Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте ! Проблема е следния: имам Seagate Barracuda 500 GB, работеше идеално докато един ден заби докато зареждаше, точно преди да се съедини символа на win 7, след като забиеше моментално се рестартира и така постоянно...
Пробвах го на друго дъно и там същия проблем, дори по-зле - символа на win 7 въобще не иска и да се покаже.
Пробвах с Launch startup repair - System Restore, но ми дава грешка 0x80070002.

Реших да го преинсталирам, но нямаше къде - нямах дялове, освен един един от 100МБ.

Ако някой може и иска - да помага. Благодаря предварително :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Проблема е следния: имам Seagate Barracuda 500 GB, работеше идеално докато един ден заби докато зареждаше, точно преди да се съедини символа на win 7, след като забиеше моментално се рестартира и така постоянно...

Пробвах го на друго дъно и там същия проблем, дори по-зле - символа на win 7 въобще не иска и да се покаже.

Пробвах с Launch startup repair - System Restore, но ми дава грешка 0x80070002.

Реших да го преинсталирам, но нямаше къде - нямах дялове, освен един един от 100МБ.

Ако някой може и иска - да помага. Благодаря предварително :-)

Намерете си на на жив диск програма от рода на Paragon Partition Manager i и проверете дали не може да възстанови партициите

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерете си на на жив диск програма от рода на Paragon Partition Manager i и проверете дали не може да възстанови партициите

Благодаря капитане, отивам да пробвам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не стана с тази програма.

Реших пак да пробвам да инсталирам уин 7 и ето:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не стана с тази програма. Реших пак да пробвам да инсталирам уин 7 и ето:

Проверете дали партициите не са скрити (hidden).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверете дали партициите не са скрити (hidden).

Как ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ?

със споменатия по-горе софтуер би трябвало да можете да видите параметрите и атрибутите на всяка партиция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

със споменатия по-горе софтуер би трябвало да можете да видите параметрите и атрибутите на всяка партиция

Не може да ми зареди уиндоуса за да мога да видя параметрите и атрибутите на партициите, а със "жив" диск, както казахте вчера, не знам дали изобщо може да се работи върху друг диск...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да ми зареди уиндоуса за да мога да видя параметрите и атрибутите на партициите, а със "жив" диск, както казахте вчера, не знам дали изобщо може да се работи върху друг диск...

Най-добре с жив линукс, обикновено се виждат. Вероятно файловата система е омазана...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, няма проблем. То има даже rescue диск, който е безплатен (от Парагон)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре с жив линукс, обикновено се виждат. Вероятно файловата система е омазана...

Благодаря и на вас че се включихте в темата, но до сега не съм работил с линукс, а пък искам и ако може да ми се запазят файловете поне от D:

Може, няма проблем. То има даже rescue диск, който е безплатен (от Парагон)

Това е добре, но не знам как става, може ли някакъв линк към инструкции ? Малко по-късно ще пробвам защото имам малко работа ! Ще докладвам какво става...  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работата с жив диск, без значение дали е windows или Linux, не е сложна. Идеята е да се разбере имали видими дялове или не. Когато е омазана системата, windows програмите често не виждат дяловете. За това предложих линукс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работата с жив диск, без значение дали е windows или Linux, не е сложна. Идеята е да се разбере имали видими дялове или не. Когато е омазана системата, windows програмите често не виждат дяловете. За това предложих линукс.

Да, искало е повечко ровене. 

Ето: 

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т.е. извода е, че е повредена файловата система, което за да спасиш информацията си, ако е важна, ти трябва жив линукс, за да прехвърлиш информацията си...

Редактирано от pataran (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т.е. извода е, че е повредена файловата система, което за да спасиш информацията си, ако е важна, ти трябва жив линукс, за да прехвърлиш информацията си...

А подробна информация как става това ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм спец по линукс, но ползвам живи дискове именно с тази цел, да преточвам инфото. Като зареди десктопа от диска, обикновено има някакъв старт бутон, който те ориентира към разни менюта. Там намираш нещо подобно на Windows Explorer.  Ако знаеш какво и къде имаш на диска, ще ти е по-лесно. Ако например информацията ти е на D:, то можеш да форматираш С: и после да преточиш D на С. Ако и в двата дяла имаш инфо, то ти трябва втори диск или по-голяма флашка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм спец по линукс, но ползвам живи дискове именно с тази цел, да преточвам инфото. Като зареди десктопа от диска, обикновено има някакъв старт бутон, който те ориентира към разни менюта. Там намираш нещо подобно на Windows Explorer.  Ако знаеш какво и къде имаш на диска, ще ти е по-лесно. Ако например информацията ти е на D:, то можеш да форматираш С: и после да преточиш D на С. Ако и в двата дяла имаш инфо, то ти трябва втори диск или по-голяма флашка.

http://www.ekak-tehno.bg/softuerni-trikove/kak-da-otvorim-linux-particii-ot-windows - мисля да пробвам по втория начин ? или първо по първия ?

Редактирано от midway (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.ekak-tehno.bg/softuerni-trikove/kak-da-otvorim-linux-particii-ot-windows - мисля да пробвам по втория начин ? или първо по първия ?

