Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

enkore75

разделителна способност телевизор

Препоръчан отговор

здравеите искам да попитам като свьржа лаптопа кьм телевизора ми размазва картината а  като затворя капака на лаптопа картината е идеална някак си се променя разделителната способност и от долу по4ти не  ми се виждат иконите на лентата на зада4ите лаптопа е msi cr650 тв-то е http://www.samsung.com/bg/consumer/tv-audio-video/televisions/led-tv/UE32EH5000WXBT това от настроиките на видеокартата ли е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте малко повече сведения.

Например:

1.С какъв кабел свързвате двата уреда?

2.С какви настройки са дисплеят и телевизорът в контролният панел на видеокартата?

3.Как са зададени честотите на опрезняване и разделителните способности?

п.п. И не става ясно,на кое картината се размазва,пък после се оправя и на кое почти не се вижда лентата на задачите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен ,той иска да използва телевизора за монитор .А не, да гледа филми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кабела е HDMI

Според мен ,той иска да използва телевизора за монитор .А не, да гледа филми.

да искам да го ползвам за монитор ина4е е свързан с HDMI но разделителната способност на лаптопа е 1366-768 а на тв-то е 1920-1080 и като затворя капака деректно минава на 1920-1080 и картината е супер но самата лента от долу с иконите по4ти не се вижда а като е 1366-768 се вижда но пък картината не е добра та има ли на4ин някакви настроики да се направят,благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами кажете с какво видео е лаптопа.Каквото и да искате да постигнете,трябва да стане от настройките на въпросната видеокарта.Също така е от значение каква е честотата на опресняване.Тоест,какви са херците,образно казано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробваи като коригираш размера на екрана на телевизора.Може като намалиш да се появи лентата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом като на Full HD картината е добра, но таскбар-а става доста дребен от висока резолюция, що не си уголемиш шрифта на 125% от уиндоуса ?

кликаш десен бутон на празно място в десктопа и оттам избираш resolutions  и като ти се отвори прозореца отдолу ще видиш "Make text or other items larger or smaller и оттам си избираш 125%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами кажете с какво видео е лаптопа.Каквото и да искате да постигнете,трябва да стане от настройките на въпросната видеокарта.Също така е от значение каква е честотата на опресняване.Тоест,какви са херците,образно казано.

AMD Radeon HD6310

Щом като на Full HD картината е добра, но таскбар-а става доста дребен от висока резолюция, що не си уголемиш шрифта на 125% от уиндоуса ?

кликаш десен бутон на празно място в десктопа и оттам избираш resolutions  и като ти се отвори прозореца отдолу ще видиш "Make text or other items larger or smaller и оттам си избираш

нестава дребен а по4ти не се вижда се едно е потанал :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени настройката от Clone на Extended и ще може да зададеш различни разделителни способности на различните дисплеи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени настройката от Clone на Extended и ще може да зададеш различни разделителни способности на различните дисплеи.

ще  ме извиниш ама изобщо незнам от каде да ги сменя тия настроики

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен драйвъра на  AMD Radeon HD6310,не е точният.Catalyst Control Centеr,няма начин да не разпознае монитора на телевизора...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.