Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги. Силно се надявам да не съм сгрешил раздела, но съм сигурен, че не съм объркал форума - тук са най-точните. И така нека минем към моя скромен проблем: Използвам програмката Serv-u, за да споделям файловете от компютъра си, когато съм на почивка, на работа в офиса или където и да било извън дома. Но от скоро се сдобих с рутер Tp-Link, който ми попречи да използвам ftp сървъра си, който работеше без проблемно. Искам да отбележа, че съм с реално IP. Когато си направя сървъра и напиша : ftp://192.168.0.100, както потребителското име и паролата, от този компютър на който е програмата и към който е свързан рутера - няма проблем, но не и на други устройства. Много силно се надявам да ми помогнете, и моля Ви, обяснявайте ми, като на малоумен, защото съм малко зле в тази насока, благодаря Ви, още веднъж, разчитам на Вас. Поздрви, Димитър!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пренасочил ли си портовете за ftp-то?и ако може да кажеш точен модел на рутера не сме гадатели! :) Поздрави!

Редактирано от sisozhekov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги. Силно се надявам да не съм сгрешил раздела, но съм сигурен, че не съм объркал форума - тук са най-точните. И така нека минем към моя скромен проблем: Използвам програмката Serv-u, за да споделям файловете от компютъра си, когато съм на почивка, на работа в офиса или където и да било извън дома. Но от скоро се сдобих с рутер Tp-Link, който ми попречи да използвам ftp сървъра си, който работеше без проблемно. Искам да отбележа, че съм с реално IP. Когато си направя сървъра и напиша : ftp://192.168.0.100, както потребителското име и паролата, от този компютър на който е програмата и към който е свързан рутера - няма проблем, но не и на други устройства. Много силно се надявам да ми помогнете, и моля Ви, обяснявайте ми, като на малоумен, защото съм малко зле в тази насока, благодаря Ви, още веднъж, разчитам на Вас. Поздрви, Димитър!

Намирате NAT/port forward в конфигурацията на маршрутизатора и отваряте портове 20 и 21 към вътрешното ИП. И го задайте статично, защото следващия път машината ви може да получи не 100 а 101 и тогава нещата няма да работят

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пренасочил ли си портовете за ftp-то?и ако може да кажеш точен модел на рутера не сме гадатели! :) Поздрави!

Това с пренасочването въобще не знам как става, съжалявам доста съм далеч от тези неща. Иначе рутера мисля, че е това - TL-WR740N. Извинявам се, че трябва ми обяснвате, като на бавно развивщ, но......

Намирате NAT/port forward в конфигурацията на маршрутизатора и отваряте портове 20 и 21 към вътрешното ИП. И го задайте статично, защото следващия път машината ви може да получи не 100 а 101 и тогава нещата няма да работят

Можете ли да ми обясните това къде се намира? Извинявайте отново, че Ви питам толкова глупави въпроси, даже малко ме е срам, но нищо не ми говори, начинаещ съм.

Редактирано от windosi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с пренасочването въобще не знам как става, съжалявам доста съм далеч от тези неща. Иначе рутера мисля, че е това - TL-WR740N. Извинявам се, че трябва ми обяснвате, като на бавно развивщ, но......

Можещ ли да ми обясниш това къде се намира? Извинявайте отново, че Ви питам толкова глупави въпроси, даже малко ме е срам, но нищо не ми говори, начинаещ съм.

Можете ли да отворите уеб интерфейса на маршрутизатора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можете ли да отворите уеб интерфейса на маршрутизатора?

Да, разбира се, но не знам къде в кой раздел се намират следните неща "NAT/port forward"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти линк с емулатор за този рутер. Там може да видиш как се прави.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, разбира се, но не знам къде в кой раздел се намират следните неща "NAT/port forward"

Ами преровете ги, не са толкова много. Освен това в документацията със сигурност е споменато къде са

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо настройте си компютъра със сървъра да е със статично ИП, например: 192.168.1.120, после отворете уеб интерфейса на рутера, идете на "Forwarding" - "Virtual Servers" - "Add New", вновоотворилата се страница в "Service Port:" въвеждате порта на ФТП-то, в "IP Address:" вписвате статичния ИП адрес, който зададохте в компютъра със сървъра и натискате "Savе".

