Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ARSENAL92

Запитване относно нова конфигурация

Препоръчан отговор

Здравейте. Ще си поръчвам нова конфигурация до 1-2 седмици, като за момента (след доста размисли) съм се спрял на това. Видео картата вече е закупена. Ще се използва главно за игри и филми. Ще ви помоля да споделите всякакво мнение и да ми предложите алтернатива, ако имате забележки към някои от компонентите. Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да се побере картата трябва да се махне горната клетка за харддискове! Предполагам, че това не е проблем!? Иначе всичко друго е OK! 

П.П. Това дъно не ми вдъхва доверие!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега,отново ме изпреварихте,докато видя темата и Вашето мнение е факт !

За да се побере картата трябва да се махне горната клетка за харддискове! Предполагам, че това не е проблем!? Иначе всичко друго е OK! 

П.П. Това дъно не ми вдъхва доверие!

Към автора видеокартата е с размери GB GTX760 GV-N760OC-2GD -Card size L=295mm W=129mm H=43mm,а в кутията,която сте избрал FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK може да поставите карта с дължина 270мм.• Supports graphic card up to 270mm in length when all HDD cages are installed
• Supports graphic card up to 420mm in length with upper HDD cage removed
• Supports CPU coolers with height of 160mm

След като премахнете горната клетка за дисковете няма да имате проблеми.

Поздрави !

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е проблем, ще махна горната клетка. А относно дъното, защо ти се струва ненадеждно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото Асрок в този ценови диапазон не е за предпочитане! Погледни колко много екстри предлага за по-малко от 130лв.! Значи от някъде е орязано! Да не забравяме към коя компания се числят Асрок и каква е тяхната политика! Аз бих ти препоръчал дъно на Асус, но не знам дали ще ти хареса цената?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото Асрок в този ценови диапазон не е за предпочитане! Погледни колко много екстри предлага за по-малко от 130лв.! Значи от някъде е орязано! Да не забравяме към коя компания се числят Асрок и каква е тяхната политика! Аз бих ти препоръчал дъно на Асус, но не знам дали ще ти хареса цената?!

Много ми е интересно ,защо смяташ АСРОК за лоша марка и дъното не е надеждно ??? И към коя компания се числят те ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно ,защо смяташ АСРОК за лоша марка и дъното не е надеждно ??? И към коя компания се числят те ?

Ако се интересуваш от HW  няма да ме питаш такива работи!

Поздрави! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASRock B85M, Socket 1150 

Intel® CoreTM i5-4670, 3.40GHz, Haswell, Socket 1150, Box 

Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (по 2 в комплект) XMP 

Seagate 1TB, 7200 об./мин, 64MB, SATA3, ST1000DM003 

Cooler Master Silent Pro M2, 520W 

Cooler Master CM 690 II, Черна 

Asus DRW-24F1ST/BLK/B/AS, SATA, Черна, Bulk 

Общо: 1.03044 лв. с безплатна доставка!

Ако не искате твърдо ASRock може да замените дъното с Gigabyte B85M-D3H, Socket 1150 , Gigabyte B85M-HD3, Socket 1150 или Asus B85M-E, Socket 1150

Също ако нямате нужда от записвачка може да се премахне.

Видео картата с новото охлаждане ли е? Става въпрос за Gigabyte която имате закупена. Питам просто за информация :)

ПП: Захранването ще бъде напълно достатъчно в предложението!

Успех с избора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти нещо с малко по-бърз процесор и по-добра рам! Захранването е напълно достатъчно(това, което съм ти предложил)!

А, вярно, че картата е закупена! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията.  

Видео картата с новото охлаждане ли е? Става въпрос за Gigabyte която имате закупена.

Да, rev 2 e  П.П. А това дъно, което уж си избрах ASUS H87-PRO /H87/LGA1150 , не е ли по-добре него да взема? И на скоро ми казаха да не си взимам 1.35V рам, но забравих поради каква причина :D , някой може ли да ми разясни разликите между 1.5 и 1.35 , че и цените са еднакви?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Утре вече окончателно ще поръчвам и крайната ми конфигурация е: ASUS B85-PLUS /B85/LGA1150 I5-4670 /3.4G/6MB/BOX/LGA1150

GB GTX760 GV-N760OC-2GD

Corsair DDR3 1600MHz 8GB 2x240 CL9 Vengeance Pro R

PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK

Ще помоля още веднъж ако имате забележки да кажете, преди да поръчам :)

П.П. Също се зачудих дали да не добавя SSD, ще се чувства ли много в игрите?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично ми харесва конфига, но имай в предвид, че ако в бъдеще смениш охладителя на процесора, тази рам може и да пречи! А и дъното за тия пари Гигабайта, който ти предложих е по-добре! Но ако си фен на Асус, то ясно че ще вземеш това! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен лично Haswell не ми харесва. Ето нещо "старо", но също толкова добро, колкото и тази на Haswell платформата.

Обща стойност - 1 012.31 лв. с ДДС - Количка - Орязал съм само паметта, след време още една плочка и така. 

Та, тази е по-производителна. Отключения процесор е голямо предимство, поне при игрите. Слагаме си едно качествено охлаждаме и вдигаме множителя. 

Поздрави и успех! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз смятам, че Z77 и 3570K са за предпочитане.

Може и с по-евтино дъно и останалите части от това, което си избрал:

Обща стойност - 574.39 лв. с ДДС
Оскъпява се с 10-ина лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека пита дали имате забележки, а не изцяло да му променяте конфигурацията! Решил е тази платформа и толкоз! И стига с тоя клок, никъде няма запитване за това!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен лично Haswell не ми харесва. Ето нещо "старо", но също толкова добро, колкото и тази на Haswell платформата.  

