Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам нормално ли е на този охладител да се променя цвета на медните тръби към основата му, понеже сега имат един виолетов оттенък ниско долу, дали не е прегряло нещо? Почти не е натоварван процесора, освен под прайм тест за около час?

Редактирано от Юлиян Ганчев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега работи ли вентилатора и как стоят нещата с температурите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работи си да при прайм макс натоварване на FX-8320 с клок на 4.0 Ghz качва до към 50-55 градуса на ядрото и около 65-68 градуса на капачката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оцветяването може да се дължи на окисляването на медните тръби и за това да се променя цвета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест не е нещо опасно за производителността или състоянието на компютъра и процесора нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не е за притеснение щом и температурите ти са нормални няма от какво да се притесняваш  ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А температурите, които съм посочил по-горе нормални ли са за този процесор с този охладител - 50-55 градуса на ядрото и 65-68 градуса на капачката на процесора, говоря при пълно макс 100% натоварване и на 8-те ядра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен са доста добре температурите. А за оцветяването аз също мисля, че е от окисляване (при нагряването на тръбичките процесът се ускорява), но това е просто "козметичен" ефект по повърхността на метала и не следва да влияе на топлопроводимостта (която е и основното свойство, което се търси в охладителя).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.