Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Сега аз съм горд собсвеник на asus k50in да ама не!!! Историята започва така:

-Asus k50in излезна на пазара и аз веднага дотичах дадах 1100 лв и го купих, но се наложи да оставя малко лаптопа без да се ползва в порядъка от 10 месеца следователно и батерията "гушна букета" , но и безжичната ми карта и тя не се открива нито пък ЛАН картата. Занесах го в сервиз и там ми казаха че чипсета е частично изгорял :ohmy: . Имах избор между ново дъно-600лв или да се спасявам. Компа се вклучваше тръгваше и работи но няма интернет и силичките му спаднаха доста. Взех си адаптерче на тп-линк и така вече 1 година ама един приятел беше с HP и го опекаха в фурната и след това проработи и вече 6 месеца без грешка. Та на въпроса един път съм саживявал видео карта и рам ама дънна на аптоп не съм!! Как става точно с дънна платка ако някой го е правил нека сподели ще му бъда благодарен!!!

П.С- В сервиза казаха че с печене ще стане но не се наемат (така в 2 сервиза) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами щом си го правил със видеокарта, технологията е същата...

1. Сваляш всичко от дъното, охлаждане - почистваш термопастата, сваляш и всичко което може да се свали. 2. Нагласяваш си фурната за печене на манжи и яденета на 200 Градуса. Чакаш да ги достигне!!! Като ги достигне терморегулатора и ще изключи.  3. Слагаш дъното - в една тава СЪС КРИСТАЛИТЕ НАГОРЕ . Слагаш тавата на средна височина във фурната, хем да не е на пода, хем да не е много близо до тавана че и там има нагревател. Подпираш го с топчета фолио за печене на места  където няма елементи -  в резултат ,на което дъното трябва да виси във въздуха и да не се допира до тавата.  Аз бих го увил в един слой фолио, но това е по избор.  4. Чакаш 10 минути  да се пече на тия 200 градуса, и чупиш пръсти пред фурната. Като изтечат вадиш дъното и го оставяш на стайна температура да се охлади... 5 . Монтираш охладителите с термопаста и слагаш в компа за проба...

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами добре пласмасата на слота за процесор да го увия ли по-здраво???

Няма нужда, няма да се разтече. Само при ваденето естествено внимателно ще действаш докато изстине. То така или иначе няма да тръгнеш да пипаш врялото дъно, но не мачкай разни пластмаси докато не се охладят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ще направя видео как съм го направил!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва че може и да не го разглобяваш лаптопа - равносилно ще е - повече няма да ти трябва .

Ако не го печеш , поне ще можеш да продадеш нещо от него :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има малък резултат от печенето но още се изклучва внезапно при влючване сложих ми linux и взе че тръгна до някъде. Се га ще му сложа една 7 и да видим. 

Значи боот-ва изписами windows loading files и се изклучи??? :mad:

Разбрах че загрява и се изключва. Няма прах, и охлаждането е ново както и процесора???

Каква може да е причината за загряване???

Редактирано от Mitko Ganchev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има малък резултат от печенето но още се изклучва внезапно при влючване сложих ми linux и взе че тръгна до някъде. Се га ще му сложа една 7 и да видим. 

Значи боот-ва изписами windows loading files и се изклучи??? :mad:

Разбрах че загрява и се изключва. Няма прах, и охлаждането е ново както и процесора???

Каква може да е причината за загряване???

Това новото охлаждане термопаста има ли? Работи ли вентилатора? Правилно ли е монтирано?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това новото охлаждане термопаста има ли? Работи ли вентилатора? Правилно ли е монтирано?

Всичко е точно и работи!

А можели чипсета да е частично изгорял???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е точно и работи!

А можели чипсета да е частично изгорял???

Да.

Как разбра че прегрява? Какви са температурите в БИОС?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да.

Как разбра че прегрява? Какви са температурите в БИОС?

