Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Малкия стар войник

Дермоидна киста не се затваря.?

Препоръчан отговор

Здравейте, миналата година януари месец (края) , ми откриха дермоидна киста, сцепиха я изчаках един месец и ме оперираха март месец. Март месец беше изрязването на самата киста, след около 5-6 месеца, когато кистата не се затвори, докторите ми казаха, че трябва да се обгори самото место ( Електрически нож), съгласих се минаха още г/д 6-7 месеца. До ден днешен кистата не се оправя и неиска да се затвори. Днеска когато ходих пак на превръзка, докторите ми казаха, че трябва пак една малка операция. Въпроса ми е, няма ли друг начин да се затвори тази дермоидна киста.? Пробвах с един мехлем (юдасепт), но никакъв ефект. Някой може, да ми даде някакво мнение да затворя тази проклета киста.? Малко съм пълен (дебел), докторите казват, че е от това но мисля,че не са прави. Моля ВИ, някой да ми помогне вече се отчаях напълно.? Благодаря предварително на всички отзовали се на въпроса ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дебел си.

няма как да се затвори лесно.

Още при първата операция ти казах, че няма да стане лесно.

Щом са минали 6 месеца от последната процедура -ножът отново трябва да играе.

И отслабни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дебел си.

няма как да се затвори лесно.

Още при първата операция ти казах, че няма да стане лесно.

Щом са минали 6 месеца от последната процедура -ножът отново трябва да играе.

И отслабни.

Ако отслабна, ще има ли полза? Но докторите не ми дават нито да ходя на фитнес, нито да бягам просто ми казаха, една диета да спазвам.? Но без движения как ще се затвори.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако отслабна, ще има ли полза? Но докторите не ми дават нито да ходя на фитнес, нито да бягам просто ми казаха, една диета да спазвам.? Но без движения как ще се затвори.?

не става дума за движенията, ами за много мастна тъкан, която пречи защото няма как-сланината не регенерира.

при теб специално нещата отдавна са се втумбачили, тъй че спазвай стрийтно указанията на лекаря си, без да правиш експерименти със себе си.

Раната задължително да е на сухо и стерилно ! 

Всяка вечер-превръзка, и прави промивки със смрадлика, жълт кантарион, лайка.

отделно спазваш строга диета, спираш всякаквъ алкохол и газирани напитки, кафето ограничаваш до 1 сутрин, и на ден пиеш поне 2 литра  течности - чиста вода и общоукрепващи чайове - най-добре купуваш готови дроги от аптека, а не от магазин.

но най-важното в момента е да се изреже мъртвата тъкан от раната, да се отвори и да се изчисти до чисто.

След това започваш всичко както ти изброих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не става дума за движенията, ами за много мастна тъкан, която пречи защото няма как-сланината не регенерира.

при теб специално нещата отдавна са се втумбачили, тъй че спазвай стрийтно указанията на лекаря си, без да правиш експерименти със себе си.

Раната задължително да е на сухо и стерилно ! 

Всяка вечер-превръзка, и прави промивки със смрадлика, жълт кантарион, лайка.

отделно спазваш строга диета, спираш всякаквъ алкохол и газирани напитки, кафето ограничаваш до 1 сутрин, и на ден пиеш поне 2 литра  течности - чиста вода и общоукрепващи чайове - най-добре купуваш готови дроги от аптека, а не от магазин.

Ясно, но за диетата незнам коя диета да ползвам. Майка ми преди 3 седмици я оперираха от "жлъчка премахнаха я с лазар" , и дадоха един лист какво може, да яде и какво не може. Мога ли тази да я ползвам и яз.? Или е по-добре да платя на някой да ми изготви, хранителен режим с които да сваля кила.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

както решиш.

колко си висок и колко килограма си ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

както решиш.

колко си висок и колко килограма си ?

Ще ти го напиша на лично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малък стар войник. Изглежда страхотен мързел те е обзел, щом си си издействал дофторска наставка да не тренираш. Иде ми, да взема тоягата и да те подгоня, за да видим дали не можеш и не искаш. Имаш нужда или от собствена воля - вътрешна...или от външна такава.

Ъъъ, волейбола като интерес поне, се надявам да не го практикуваш само гледайки.

Колкото  до това, дали може, или не може да се тренира. Зависи кои мускулни групи натоварваш по-силно, как го правиш и от качеството на превръзката. Убеден съм, че можеш да се раздвижваш и без да дразниш и разместваш и без това образувалите се за периода ръбци на среза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Премахването е станало с ЛАЗЕР  а не с ЛАЗАР! Здравей! Мислех , че вече си се оправил?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Премахването е станало с ЛАЗЕР  а не с ЛАЗАР! Здравей! Мислех , че вече си се оправил?!

Обърках се, отначалото тази проклетия се затвори, един месец всичко беше ок. Но пак се отвори и сега не иска да се затваря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малък стар войник. Изглежда страхотен мързел те е обзел, щом си си издействал дофторска наставка да не тренираш. Иде ми, да взема тоягата и да те подгоня, за да видим дали не можеш и не искаш. Имаш нужда или от собствена воля - вътрешна...или от външна такава.

Ъъъ, волейбола като интерес поне, се надявам да не го практикуваш само гледайки.

Колкото  до това, дали може, или не може да се тренира. Зависи кои мускулни групи натоварваш по-силно, как го правиш и от качеството на превръзката. Убеден съм, че можеш да се раздвижваш и без да дразниш и разместваш и без това образувалите се за периода ръбци на среза.

Играх преди волейбол, когато кистата не беше се появила/беше се затворила почти. Искам да отслабна, един път да стане това ще се направя всичко възможно да не напалнея пак. Но лекарите като не ми дават нито фитнес нито бягане, какво да направя да не ги слушам ли.??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех , лошо! Мислех , че вече проблема е приключил.  Спазвай препоръките на лекарите. Освен да ти пожелая по-скоро оздравяване  и повече кураж с друго не мога да помогна. ПИШИ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.