Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, имам HD канали, но чувам само звук, няма картина!! Моделът на телевизора е Sony Bravia kdl 32s3000 и както ще видите телевизорът е с МPEG-2 и мисля, че това е проблема да не ми дава картина ! Въпросът ми е в сайта на Сони пише следното : 

Good news! Your Sony KDL-32S3000 television has both ATSC and QAM tuners so you will be able to receive both over-the-air digital and cable digital programming without a digital tuner or a converter box.
Note: You will still need a cable box to view premium cable or pay-per-view programming.

(линк към това http://esupport.sony.com/US/p/news-item.pl?mdl=KDL32S3000&news_id=254)

Та въпросът ми е понеже не разбирам много от различията между тунери, декодери, приемници и т.н. питам вас да ми кажете трябва ли да купувам Hd приемник или тунер ли и аз не знам вече какво .. Не ми се дават 50-60 лева за външни приемници .. 

ПП Цифровата телевизия гледам чрез карта вкарана в телевизора отзад !

Редактирано от kofey (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай на Държава/Country да зададеш празно поле  "-"  или "-.-" не знам точно как е в твоето меню. След това дай пак автоматична настройка на каналите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм нямам никакво подменю за държава .. имам само език, а като вляза в настройки за цифровата телевизия има най-различни настройки , например субтитри, звук и т.н. .. имам едно подменю Настройка на CA модула ама не знам дали то има нещо общо с това .. Когато вляза в автоматичната цифрова настройка ми дава за Кабел и антена .. давам на кабел защото нямам антена и пускам пълно сканиране със скорост 6.853 Msys/s .. има и да избера честота и ID на мрежата ама става само при бързото сканиране !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както си разбрал ТВ ти е дърто и няма мпег4 - трябва ти HD приемник за който едва дали трябва да се набутваш тъй като операторите обикновено ги дават без пари .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти трябват декодери и т.н., както каза eminem_vr пробвай на държава да зададеш празно поле P.S Моят телевизор е Toshiba и на държава избирам Финландия, също и мой приятели са ми казвали,че избират Финландия. Пробвай  и ти, ако не стане с празно място :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм намерих това за държавата и нямаше как да оставя празно място за това дадох Дания и почна да търси канали .. до 11 % стигна и до сега не е намерил един канал .. да се надявам да намери нещо :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се мъчи , ТВ сигурно е 2006 година - няма мпег4 .

ПП. Че дори тук са забравили да напишат и че има DVB-C :)

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успя да намери в последните 20 % над 130 канала което си е напълно правилно защото аз толкова имам, но сега почна да търси за аналоговата телевизия .. страх ме е да го спра затова ще го оставя и ще се надявам като пусна сега цифровата тв да имaм HD :D (may the wish come true !)

Не става, явно трябва HD приемник да го *** .. :D мерси на всички за помощта !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успя да намери в последните 20 % над 130 канала което си е напълно правилно защото аз толкова имам, но сега почна да търси за аналоговата телевизия .. страх ме е да го спра затова ще го оставя и ще се надявам като пусна сега цифровата тв да имaм HD :D (may the wish come true !)

Не става, явно трябва HD приемник да го *** .. :D мерси на всички за помощта !

Сигурен ли си че имаш HD канали? То цифрова не значи че всички са HD ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли  си че имаш HD канали? То цифрова не значи че всички са HD ...

Хайде да махнем "бибероните" "цифрова" кабелна или ефирна телевизия, демек DVB-T/T2/C/S/S2 и други "мръсни" думички като "MPEG-4  / MPEG-2", "SD / HD" и да задаваме конкретни въпроси? Младежът отдавна обяснява кое да се пъхне отзад, за да се изцъкли "господинът от табуретката" отпред...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде да махнем "бибероните" "цифрова" кабелна или ефирна телевизия, демек DVB-T/T2/C/S/S2 и други "мръсни" думички като "MPEG-4  / MPEG-2", "SD / HD" и да задаваме конкретни въпроси? Младежът отдавна обяснява кое да се пъхне отзад, за да се изцъкли "господинът от табуретката" отпред...

Нещо на мен ли искаше да кажеш? Не се разбира, а ме цитираш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.sony.bg/support/bg/product/KDL-32S3000/specifications

Не виждам как е възможно да хване цифров сигнал...

Публикувано изображение

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо на мен ли искаше да кажеш? Не се разбира, а ме цитираш...

