и нанесе щети на съседни автомобили,то тогава отново ще ти е нужна гражданска отговорност. 

Редактирано от dimd (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лихви не текат.Но съгласно КЗ след изтичане на 15-дневния срок от падежа полицата се прекратява.По принцип може да се разсрочи на две,три или четири равни вноски,но не всяка компания предлага на три вноски.

Редактирано от geneviev (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви това исках да знам,че може би няма да имам възможност да платя веднага след като изтече и ще я замразя колата 2-3 месеца.Но да карам без няма такава опасност :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лихви не текат.Но съгласно КЗ след изтичане на 15-дневния срок от падежа полицата се прекратява.По принцип може да се разсрочи на две,три или четири равни вноски,но не всяка компания предлага на три вноски.

Колежката много точно е отговорила :) А аз да допълня - ако караш без ГО, остави глобите, остави каквото и да е. Ако стане "беля", то щетите трябва да ги платиш от собственият си джоб. А понякога говорим не за 300-400 лв за чукнат калник, а стотици хиляди левове, недай си боже!!! Ако нямаш намерение да я плащаш задължително НЕ карай колата, не си позволявай да излезнеш на пътя бе ГО. Аз и колежката сме в този бизнес и знаем за какво иде реч, съвета е приятелски. Поздрави! п.с. Чух обаче, че напоследък КАТ засрещат данните за регистрираните МПС-та с тези, които имат валидна ГО. Чух от клиенти, че им дошло писмо от КАТ в които им изискват валидна ГО да я покажат в някакъв срок там... Не мога да го потвърдя обаче и не знам какво е точно, просто клиенти се жалваха. И последно, вече има камери по пътищата, които ти разчитат номера на колата и по това проверяват за ГО. Най-много такива са в Кюстендилска област, защото там най-често се нарушава това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.