Премини към съдържанието
BMW Маниак

Най често използваните профилактично ракови маркери.

Препоръчан отговор

Колеги форумци интересува ме има ли някой който си прави профилактични най разпространени ракови маркери да им напише имената че смятам да си ги правя наред с някои други изследвания идната седмица. Обхванала ме е някаква параноя от рак че последната година много нерви ...

За капак и имам една позната все по болници ходи и все разни маркери и бяха в главата и всичко уж и беше ок според маркерите и на някакъв магнитен ли не разбрах точно какъв резонанс ли ... и намериха рак със метастази.

Та съм решил да ходя да се прегледам профилактично на къде съм със здравето. Проблема е че тука тия лаборатории трябва да им кажа точно какви маркери искам. Не става да им кажа прави всички къде имате капацитета да направите в тази лаборатория защото стой и се пули!!! Иска ги написани а аз не ги знам.

Та интересува ме кой са най разпространени маркери за мъже че да им кажа да ми ги направят.

Обърнах нета ама те ми се струват десетки  и нищо не разбрах, тоест колкото повече чета почвам да се плаша и спрях.

Може ли някой дето е по запознат и си прави да ги напише.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги форумци интересува ме има ли някой който си прави профилактични най разпространени ракови маркери да им напише имената че смятам да си ги правя наред с някои други изследвания идната седмица. Обхванала ме е някаква параноя от рак че последната година много нерви ...

За капак и имам една позната все по болници ходи и все разни маркери и бяха в главата и всичко уж и беше ок според маркерите и на някакъв магнитен ли не разбрах точно какъв резонанс ли ... и намериха рак със метастази.

Та съм решил да ходя да се прегледам профилактично на къде съм със здравето. Проблема е че тука тия лаборатории трябва да им кажа точно какви маркери искам. Не става да им кажа прави всички къде имате капацитета да направите в тази лаборатория защото стой и се пули!!! Иска ги написани а аз не ги знам.

Та интересува ме кой са най разпространени маркери за мъже че да им кажа да ми ги направят.

Обърнах нета ама те ми се струват десетки  и нищо не разбрах, тоест колкото повече чета почвам да се плаша и спрях.

Може ли някой дето е по запознат и си прави да ги напише.

Поздрави.

Единственият маркер,който можете да си направите "профилактично",т.е. с цел скрининг е PSA/простата специфичен антиген/.Всички останали туморни маркери не се използват с цел диагностика,предназначението им е съвсем друго,както и тълкуването на негативни или позитивни резултати е невъзможно.Изследването им с цел - профилактика,е  пари хвърлени на вятъра.

Оговорът е - единствено PSA.

Поздрави!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственият маркер,който можете да си направите "профилактично",т.е. с цел скрининг е PSA/простата специфичен антиген/.Всички останали туморни маркери не се използват с цел диагностика,предназначението им е съвсем друго,както и тълкуването на негативни или позитивни резултати е невъзможно.Изследването им с цел - профилактика,е  пари хвърлени на вятъра.

Оговорът е - единствено PSA.

Поздрави!

не е точно така.

PSA ( простат-чувствителен антгиен) - простатата.Чувствителност -около 90 %  

AFP (алфа-фетопротеин) - черен дроб, яйчник, тестис.Чувствителност -около 60 % 

CA 19-9 и CA 50  дебело черво, ректум, панкреас и жлъчни пътища - окло 70 %. 

окултни кръвоизливи - дебело черво.

CYFRA 21-1, SCC, CEA, NSE  - бял дроб - около 65 %  

SCС - хранопровод, нос и гърло, донякъде бял дроб.

M2-PK - бъбреци, бял дроб, гастроинтестинален тракт - неспецифичен донякъде.

25 (OH) Vit D - неспецифичен.Повишщава се при много видове тумори, 

микроелементът Селен - същия като горния.Неспецифичен.Опитват се да го изплзват за скрининг.

Това са най-често изследваните, НО - всичко това се прави единствено с научна цел в момента.ЧУвствителността на тестовете не е висока, а повишени стойности на тези инзимни и антигенни маркери се откриват и при възпалителни заболявания на съответния орган- тоест, ако е над нормата не означава, че човекът има тумор. 