Редактирано от eysan (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо настройте си компютъра със сървъра да е със статично ИП, например: 192.168.1.120, после отворете уеб интерфейса на рутера, идете на "Forwarding" - "Virtual Servers" - "Add New", вновоотворилата се страница в "Service Port:" въвеждате порта на ФТП-то, в "IP Address:" вписвате статичния ИП адрес, който зададохте в компютъра със сървъра и натискате "Savе".

Адреса трябва да е от вида 192.168.0.20, а не 1.120 зашото това е друга мрежа и обикновено адреси от 100 то 149 се раздават автоматично от DHCP.  И портовете са два, не един

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Порт 20 не е задължителен, докато 21 си е стандартния за FTP. Ползвам такъв сървър зад същия маршрутизатор, и досега не ми е правил проблеми. За по-сигурно нека автора зададе статичен адрес от DHCP за да няма проблем при рестартиране на маршрутизатора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да не използва статичен адрес, но в рутера в секцията "DHCP", под раздел "Address Reservation" трябва да асоциира МАК адреса на машината с определено ИП, така всеки път сървъра ще получава едно и също ИП.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да не използва статичен адрес, но в рутера в секцията "DHCP", под раздел "Address Reservation" трябва да асоциира МАК адреса на машината с определено ИП, така всеки път сървъра ще получава едно и също ИП.

Възможно е, но някои софтуери не искат да работят коректно ако ИП адреса се получава динамично

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е, но някои софтуери не искат да работят коректно ако ИП адреса се получава динамично

Възможно е, но това по-скоро се отнася за настройките по компютъра. Може би тази опция в рутера да е замислена, с цел да излъже подобни приложения, защото де факто адреса се получава динамично, просто рутера винаги присвоява един и същ такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е, но това по-скоро се отнася за настройките по компютъра. Може би тази опция в рутера да е замислена, с цел да излъже подобни приложения, защото де факто адреса се получава динамично, просто рутера винаги присвоява един и същ такъв.

Тази опция е направена за да има по-лесно проследяване на действия на потребители (в най-общ смисъл)

Иначе на компютъра ИП-то ще продължава да е динамично и някои софтуери ще продължат да "мърморят" :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е приключена. Благодаря Ви за помоща. Благодаря на всички, които писаха и се опитаха да ми помогнат и специални благодарности на /sisozhekov/, който ме намери в скайп и ми обясни всичко ОТ - ДО. Хубав ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е приключена. Благодаря Ви за помоща. Благодаря на всички, които писаха и се опитаха да ми помогнат и специални благодарности на /sisozhekov/, който ме намери в скайп и ми обясни всичко ОТ - ДО. Хубав ден.

би било добре да кажете какво е решението за да спестите проблемите на хора, които ще срещнат подобни предизвикателства

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

би било добре да кажете какво е решението за да спестите проблемите на хора, които ще срещнат подобни предизвикателства

Ами отказахме се от FTP сървър и решихме да инсталираме програмка hfs, така създадохме http сървър. Доста по-лесно и удобно е бих казал, препоръчвам го пред filezilla и serv-u. Останалите неща са по-горе обяснени. Порт 2121, задаваш статично IP и така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами отказахме се от FTP сървър и решихме да инсталираме програмка hfs, така създадохме http сървър. Доста по-лесно и удобно е бих казал, препоръчвам го пред filezilla и serv-u. Останалите неща са по-горе обяснени. Порт 2121, задаваш статично IP и така...

Да, изглежда по-просто когато се ползва за файлови услуги, само че оверхед-а на http протокола е по-голям от този на ftp и при пренасяне на много файлове ще усетите разликата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста стара тема, но аз имам подобен проблем. За да не отварям нова ще пиша тук. Имам ftp сървър на един NSA310s и искам да го достъпвам от друга мрежа. Рутера ми е мтелски huawei. Говорих с един администратор на мтел (понеже аз не мога да вляза в настройикте му) и му казах да ми включи 21 порт към ip-to на сървъра, което е 192.168.100.20. Направих го статично. И сега го достъпвам от вътрешната мрежа, но от външна не мога. Какво пропускам или какъв може да е проблема? Преди да ми пренасочи порта не можех да го стъпя и от моята мрежа, така че работи донякъде. Но не знам как да вляза отвън. Дайте някакви идеи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3/22/2018 в 20:05, chapara написа:

Доста стара тема, но аз имам подобен проблем. За да не отварям нова ще пиша тук. Имам ftp сървър на един NSA310s и искам да го достъпвам от друга мрежа. Рутера ми е мтелски huawei. Говорих с един администратор на мтел (понеже аз не мога да вляза в настройикте му) и му казах да ми включи 21 порт към ip-to на сървъра, което е 192.168.100.20. Направих го статично. И сега го достъпвам от вътрешната мрежа, но от външна не мога. Какво пропускам или какъв може да е проблема? Преди да ми пренасочи порта не можех да го стъпя и от моята мрежа, така че работи донякъде. Но не знам как да вляза отвън. Дайте някакви идеи.