ами да кажем че се изключваше ама смених пастата и изчистих всичко и сега държи 60 градуса 

ако е частично изгорял какво може да се направи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами да кажем че се изключваше ама смених пастата и изчистих всичко и сега държи 60 градуса 

ако е частично изгорял какво може да се направи

Ами какво може да се направи.... Да разпродадеш каквото още е останало и работи и да ти мирне главата....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж какво 

ComerciaL 

ако исках да го разпродам на части темата нямаше да тук и щеше да е продавам asus k50in на части!!! Ясно?!? Притежавам 3 компютъра но искам да го опрявя и няма да се откажа лесно! И от рода на продавай го не ми се четат в тази тема!!!

Ако можеж да дъдеш съвет дай го но не и такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж какво 

ComerciaL 

ако исках да го разпродам на части темата нямаше да тук и щеше да е продавам asus k50in на части!!! Ясно?!? Притежавам 3 компютъра но искам да го опрявя и няма да се откажа лесно! И от рода на продавай го не ми се четат в тази тема!!!

Аз ти казвам какво може да се направи, при изгорял чипсет друго не можеш да направиш, това е непоправимо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами незнам но няма невъзможни неща, до колкото разбрах може да се смени.

То ще може , но или ще си заслужава ???Защото цифрата за чипсета ще е колкото лаптопа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж какво 

ComerciaL 

А ти какъв съвет очакваш ?

Вероятно да махнеш онази част от чипсета дето не работи да си намериш работеща и да я снадиш ...............

Смяната на чипсета става на станция а не във фурна. Че не е евтин чипсета така е и услугата по подмяната е над 100лв. Да не говорим, че повечето сервизи в момента в който разберат за печенето във фурната ще ти откажат ремонт защото не е ясно какво друго си омазал. 

Печенето е последната стъпка преди коша. Ти си я направил и явно нещата не се получават както трябва. Така, че остава ти последната стъпка коша.

В домашни условия с фурна и котлон тия неща не стават. Дори и да си купиш чип ще ти трябват и сита с който да подредиш няколко стотин топчета припой върху чипа и т.н.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя за какво се е набутвал с толкова пари :( като е могъл да си купи един раховец :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих нова дънна платка на много ниска цена! Проблема решен.

Това е малко рисковано , трябва да имаш голямо доверие на човека от който я купуваш - може само да е закрепена да тръгне :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих нова дънна платка на много ниска цена! Проблема решен.

Или печена в друга фурна от друг хубостник и както е казал колегата закрепена да тръгне.

А това ти колко искаш да дадеш за ремонта и колко струва реално са две съвсем различни неща който явно доста се разминават в случая.

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ahilez Shekspir
      Описание на "моето детство" на английски език !
    • от teodor kirilov
      Искам да попитам от тези 3 - плочки рам памет тип: ddr3, кои са най-удачни да сложа? 
      п.с : ще сложа 2 плочки по 4gb ! 
      https://starmicroinc.net/micron-4gb-ddr3-1600mhz-pc3-12800-240-pin-non-ecc-unbuffered-dimm-1-35v-dual-rank-desktop-memory-mt16ktf51264az-1g6m1/

https://www.amazon.com/Hynix-PC3-12800-1600MHz-Unbuffered-HMT351U6CFR8C-PB/dp/B00A8M768E

https://www.amazon.com/Ramaxel-RMR5040ED58E9W-1600-PC3-12800U-Non-ECC-Unbuff/dp/B00QQ30XRA

Дънна платка: ASRock G41M-VS3
      Процесор: Pentium(R) Dual core CPU  E5800 @ 3.20GHz  3.19GHz 
      Видео карта: Radeon X1650 Series, обща графична памет 1 gb

• от petttto
      Здравейте, от месец на сам след ъпдейт ми излиза син екран с грешката от снимката, но няма как да избера опция защото мишката и клавиатурата са неактивни. Трябва да спра лаптопа ръчно от бутона, тогава си зарежда нормално но ми изписва, че ъпдейта е неуспешен. За сега съм спрял ъпдейтите защото ми омръзна това упражнение, ако имате идея за разрешаване на проблема пишете.

