Премини към съдържанието
A.com

Драйвери за PackardBell(NEC) EasyNote_C3227

Препоръчан отговор

Здравейте!

Проблема е следния и може да не е свързан с драйвери, но...

Лаптопа е

PackardBell(NEC) EasyNote_C3227 SN(P910300301)

MB: Nec CI VCI CD3F SN QTFVFI41701331

CPU: AMD Athlon XP, 1600MHz

чипсет ба дънната платка: SIS740

Звуков адаптер: Analog Device 1981B(L) @ SIS 7012 Audio Device

След като го преинсталирах с WindowsXP инсталирах драйвери. В ТаксМенаджера няма проблеми с липсващи драйвери.

Control Panel - Sounds, Speach, and Audio Devices - Sound and Audio Devices - Audio tab - Sound Playback/recording - e изписано M3AD Wave

Пускам си AIMP3 и песните започват да се изпълняват, но от лаптопа не се чува нищо. Включих външни говорители, но пак нищо не се чува. По принцип при липсващи аудио драйвери Уин-а изписва съобщение, когато се пусне дадена песен(филм), но в случая такова съобщение няма, което ме навежда на мисълта, че проблема може да не е от драйверите. Но пък човека, на когото е лаптопа твърди, че преди да се преинсталира е имало звук, а сега няма.

Търсих из нета драйвери за въпросния модел лаптоп, но попадам само на някакъв сайт, в който всичко е платено.

Някой да има идея от какво може да е проблема?

Благодаря.

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как си инсталирал драйвърите а пък после не ги намираш...

След като го преинсталирах с WindowsXP инсталирах драйвери. В ТаксМенаджера няма проблеми с липсващи драйвери.

Търсих из нета драйвери за въпросния модел лаптоп, но попадам само на някакъв сайт, в който всичко е платено.

??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как си инсталирал драйвърите а пък после не ги намираш...

??

Device Manager-a, не Task Manager, съм имал предвид.

Device Manager не показва липсващи драйвери. За Sound, Video and Game Controlers си се изписват инсталираните драйвери. Нали знаеш, че когато има липсващи драйвери в Device Manager са отбелязани със жълт знак.

Драйверите са инсталирани с помощта на K-Системс пакет от драйвери. Всичко работи нормално с изключение на това, че няма никакъв звук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не потърсиш в сайта на "Packard Bell"? Аз преинсталирах едно "HP", за което нямах драйвери и ги намерих в сайта. Търсих по модел.

Редактирано от ACCESS DENIED (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не потърсиш в сайта на "Packard Bell"? Аз преинсталирах едно "HP", за което нямах драйвери и ги намерих в сайта. Търсих по модел.

Първо на сайта на Packard Bell търсих. Дори и не са чували за такъв модел. А и лаптопа май е произведен от NEC, но си върви с името на Packard Bell, пък вътре все джади на NEC.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На твое място изтеглям DriverPack Solution 13 build for DVD

маутвам с Daemon Tools Lite или друг емулатор на CD/DVD устройство и търся драйвери.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На твое място изтеглям DriverPack Solution 13 build for DVD

маутвам с Daemon Tools Lite или друг емулатор на CD/DVD устройство и търся драйвери.

Имам го това. Първо с него пробвах, но по някаква причина след инсталиране на драйверите за видеото излизаше син екран, затова използвах драйверите на K-Sistems.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам го това. Първо с него пробвах, но по някаква причина след инсталиране на драйверите за видеото излизаше син екран, затова използвах драйверите на K-Sistems.

Направи си Backup на вече инсталираните драйвери и деинсталирай само този за звука (звуковата карта).

Потърси из мрежата по Hardware Ids

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи си Backup на вече инсталираните драйвери и деинсталирай само този за звука (звуковата карта).

Потърси из мрежата по Hardware Ids

Направих го това още същият ден. Намерих драйвер за звуковата карта, изтеглих го, започнах да го инсталирам и ми излезе съобщение за грешка. След 4-5 опита се отказах. Уж пише, че е за звуковата карта, която е в лаптопа, ама явно информацията е грешна. Въобще този модел лаптоп ме учудва. В нета го споменават само ако искаш да си закупиш зарядно за него или да си платиш за диск с драйвери(и то на едно единствено място). Packard Bell все едно никога не са го произвеждали, а носи тяхното име. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих го това още същият ден. Намерих драйвер за звуковата карта, изтеглих го, започнах да го инсталирам и ми излезе съобщение за грешка. След 4-5 опита се отказах. Уж пише, че е за звуковата карта, която е в лаптопа, ама явно информацията е грешна. Въобще този модел лаптоп ме учудва. В нета го споменават само ако искаш да си закупиш зарядно за него или да си платиш за диск с драйвери(и то на едно единствено място). Packard Bell все едно никога не са го произвеждали, а носи тяхното име. :)

Би трябвало да е към Ц3-серията на Packard Bell EasyNote:

EasyNote C3 series:

[*]EASYNOTE C3302 P910R00201 

[*]EASYNOTE C3300 P910R00001

[*]EASYNOTE C3255  P910400701

[*]EASYNOTE C3265 P910400301 

[*]EASYNOTE C3223 P910400401

[*]EASYNOTE C3227  P910300301

[*]EASYNOTE C3205 P910400001 

Packard Bell EasyNote C3 series Drivers

Можеш да пробваш с тези драйвери, успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало да е към Ц3-серията на Packard Bell EasyNote:

Packard Bell EasyNote C3 series Drivers

Можеш да пробваш с тези драйвери, успех!

Благодаря за линка. Поради някаква причина цял ден не мога да го отворя. Пробвах и през ИЕ, но резултата е същият. Дори driverscollection.com не се отваря. Дано утре да няма проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за линка. Поради някаква причина цял ден не мога да го отворя. Пробвах и през ИЕ, но резултата е същият. Дори driverscollection.com не се отваря. Дано утре да няма проблеми.

Качих ти го в DOX.bg -

Audio Driver v.5.12.1366 for Windows XP Packard Bell EasyNote C3 series

Ако след инсталацията и рестарта нямаш звук, пробвай да стартираш Setup-a от получената папка:

C:pnpaudioSetup.exe
Редактирано от angel* (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Утре или в събота ще тествам и ще пиша дали нещата са се оправили.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качих ти го в DOX.bg -

Audio Driver v.5.12.1366 for Windows XP Packard Bell EasyNote C3 series

Ако след инсталацията и рестарта нямаш звук, пробвай да стартираш Setup-a от получената папка:

C:pnpaudioSetup.exe

Драйверите свършиха работа. Звука вече се чува.

Още веднъж - Благодаря.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.