Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам 2 комп. с еднакви процесори ,но единия държи двойно по висока темп. при ненатоварено и натоварено състояние.Сменях охладителя от единия на другия пастата също и пак същата работа.И двата комп. работят в една и съща стая .Приложил съм и снимки на 2-те конфиг.Благодаря за помоща предварително.

post-329522-0-02116500-1375612891_thumb.

post-329522-0-03948700-1375612901_thumb.

post-329522-0-91239600-1375612948_thumb.

post-329522-0-11436700-1375612955_thumb.

post-329522-0-83241200-1375614574_thumb.

post-329522-0-74789400-1375614585_thumb.

Редактирано от b.tadiev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай Аида или Speccy и покажи там температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На двете машини дъното са различни и вероятно биоса разчита по различен начин данните от датчиците. 

Няма как при 100% товар този процесор да е на 38 градуса след като навън е толкова, а топлия е на границата на приемливите температури. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликите в температурите най-вероятно се дължи на различните кутии, в който е монтиран хардуера. И от там имаш различни охлаждащи потоци. Не си посочил моделите на кутиите, но вероятно е високите градуси да са в кутията с по-лошото охлаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликите в температурите най-вероятно се дължи на различните кутии, в който е монтиран хардуера. И от там имаш различни охлаждащи потоци. Не си посочил моделите на кутиите, но вероятно е високите градуси да са в кутията с по-лошото охлаждане.

Ами точно обратното е на по хубавата кутия е процесора с по висока темп. 

На двете машини дъното са различни и вероятно биоса разчита по различен начин данните от датчиците. 

Няма как при 100% товар този процесор да е на 38 градуса след като навън е толкова, а топлия е на границата на приемливите температури. 

А тази темп. от 75-76 градуса нормално ли е при натоварен процесор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами точно обратното е на по хубавата кутия е процесора с по висока темп. 

А тази темп. от 75-76 градуса нормално ли е при натоварен процесор

Общо взето това е тавана на нормалните температури под товар и е желателно поне малко да се понижат 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето това е тавана на нормалните температури под товар и е желателно поне малко да се понижат 

A как мога да сваля темп. още.По принцип съм сменил термо пастата,смених и радиаторчето на процесора и съм изчистил компа от прах.На кутията имам 2 вентилатора .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A как мога да сваля темп. още.По принцип съм сменил термо пастата,смених и радиаторчето на процесора и съм изчистил компа от прах.На кутията имам 2 вентилатора .

Някоя снимка на кутията доста ще помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.