Неее, нищо лично и извинявай, ако Съм те засегнал с нещо... Мисълта ми беше, че взе да Ми писва от въпроси като в тази тема, без питащите да си направят труда поне с чичко Гуугъл да се посъветват... Почти година ще стане откакто младежът го ръга отзад и говори отпред за MPEG4, за имащите интернет БИ трябвало да е ясна разликата между SD и HD... и че има качествено и евтино, но в два различни магазина - в единия качественото, в другия евтиното...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Неее, нищо лично и извинявай, ако Съм те засегнал с нещо... Мисълта ми беше, че взе да Ми писва от въпроси като в тази тема, без питащите да си направят труда поне с чичко Гуугъл да се посъветват... Почти година ще стане откакто младежът го ръга отзад и говори отпред за MPEG4, за имащите интернет БИ трябвало да е ясна разликата между SD и HD... и че има качествено и евтино, но в два различни магазина - в единия качественото, в другия евтиното...

Много смислен отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте,може би въпроса ми ще изглежда глупав за някой но неразбирам от такива неща.Моля ви кажете ми какво трябва да си закупя за да мога да гледам БГ телевизия в Англия,квартирата ми се намира на място което е обградено с много дървета и то доста високи.Идваха техници да ми монтират Булсат но ми казаха че няма да стане защото немогат да намерят сигнал(обхват)или както се казва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти па къде се напъха в чужда стара тема, и то нямаща никакво отношение към теб?

Без пари няма да стане. След като техниците не са намерили сигнала какво очакваш?

Търсите друго място за антената, евентуално по-голяма антена. Няма да давам тъпи идеи да се отсекат дърветата, но може да изчакате и към края на годината да паднат листата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Safet Luman
      Здравейте искам да ви питам защо ме показва онлайн при положение че не съм влизал в приложението?
    • от Rikemaru
      Здравейте,
      Бих искал да Ви попитам понеже срещам затрудения в оразмеряването на една снимка. Имам снимка която е Weight 16535 и Height 4606. Искам да я направя да е H:280cm x 140cm обаче след, като я оразмеря просто излиза адски разпъната и изглежда доста зле. Та въпроса ми е как да го направя за да изглежда добре(не толкова видимо размазана и разпъната)
      Благодаря!
    • от ivanovr
      здравейте  , моля помогнете имам един проблем с аудуто 1.8и 125 коня .
      докато карам и като мина 50 почва да вие нещо да стържи смених каре вътрешно и външно но никакъв резултат гумите сащо джанти , амортисиори , лагери не не не ....
      отидох в сервиз и казаха че за смяна е скоросната кутия но се самнявам в това защото скоростите влизат добре при завой на ляво шумът идва от дясно колело и се осеща трептене на волана в краката ми и е непоносимо някой да е имал тоя проблем ? и как го е премахнал ще съм му много благодарен !!  
      ------ ШУМЪТ Е КАТО ---- ОУМ ОУМ ОМ ОМ ОМ 
      СЕ ЕДНО ЧЕ ПРЕСКАЧАТ ЗАБИ ИЛИ КАТО ЛАГЕР - НО СЪМ ГИ СМЕНИЛ!
    • от GODzillata
      Привет!
      Телевизорът е свързан с компа чрез кабел в LAN мрежа и си гледам филмите на тв-то *.avi филми без проблеми, докато *.mkv да речем, ги пускам през HDMI кабела.
      НО - някои домашни клипове, правени с телефон или камера и след това са минали през render на Sony Vegas - нямат звук през LAN-a, докато през HDMI имат.
      Какъв може да е проблема?
    • от Ndishev
      Здравейте имам следния проблем с посочения в заглавието телевизор. 
      Телевизора е закупен преди 4г и е ползван 2. От 2г стои в кашон докато не ми потрябва. 
      Докато чаках да дойдат за инсталация на цифрова телевизия си включих аналогова с коксиалн кабел. Дойде един съсед и каза, че телевизора има вграден цифров тунер и може по коксиалния да се пусне цифрова. Разбира се аз се съгласих. 
      Та по време на настройките заби и той го изключи от контакта. При включване отново телевизора сам се включи, светна зеления индикатор но дава черен екран. 
      Стоя дълго време изключен и също така включен но не реагира. 
      Не намерих в нета никакво рвшение, четох за подобен случай който телевизора бил в режим на търсене на канали. Пробвах с комбинациите които намерих за връщане на заводски настройки, но просто не реагира. 
      Дали случайно някой знае как да се върнат заводските настройки или нещо да се направи. Все пак ако не е сериозен проблем да спестя разходите по техник. 
      Мерси предварително. 

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.