Обща стойност - 1 012.31 лв. с ДДС - Количка - Орязал съм само паметта, след време още една плочка и така. 

Та, тази е по-производителна. Отключения процесор е голямо предимство, поне при игрите. Слагаме си едно качествено охлаждаме и вдигаме множителя.  Поздрави и успех! 

Да, това изглежда добро, поне на пръв поглед. Но няма ли за същите пари по-добрия вариант да е един Xeon? Все пак игрите вече ще се правят главно за новите конзоли. Кoлкото и да е, 8 нишки са си осем нишки, та били те и при Xeon.  Всъщност, аз бих предпочел точно Xeon пред четириядрен i5,  та бил той и клокърски. Нещо ме съмнява цялата работа. А и Xeon може да се засили малко по шина, та не виждам смисъл от i5.

Човека пита дали имате забележки, а не изцяло да му променяте конфигурацията! Решил е тази платформа и толкоз! И стига с тоя клок, никъде няма запитване за това!

Има, няма запитване, ние сме длъжни да напомним. както в случа напомням за евтиния Xeon  с 8 трейда, струващ вече 410 лева. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми харесва и предлагам това, което е по-добро и производително. Просто Intel не са успели да направят нещо добро.   

...

Добре, но колко е бюджетът. Не разбирам, защо трябва да се взема по-евтина дънна платка.   

Да, това изглежда добро, поне на пръв поглед. Но няма ли за същите пари по-добрия вариант да е един Xeon? Все пак игрите вече ще се правят главно за новите конзоли. Кoлкото и да е, 8 нишки са си осем нишки, та били те и при Xeon.  Всъщност, аз бих предпочел точно Xeon пред четириядрен i5,  та бил той и клокърски. Нещо ме съмнява цялата работа. А и Xeon може да се засили малко по шина, та не виждам смисъл от i5.

Защото не харесвам Xeon процесорите. Други въпроси?  Когато аз харесвам нещо, ще предлагам него. Когато имате да предлагате, предлагайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми харесва и предлагам това, което е по-добро и производително. Просто Intel не са успели да направят нещо добро.   

Добре, но колко е бюджетът. Не разбирам, защо трябва да се взема по-евтина дънна платка.   

Защото не харесвам Xeon процесорите. Други въпроси?  Когато аз харесвам нещо, ще предлагам него. Когато имате да предлагате, предлагайте.

Съгласен съм и с теб! Тук всички сте много обидчиви, незнайно защо. Сложих си и розов аватар заради вас, но не мога да ви омилостивя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм и с теб! Тук всички сте много обидчиви, незнайно защо. Сложих си и розов аватар заради вас, но не мога да ви омилостивя. 

Май пиячката ти е в повече тая вечер! Чета и други твои постове и виждам, че фъфлиш през клавиатурата!

Когато аз харесвам нещо, ще предлагам него. Когато имате да предлагате, предлагайте.

Тъпо изказване!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май пиячката ти е в повече тая вечер! Чета и други твои постове и виждам, че фъфлиш през клавиатурата!

Тъпо изказване!

Да, прав си. Пийнах малко повечко ;)

И изказването на колегата МП изобщо не е тъпо. Тъп е твоя отговор  ;) Замисли се само и ще разбереш, че съм прав.

ПП: И понеже в една друга тема споменах, че тук половината конфигурации са боклуци, то тия на Masterplay  са изключения. На 99% са добри и аз бих му се доверил, за разлика от теб. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Добавено е SSD за ОС и паметта се бута ръчно на CL9 от BIOS.

Общо: 892.00 лв.

ДДС: 178.40 лв.

Всичко с ДДС: 1070.40 лв. - Източник - Конфигуратор

ПП: Ако ти идва много заменяш кутията с Cooler Master N300 BLACK, USB 3.0, w/o PSU:

Детайли за N300 - Cooler Master

Публикувано изображение

Общо: 865.51 лв.

ДДС: 173.10 лв.

Всичко с ДДС: 1038.61 лв. - Източник - Конфигуратор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, прав си. Пийнах малко повечко ;)

И изказването на колегата МП изобщо не е тъпо. Тъп е твоя отговор  ;) Замисли се само и ще разбереш, че съм прав.

ПП: И понеже в една друга тема споменах, че тук половината конфигурации са боклуци, то тия на Masterplay  са изключения. На 99% са добри и аз бих му се доверил, за разлика от теб. 

Явно верно си много поркан да пишеш такива тъпотии! И въобще не ме е_е дали ще ми се довериш или не! И не си дописвай коментарите - от там се разбира, че ги премисляш много нещата! Такива мнения като половината конфигурации са боклуци не е лошо да ги обосновеш, иначе баламите ще те смятат за някой гуру, което е тъпо! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно верно си много поркан да пишеш такива тъпотии! И въобще не ме е_е дали ще ми се довериш или не! И не си дописвай коментарите - от там се разбира, че ги премисляш много нещата! Такива мнения като половината конфигурации са боклуци не е лошо да ги обосновеш, иначе баламите ще те смятат за някой гуру, което е тъпо! 

Не си дописвам постовете, а редактирам заради правописни грешки. Не обичам постовете ми да са пълни с правописни грешки. Но е напълно естествено човек да премисля нещата, а не като теб да псува наред потребителите в тоя форум. А за кофтито конфигурации и ти знаеш, че е така. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.