Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Юлиян Ганчев

цвета на медните тръби на CM Hyper 212 Evo

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам нормално ли е на този охладител да се променя цвета на медните тръби към основата му, понеже сега имат един виолетов оттенък ниско долу, дали не е прегряло нещо? Почти не е натоварван процесора, освен под прайм тест за около час?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега работи ли вентилатора и как стоят нещата с температурите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работи си да при прайм макс натоварване на FX-8320 с клок на 4.0 Ghz качва до към 50-55 градуса на ядрото и около 65-68 градуса на капачката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оцветяването може да се дължи на окисляването на медните тръби и за това да се променя цвета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест не е нещо опасно за производителността или състоянието на компютъра и процесора нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не е за притеснение щом и температурите ти са нормални няма от какво да се притесняваш  ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А температурите, които съм посочил по-горе нормални ли са за този процесор с този охладител - 50-55 градуса на ядрото и 65-68 градуса на капачката на процесора, говоря при пълно макс 100% натоварване и на 8-те ядра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен са доста добре температурите. А за оцветяването аз също мисля, че е от окисляване (при нагряването на тръбичките процесът се ускорява), но това е просто "козметичен" ефект по повърхността на метала и не следва да влияе на топлопроводимостта (която е и основното свойство, което се търси в охладителя).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.