Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Eleril

Още една залята тема...

Препоръчан отговор

Здравейте,

вчера моя милост най-накрая успя да си полее лаптопа (Acer Aspire 5750 ZG) с кафе.Моментално му извадих батерията,махнах клавиатурата (тъй като там бяха пръските) и изчистих каквото можах.Днес му сложих клавиатурата и първоначално тръгна,но самата клавиатура не работеше - нито едно копче.Рестартирах го и при стартъпа лаптопа започна да писука...Махнах отново клавиатурата и го включих - заработи нормално,без проблеми и без никакви други звуци.Въпросът ми е - дали трябва да се сменя само клавиатурата или този писукащ звук е знак и за други проблеми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спираш лаптопа и още утре се носи на сервиз да се разглоби и да се наръси дъното с контактен спрей. Ако има някъде капнало кафе ще може да се махне, без да нарани пътечките. Клавиатура вероятно ще трябва да си вземеш нова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спираш лаптопа и още утре се носи на сервиз да се разглоби и да се наръси дъното с контактен спрей. Ако има някъде капнало кафе ще може да се махне, без да нарани пътечките. Клавиатура вероятно ще трябва да си вземеш нова.

Обикновено с друго се третират платките след заливане. 

Пискащия звук е от залепнал/укъсил клавиш и ще трябва да смените клавиатурата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено с друго се третират платките след заливане. 

Пискащия звук е от залепнал/укъсил клавиш и ще трябва да смените клавиатурата.

Досега само с контактен спрей съм ги чистил и нямам проблеми. Само че трябва веднага да се разглоби машината. Ако има нещо ново или различно, моля колеги от Harware Team споделете или ме поправете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК,мерси много за бързите отговори.Ще се носи явно до сервиза :) А относно клавиша - видях го аз спейса,че е някакси...странен,вдлъбнат,позалепнал.Мисля засега да набарам някоя USB клавиатура,че като гледах колко струва нова за лаптопа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.