Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
miriami

Въпрос за редакция на контакти в телефон

Препоръчан отговор

Трудно ми беше да открия такава тема, затова си позволявам да пусна нова. Извинявам се, ако се повтарям или въпросът ми е глупав. Контактите в телефона ми- на SIM-картата и в Gmail са на латиница. Възможно ли е, ако се направи редакция, те да се съхранят на български и на двете места? Ако да, от къде може да стане това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да бяхти написали модела на телефона и версията на операционната система поне! По принцип ако си синхронизираш контактите с гугъл акаунт и ако въведеш/редактираш един контакт на кирилица той си се запазва на кирилица и само с въвеждането на акаунта в нов/друг телефон ти се показват и всички съхранени и синхронизирани контакти на латиница, кирилица, маймуница, мандарин или както там са въведени, а контакти в сим картата никой не запаметява вече.

Редактирано от pecooo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да бяхти написали модела на телефона и версията на операционната система поне! По принцип ако си синхронизираш контактите с гугъл акаунт и ако въведеш/редактираш един контакт на кирилица той си се запазва на кирилица и само с въвеждането на акаунта в нов/друг телефон ти се показват и всички съхранени и синхронизирани контакти на латиница, кирилица, маймуница, мандарин или както там са въведени, а контакти в сим картата никой не запаметява вече.

Сони Експириа Типо, ST21i с Андроид 4.0.4. Значи, когато сложих СИМ-картата в новото телефонче си ги преименувах на български. И така си живях щастливо. До онзи ден, когато контактите изчезнаха. След възстановяването им през Джимейл профила, където ги открих на латиница, т.е. в старото състояние, те така си се върнаха и в телефона. Сега, когато добавям нови, си ги правя направо на български. Заради синхронизацията, те така си и излизат в профила. Ама старите? Става една мешавица...

Предварително благодаря на всички за отговорите!

Не няма как да стане.

А ако ги изтрия от профила в Джимейл и, следователно, от телефона, и ги въведа на ръка наново на български (трудоемко е, ама...)? Телефонът откъде ги чете всъщност? Заради синхронизацията, би трябвало да е от профила на Джимейл, но той не е ли "вързан" със СИМ-картата (понеже SD нямам)? Надявам се логиката ми да е ясна...  Отговорих си- чете ги от вътрешната памет. А те са там във вид на .vcf или vCard файл, който пък е на базата на данните от Джимейл профила. Трябвало е след слагането на СИМ-картата, да ги редактирам и запаметя в профила. А тогава са били запаметени просто в телефона. Затова и са изчезнали, каквато и да е била причината... 

Вярно ли разсъждавам?

Редактирано от miriami (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сони Експириа Типо, ST21i с Андроид 4.0.4. Значи, когато сложих СИМ-картата в новото телефонче си ги преименувах на български. И така си живях щастливо. До онзи ден, когато контактите изчезнаха. След възстановяването им през Джимейл профила, където ги открих на латиница, т.е. в старото състояние, те така си се върнаха и в телефона. Сега, когато добавям нови, си ги правя направо на български. Заради синхронизацията, те така си и излизат в профила. Ама старите? Става една мешавица...

Предварително благодаря на всички за отговорите!

А ако ги изтрия от профила в Джимейл и, следователно, от телефона, и ги въведа на ръка наново на български (трудоемко е, ама...)? Телефонът откъде ги чете всъщност? Заради синхронизацията, би трябвало да е от профила на Джимейл, но той не е ли "вързан" със СИМ-картата (понеже SD нямам)? Надявам се логиката ми да е ясна...  Отговорих си- чете ги от вътрешната памет. А те са там във вид на .vcf или vCard файл, който пък е на базата на данните от Джимейл профила. Трябвало е след слагането на СИМ-картата, да ги редактирам и запаметя в профила. А тогава са били запаметени просто в телефона. Затова и са изчезнали, каквато и да е била причината... 

Вярно ли разсъждавам?

Просто не ги пипай, това ми е съвета. Не виждам причина да те дразнят че са на латиница.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябвало е след слагането на СИМ-картата, да ги редактирам и запаметя в профила. А тогава са били запаметени просто в телефона. Затова и са изчезнали, каквато и да е била причината... 

Вярно ли разсъждавам?

Горе-долу да, веднъж след като са синхронизирани с профила ти в гугъл контактите всъщност се съхраняват не само на телефона а и някъде из сърварите на гугъл. Дори и в чисто нов телефон с каквато и да е сим карта да си въведеш акаунта контактите веднага излизат! Сим картата няма нищо общо, нейната памет не е "вързана" с профила ти в gmail, андроид телефоните по принцип не използват паметта на сим картата за съхранение на контакти, редактирай конкактите от нейната памет както искаш, провери включена ли ти е автоматичната синхронизация и си решаваш проблема веднъж завинаги!