Поради това и никой не се насочва към диагноза рак от някакво кръвно изследване. 

И никой не назначава кръвно изследване, за да търси с него рак. 

Да не говорим, че всички подобни маркери струват майка си и баща си. 

Ако авторът на темата има пари , които да троши ей така - да си пуска.Едно изследване няма да му навреди ( освен на джоба) 

А циркът ще започне когато някой от тези маркери се окаже с повишни стойности и се започне едно ходене по доктори, изследвания и прочее, за да се окаже накрая, че е имал възпаление някъде  :whist:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И се окаже, че именно стресът от въпросните резултати, е оакал допълнителна имунната система и е дал път на някой малуеър да се окаже в изгодна позиция, защо не и папилома вируса...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е точно така.

.............

И кое точно "не е така"?

От всичко,което сте написал излиза,че е точно така.

И пак ще повторя:Единственият маркер,който се използва за скрининг в световен мащаб е PSA.Всичко останало се използва със съвсем различни цели и то съвсем не - само научни!

Опреснете си познанията по темата!

Редактирано от ivo464 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Поради това и никой не се насочва към диагноза рак от някакво кръвно изследване. 

И никой не назначава кръвно изследване, за да търси с него рак. 

Да не говорим, че всички подобни маркери струват майка си и баща си. 

Ако авторът на темата има пари , които да троши ей така - да си пуска.Едно изследване няма да му навреди ( освен на джоба) 

А циркът ще започне когато някой от тези маркери се окаже с повишни стойности и се започне едно ходене по доктори, изследвания и прочее, за да се окаже накрая, че е имал възпаление някъде  :whist:

А всъщност тогава как до откриват. Когато започнат някакви болки ли и вече е в напреднала фаза ? Да разбирам ли че от профилактични изследвания тогава няма смисъл ?  Формулата е значи здравословен живот и да си нося новите дрехи  а пък ако Господ е решил да лягам и да умирам !

п.п. Да разбирам ли в тази насока може да се прояви икономия и компромис със здравето и горе долу колко е приблизително стойността на израза "майка си и баща си" та да си преценявам кой ми е по мило. То ясно че ще ми кажат точно на касата но горе долу да съм подготвен. Тая моя позната ми спомена нещо около 350 долара приблизително и струвало това изследване с което и го открили и било само на коремната област с някакви оцветители в кръвта, не можах да я разбера за цялото тяло не правели ли !!! не ми беше да я разпитвам повече като ми спомена диагнозата си.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А всъщност тогава как до откриват. Когато започнат някакви болки ли и вече е в напреднала фаза ?

Всичко зависи от тумора. Някои тумори се откриват късно, но се лекуват успешно, други пък рано се откриват, но няма лечение. При едни има болки, при други-няма. Няма как да ти се обясни всичко в един пост или дори в няколко поста във форум.  

Да разбирам ли че от профилактични изследвания тогава няма смисъл ?

Не, разбира се  :no-no:   Това пък защо го реши ? 

Просто профилактичния преглед не "да си пусна някакви маркери от които да разбера дали имам рак ", а е преглед, разпитване, наблюдение, образна диагностика.

Няма изследване на кръвта, по което да разбереш имаш ли или нямаш рак.

Формулата е значи здравословен живот и да си нося новите дрехи  а пък ако Господ е решил да лягам и да умирам !

Ами да, разбира се.

Ти какво си мислиш ? Че ще си направиш кръвен тест, ще разбереш рано, че имаш някакъв рак и ще можеш да се излекуваш ? 

А каквъ вид рак ? Къде ? 

Няма тест който да разбере това.

Всеки от нас ще умре рано или късно.И с рак, и без рак - все ще умреш.    

п.п. Да разбирам ли в тази насока може да се прояви икономия и компромис със здравето и горе долу колко е приблизително стойността на израза "майка си и баща си" та да си преценявам кой ми е по мило. То ясно че ще ми кажат точно на касата но горе долу да съм подготвен. Тая моя позната ми спомена нещо около 350 долара приблизително и струвало това изследване с което и го открили и било само на коремната област с някакви оцветители в кръвта, не можах да я разбера за цялото тяло не правели ли !!! не ми беше да я разпитвам повече като ми спомена диагнозата си.