Зависи как си конфигурирал ftp сървърът. Пасивен, или активен. Ако е активен, ще трябва да ти пуснат и порт 20, ако е пасивен, ще трябва да си отворят портовете за свързване, които си задал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от sa6o
      Не знаех как точно да кръстя заглавието на въпроса ми за това моля да ме извините. А сега към въпроса : на настолния ми компютър съм с TP Link адаптер (тип флашка) понеже рутера ми е много далеч и не е удобно да опъна кабел и да ги свържа. Та проблема е , че в началото като почнах да го ползвам нета си беше добре , от скоро почна много да пада и да намаля скоростта. Чудех се от какво е и не намирах проблема , реших да го сложа на друго USB и пак си почна да раобти супер. От 2 дни насам пак почна да бави нета на това USB и преди малко го смених на друго (имам 6 USB-та на кутията) , на другото USB си работи идеално сега. Не знам на какво се дължи това , нещо адаптера ли прецаква USB-тата или нещо друго се случва ? Да сега на 3-тото USB , на което съм го сложил отново си работи добре , но до кога ... Иска ми се да разбера от какво е проблема , а не само да менкам USB-тата.
    • от totkov
      Здравейте, отдавна не бях писал тук, но днес се сблъсках с един проблем за който бих се радвал да чуя мнението и съветите ви.
      Ползвам оптичен интернет и телевизия от Vivacom, до днес ползвах само интернета, но реших че е време да почна да ползвам и IP телевизията. Те препоръчват да се ползва техният рутер, но тъй като е ограничен до 40Mbps реших да си ползвам моя TP-LINK WR740N v7. Проблема е че рутера ми няма опции за настройка на IPTV в менюто.
      Бихте ли ми препоръчали подходящ firmware за моя рутер, който да поддържа настройки за IPTV.
      Благодаря предварително!
      Поздрави, Никола!
    • от Ангел Богатинов
      Здравейте,
      От известно време имах проблем със стария рутер - губеше се мрежата или при стартиране на копа, след като не е бил ползван няколко дни, трябваше да се чака по 10-20 мин. за връзка.
      Смених рутера, защото мислих, че проблема е в него. Сега съм с TP-LINK TL-WR841N(EU). В началото всичко беше на ред, но няма и два месеца започна да се губи безжичната връзка. Реших, че локалния комп. може да създава проблем, за това го вкл. в допълнителния порт на медията. И отново се повтори същия проблем - ако локалния комп. не работи след няколко часа прекъсва връзката към рутера.
      Днес се оказа, че рутера не отчита връзка с интернет, а компа да. Проверих WAN порта на рутера - работи и не изгорял. Рестартирах до фабрични - нищо. Ъпдейтнах фърмуера до последна версия - отново нищо.
      Някакви идеи къде може да е проблема?
      П.П. Тествах кабелите първо на компа после и на рутера. Свързах и лаптопа към медията - след няколко минути го разпозна и свърза, т.е. имаше връзка към мрежата. Рутера е с клониран мак от настолния комп.
    • от MegaBeatz
      Здравейте, Скъпи приятели, искам да се информирам за ИП ТВ, купих адаптера МАГ 256 чрез този адаптер мога ли да излъчвам на други телевизори, чрез смарт ТВ с андроид програмата СМАРТ ТВ, ́ама от колкото рагледах, тр́́ябва ми сервер, ще можете ли да ми помогнете, как точно тр́ябва да излъчвам чрез МАК адрес:  1. Как тр́ябва да направя сървър 2. Как мога да работа с МАГ 256 и да си създам свой сървър.
    • от Mightman
      Имам опит със създаване на сървъри и имам желание да работим с някой сериозно по един такъв. Трябва ми сериозен човек, който да има хубава машина за хостване и основни знания за плугини. Възнамерявам сървъра да бъде със смс система. Парите ще делим 50/50. За повече информация discord George#8409(Препоръчително), Skype regular-show2001 или в краен случай на ЛС.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.