Редактирано от pecooo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горе-долу да, веднъж след като са синхронизирани с профила ти в гугъл контактите всъщност се съхраняват не само на телефона а и някъде из сърварите на гугъл. Дори и в чисто нов телефон с каквато и да е сим карта да си въведеш акаунта контактите веднага излизат! Сим картата няма нищо общо, нейната памет не е "вързана" с профила ти в gmail, андроид телефоните по принцип не използват паметта на сим картата за съхранение на контакти, редактирай конкактите от нейната памет както искаш, провери включена ли ти е автоматичната синхронизация и си решаваш проблема веднъж завинаги!

Да. Разбрах. Макар че въртележката е страшна. Преименувах ги в телефона на български. Поиграх си, но... И, съответно, се промениха и в Gmail профила. Но във .vcf или vCard файла, откъдето ги импортирах в телефона, си остават на шльокавица (или бъркам, или е излишна подробност това, за която не трябва да мисля сега). При евентуална повторна случка с изчезване, просто ще ги експортирам в нов файл от Гугъл профила и се надявам да стане. Дотогава ще се опитам да си живея щастливо. :D Имам още един въпрос, но не знам дали не е за друга тема: понеже Gmail адреса ползваха формално, за да пуснат нета на телефона, и е на мой близък човек и става мешавица с неговите контакти (слава Богу, поне не са телефонни номера и могат избирателно да се махнат, но все пак...), ако си направя свой адрес, ще трябва да изключа старата синхронизация и да включа тази- новата, за да си е лично мой адресът и да си го ползвам само аз... Или, с други думи, може ли да има синхронизация с няколко профила? В телефона има опция за добавяне на профили, така че, вероятно може. Вярна ли е логиката ми? Отново хиляди пъти благодаря! С признателност...!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова ли нямате възможност да си съхраните контактите на PC-то във файл и вид в който ви е удобен ами ги пращате по разни сървъри !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова ли нямате възможност да си съхраните контактите на PC-то във файл и вид в който ви е удобен ами ги пращате по разни сървъри !  

Какъв файл и какъв вид например? Нищо не е сигурно. И сървърите могат да се скапят, и компютрите... Но все пак, не е лошо да знаем... Някои си ги съхраняват на диск. По тая логика- може и на флаш. Но нали се обновяват непрекъснато? Сървърът отговаря именно на тая динамика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв файл и какъв вид например? Нищо не е сигурно. И сървърите могат да се скапят, и компютрите... Но все пак, не е лошо да знаем... Някои си ги съхраняват на диск. По тая логика- може и на флаш. Но нали се обновяват непрекъснато? Сървърът отговаря именно на тая динамика.

Съжалявам много но аз съм с iOS и просто попитах дали нямате тази възможност от ОС или от алтернативен софтуер.

Публикувано изображение

Ако много забравяте може да си настройте умното устройство да ви напомня през 3 дни да си правите backup на контактите.

Аз например моите ги съхранявам на лаптопа, е имам ги и като цялостен бекъп със всички глупости на телефона и на NAS сървара (Rait1). Ако сметна за необходимо може и да ги кодирам и да ги кача и в Gmail но не смятам че е редно да си качвам контактите като статистически американец по обществени сървъри в явен вид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам много но аз съм с iOS и просто попитах дали нямате тази възможност от ОС или от алтернативен софтуер.

Публикувано изображение

Ако много забравяте може да си настройте умното устройство да ви напомня през 3 дни да си правите backup на контактите.

Аз например моите ги съхранявам на лаптопа, е имам ги и като цялостен бекъп със всички глупости на телефона и на NAS сървара (Rait1). Ако сметна за необходимо може и да ги кодирам и да ги кача и в Gmail но не смятам че е редно да си качвам контактите като статистически американец по обществени сървъри в явен вид.

Мммм, всичко това е доста далеч от моите компетенции и възможности. Най-вероятно, ще остана статистически американец. :) И, понеже техниката (каквато и да е тя) е лабилна, май химикалчето и моливчето си остават най-сигурни. Специално за контактите. А други данни- снимки, музика, съобщения, поне за мен не са от съществено значение. 

Благодаря за отговора! Полезен ми беше!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, за да сме полезни, да кажа как се реши задачата. Преименувах си контактите на български в телефона, което автоматично стана и в Gmail. Направих си свой акаунт там. Добавих го в телефона. От чуждия мейл експортирах контактите в нов vCard файл на компютъра- вече променени. Изтрих стария файл на латиница. Изтрих и чуждия Gmail профил от телефона, с който беше синхронизацията в него. С помощта на PC Companion прехвърлих новото файлче с вече редактираните номера от компютъра в телефона. Пуснах синхронизацията с новия профил. Дано обясних точно. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.