Кой говори за компромиси със здравето си ?!  :no-no:

Здравето и опазването му е едно, а кръвните изследвания и тестове са съвсем различно нещо.

Ей, нямаш ли си лекар там с който да обсъдиш нещата, да те прегледа, да те изпрати на специалист, ако се съмнява в нещо ? 

Да ти се направят снимки, сонографии, различни тестове ? 

Пълна профилактика преглед със всички изследвания няма да струва повече от BMW-то ти там, където живееш.

Само от кръвни изследвания няма да имаш никаква полза.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей, нямаш ли си лекар там с който да обсъдиш нещата, да те прегледа, да те изпрати на специалист, ако се съмнява в нещо ? 

Да ти се направят снимки, сонографии, различни тестове ? 

Пълна профилактика преглед със всички изследвания няма да струва повече от BMW-то ти там, където живееш.

Само от кръвни изследвания няма да имаш никаква полза.

Ми нямам си лекар. Така е в третия свят. Просто искам да се проверя и да настоявам да си направя това което аз кажа а не това което всеки лекар тук ще ме насочи да правя куп ненужни изследвания в неговия профил. Давам ти прост пример. Преди време имах едни проблеми и все ходех при един и същ уролог. Добре ама тогава се падна преди нова година и тоя беше някъде в чужбина заминал. (аз все с моя късмет). И къде така от питане без да имам идея се отзовавам при един друг който веднага ми назначи изследване в неговата специалност само за да може да ми вземе парите. Остави парите ама какво преживях. Три дена пиках кръв. Бърка ми с разни железа в "инструмента" ... Като се прибра тоя дето все при него ходих и като разбра какво са ми правили тоя що псувни отнесе. Остави другото ами и можело и да се усложнило още повече с провокиране на разни инфекции. И всичко това за да ми вземе парите понеже прави тая процедура и се чуди на кой да я назначи.

Та за това не ми се ходи по доктори а искам като отида да кажа прави това и това и после кажи добре ли са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми нямам си лекар. Така е в третия свят. Просто искам да се проверя и да настоявам да си направя това което аз кажа а не това което всеки лекар тук ще ме насочи да правя куп ненужни изследвания в неговия профил. Давам ти прост пример. Преди време имах едни проблеми и все ходех при един и същ уролог. Добре ама тогава се падна преди нова година и тоя беше някъде в чужбина заминал. (аз все с моя късмет). И къде така от питане без да имам идея се отзовавам при един друг който веднага ми назначи изследване в неговата специалност само за да може да ми вземе парите. Остави парите ама какво преживях. Три дена пиках кръв. Бърка ми с разни железа в "инструмента" ... Като се прибра тоя дето все при него ходих и като разбра какво са ми правили тоя що псувни отнесе. Остави другото ами и можело и да се усложнило още повече с провокиране на разни инфекции. И всичко това за да ми вземе парите понеже прави тая процедура и се чуди на кой да я назначи.

Та за това не ми се ходи по доктори а искам като отида да кажа прави това и това и после кажи добре ли са.

:lol6:   олеееее  ....... 

Добре, добре - разбрах защо си пуснал тая тема и какво те яде.

Слушай сега - oтиваш в лаболатория и казваш - искам да ми изследвате кръв за  PSA , CYFRA 21-1 , селен и 25 (OH) Vit D , както и тест на изпражнения за окултни кръвоизливи. Като станат резултатите, ми пиши на ЛС, там ще те разпитам по-подробно за останалите неща и ще видим какво да те правим, о човече от "Третия свят" :D   

и ще черпиш, да си знаеш от сега  :whist:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слушай сега - oтиваш в лаболатория и казваш - искам да ми изследвате кръв за  PSA , CYFRA 21-1 , селен и 25 (OH) Vit D , както и тест на изпражнения за окултни кръвоизливи. Като станат резултатите, ми пиши на ЛС, там ще те разпитам по-подробно за останалите неща и ще видим какво да те правим, о човече от "Третия свят" :D   

и ще черпиш, да си знаеш от сега  :whist:

Ето това ме интересуваше а черпенето е най малкия проблем :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.