Това е обратното. В линка е описано как от Windows да достъпите партиции на Линукс. На вас ви трябва обратното. Аз бих ви препоръчал да потърсите Insert CD и да пробвате с него. Старо е, но е много добро

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам едно Suse 11 LiveCD и върши перфектно работата, както всяко живо линукс CD.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с EaseUS Partition Recovery - Free, нищо не стана, но поне разбрах че файловете ми са запазени... 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с EaseUS Partition Recovery - Free, нищо не стана, но поне разбрах че файловете ми са запазени...   

Сега остава да си намерите един голям диск и да копирате данните там

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега остава да си намерите един голям диск и да копирате данните там

На живия диск има 378 ГБ свободно място, ще мога да копирам всички нужни файлове, но ми трябва подходящ софтуер.  И ако приемем че съм копирал вече което ми трябва как ще следва след това ? Форматиране и инстал на уин ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На живия диск има 378 ГБ свободно място, ще мога да копирам всички нужни файлове, но ми трябва подходящ софтуер.  И ако приемем че съм копирал вече което ми трябва как ще следва след това ? Форматиране и инстал на уин ? 

Какъв е тоя жив диск ??? Ти нещо се бъркаш ! Закачай външен хард диск и започвай копирането.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, на живия диск нямате място! Сложете някакъв преносим

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, на живия диск нямате място! Сложете някакъв преносим

Не разполагам с такъв диск в момента, а пък и не ми трябват абсолютно всички файлове...

Какъв е тоя жив диск ??? Ти нещо се бъркаш ! Закачай външен хард диск и започвай копирането.

Живия диск  е с който работя в момента, другия на който не му се показват партициите е закачен с този на едно и също дъно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Tixomir Katev Zizi
      Здравейте хора искам нещо да попитам ... тъй като преди около час взех едно компютърче и му сложих 2ри чисто нов хард диск и тръгнах да му слагам W7 ... при преинсталацията изтрих стария без да се искам а той беше с цялата ми информация....... и сега седя и умувам как да я върна тази информация с целия w7 или просто информацията като диск ..... един вид възтановяване на форматираният хард.... много ще съм ви благодарен ако има решение на този проблем   поздрави !!!
    • от Sotirow
      Здравейте,
      Искам да попитам дали е добра идея да се замени DVD устройството с Caddy и втори SSD хард диск. Вече имам един SSD хард който е заключен от Биос и е с win10, а на втория хард диск искам да инсталирам Ubuntu. Въпроса ми е дали ако заменя DVD с Caddy ще е добра идея или по-добре да си закупя нов хард който да не е заключен от Биос.
      Благодаря.
    • от jiktak70
      Здравейте, настолния се сбъгяса нещо и не искаше да зареди ОС, поради което реших да го преинсталирам. Беше с чиста 10 про 64 битова и я имах под ръка, та реших, че пак нея ще сложа. Имам райд масив от два 80 гигабайтови харда от много отдавна и ги ползвам само за ОС, отделно имам още 2 по 2 терабайта. Райд масива е в Райд 0 и първоначално при сбъгясването реших, че единия хард е сдал багажа, поради което ги проверих и двата за грешки с един стар Хириенс и програмата на Хитачи и ги изтрих. После създадох наново райд масива и при инсталацията на 10-ката масива се появи като свободно пространство. Създадох от него нов дял, форматирах го за всеки случай и инсталирах. При стартирането излезе меню от къде да буутна - от новата 10-ка или от 7-ца (възстановяване), което ме озадачи, имах 7-ца, но отдавна. Това с менюто го оправих като през msconfog влязох в бут менюто, изтрих някаква 7-ца дето се появяваше там и оставих само новата 10-ка. Другото интересно беше, че на единия 2 терабайтов хард ОС не беше дала буква, докато не влязох в менюто за управление на дисковете и ръчно не го направих. Сега този диск ми го показва като системен и предполагам, че на него има нещо забравено за възстановяване, може би, но мога да го открия, а не искам да го форматирам. Ако чрез Хиренса изтрия бутващите сектори на този хард, дали ще спре операционната да го разпознава като системен и как да намеря тази 7-ца за възстановяване? Дайте идея как да го оправя. Има ли вероятност mbr-а да е на този диск и реално при преинсталацията да не става чиста такава, а да я прави като надграждане на Windows-а?
      п.п. Сега като включих опцията да виждам системните файлове, виждам на диска май точно бутващи такива, не че разбирам много де......

• от C20XE l457
      Здравейте, мисля да минавам на лаптоп, вече не играя толквоа игри и само ми заема място компютъра и монитора и ще го продавам за да мина на по-компактна и преносима техника. Сегашният хард на компа е 500гб хитачи (ще прикача сминка) и е от 2010 от както ми е и компютъра, нямам проблеми с него не е падал и не е забивал доколкото знам. Та въпроса ми е следния - понеже имам бая информация (снимки, файлове, клипчета учебници в PDF.... и др.) и ме интересува какъв е най-добрия начин да запаза инфото. Заслужава ли си да записвам на DVD дискове (сигурно десетина), да си купя някаква по-сериозна флашка ИЛИ е вариянт да си откача харда и да го запазя някъде. Също за вариятна с харда не знам ако не го пипам така по месеци/година дали може да "спече нещо" или пради някаква причина да загуби инфото, добре ли е един път на 2-3 месеца да го пускам да се раздвижват чарковете върте? Най-вече заради снимките и клипчетата бих го запазил пък ще сложа друг имам SSD с него мога да го продам компа.. или пък ако SSD е по-надежден на него мога да метна данните мисля, че 100 гб ще стигнат.

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.