• от Явор Г.
      Здравейте! Имам нужда от помощ с кода на една програма на C++. Извинявам се предварително за занимаването, но си нямам идея как ще стане като цяло и реших да Ви попитам тук
      Та условието на задачата е: Да се напише програма за табулиране на функция => 
      Ще съм ви изключително благодарен ако ми помогнете!

• от Mino Karadjov
      Здравейте ! От известно време ме е обзело една идея да ъпгрейдна тотално сегашната ми конфигурация или още казано да използвам читавите части за да спестя пари от цялото сглобяване . Та в момента конфигурацията ми е следната - Кутия : TrendSonic малка , където не ми се побират частите и отсега става ясно , че няма да се използва , Дъно - Мега слабо и също развалено освен това, доста се изнервих преди месец , защото си купих една плочка 8 гиги DDR3 1333 Mhz на HyperX Fury И съответно излезна , че дъното не я понася и просто когато се постави не работи , абе тъпа работа . Иначе модела му е ASRock FM2A55M-HD+ (Ако ви говори нещо). Процесора е AMD A8 5600K-APU with Radeon HD Graphics - 3.60 Ghz(Смятам да го използвам , но бих искал коментар дали да го оставя или да го подменя) - като си имам отделна видео карта и не се използва нито тая на дъното тоя на процесора . Охлаждането на процесора си е  Box-во като както се досещате доста си грее- AMD все пак ...  Захранването е Cooler Master 600W 80 Plus (Смятам ако стига за новите части да го използвам и него защото е добро и ново). Видео Картата (Тук също се чудя дали да я запазя ) е Gigabyte Radeon R9 280x 3072MB GDDR5. Имам 2 харда Sata 2 Единият На Baracuda 1 TB другият е на Seagate 700 GB (Мисля да ги запазя , но бих искал да разбера според вас SSD дисковете заслужават ли си и дали да си ги сменя с такива ) RAM - 8 GB ADATA 1600Mhz и една в шкафа 8 гиги DDR3 1333 Mhz на HyperX Fury . Сглабяна е преди  3 години и главната причина заради която искам ъпгрейда е Дъното , кутията и продуктивността му . Преди време знаех , че е по-изгодно да си сглобиш сам конфигурацията сега не съм запознат .
      1.Бюджетът е 800-1000 лв.
      2. Компютърът ще се използва за гейминг , стриймване и програмиране .

2.1 Да искам да овърлокна и също така бих искал да сложа водно охлаждане на процесора
      2.2 Също така държа 50 - 50 на тишината искам да е тих , но да не е като компютър в звукозаписно студио
      3. Конфигурацията включва само PC имам си периферия и монитор
      4. Рам бих искал да е 16 или 32 GB и също така ако може съвет от къде ще излезне изгодно да поръчам частите или целят компютър ако смятате , че ще излезне по-евтино ДЪРЖА ДЪНОТО ДА Е НАИСТИНА ДОБРО !
      Не съм се насочил към точна машина , но имам няколко предпочитани кутии :
      Segotep Warship EVO, ATX Mid Tower -http://www.emag.bg/kutija-segotep-warship-evo-atx-mid-tower-bez-zahranvasht-blok-cherna-wshipevo-bk/pd/DYW7ZMBBM/
      Game Daemon 6004 - http://www.emag.bg/kutija-game-daemon-6004-mid-tower-bez-zahranvasht-blok-cherna-gd-6004/pd/DG38JBBBM/

Spire X2, Full Tower, Isolatic,  http://www.emag.bg/kutija-spire-x2-full-tower-isolatic-bez-zahranvasht-blok-cherna-oranzheva-x2-6020o-ce-r-2u3/pd/DHBWK2BBM/

Разбира се , предложете други места за пазаруване и други кутии и части като цяло . Чух за фирма Sofia computers Ако някой е пазарувал от там може да остави мнение
      Предварително благодаря за всеки , който отдели малко време за да прочете това <3 <3

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.