Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте имам проблем с нета. След преинстал на компа Windows XP SP2 нямах нищо във Network Connections и инсталирах драйвери за видеокартата от диск след това ми показва, че е изключен кабела за интернета, но всъщност кабела си е включен. Пробвах да пусна интернет на друг компютър и кабела работи, моля ви хора помагайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нямаш нищо в Network това означава, че не си инсталирал драйверите за мрежовата карта. Посети тази тема, за да ни кажеш с какъв хардуер разполагаш. Ще ти предоставим сайт с драйверите на производителя, за да може да си ги свалиш от там и да ги инсталираш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам проблем с нета. След преинстал на компа Windows XP SP2 нямах нищо във Network Connections и инсталирах драйвери за видеокартата от диск след това ми показва, че е изключен кабела за интернета, но всъщност кабела си е включен. Пробвах да пусна интернет на друг компютър и кабела работи, моля ви хора помагайте.

и пропуснах да кажа, че съм инсталирал драйвери за лан картата.

Ако нямаш нищо в Network това означава, че не си инсталирал драйверите за мрежовата карта. Посети тази тема, за да ни кажеш с какъв хардуер разполагаш. Ще ти предоставим сайт с драйверите на производителя, за да може да си ги свалиш от там и да ги инсталираш. 

драйвери за мрежовата карта съм ги инсталирал картата ми е Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и пропуснах да кажа, че съм инсталирал драйвери за лан картата.

драйвери за мрежовата карта съм ги инсталирал картата ми е Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC .

Инсталирани ли са драйверите за дъното? Каква ти е марката на дънната платка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, за да не отварям нова тема ще попитам тук. Проблема е сходен, вчера си взех нов лаптоп, инсталирах windows 7 SP1 и при включване на кабела за интернета, не го отчита, на стария лаптоп е без проблем. Правих настройките и пак нищо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре сте описали проблема но трябва да кажете по какъв начин се свързвате с интернет или поне доставчика и града за да ви отговори някой съгражданин . Повечето доставчици контролират достъпа и по мак адрес - няма как да тръгне на новия лаптоп .

Обадете се ако трябва на доставчика .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами града е София, а доставчика е квартален - от поне 10 години съм така. Преди стария лаптоп бях с компютър и когато взех лаптопа просто сложих кабела и си тръгна .. Но този, който купих вчера нещо ми се опъва.. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.