Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
nypet

Модел и марка на матрица

Препоръчан отговор

Здравейте!

Лаптопа е Lenovo IdeaPad G580, със счупен дисплей.

Как, къде и дали мога да видя точния модел и марка на матрицата (била различна от "масовите", нямало го кабелчето в долната част...) ?

Вече трети ден чакам от сервиза да ми се обадят, споменаха се някакви цени, които ми навяват мисли за нов лаптоп, а в английския Амазон намирам матрица на нормална цена (дори с доставката), но като не знам дали е същата... 

И още един въпрос имам, съвсем "на теория". Ако не успея да го оправя, дали бих могла да го продам и ориентировъчно на каква цена (в гаранция е, всичко друго си му е ОК, проверено)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сервиза ниска цена няма да ти кажат. Модела на матрицата може да го видиш като разглобиш лаптопа. От сайт може да си закупиш подобна, на по ниска цена, но няма гаранция какво ще дойде след транспортирането и като ти я монтират пак ще излезе скъпо. Може да видиш в Laptop.bg ако продават на части лаптоп като твоя да вземеш неговата матрица или направо целия дисплей с пантите.

В същия сайт може и да го продадеш за части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сервиза ниска цена няма да ти кажат. Модела на матрицата може да го видиш като разглобиш лаптопа. От сайт може да си закупиш подобна, на по ниска цена, но няма гаранция какво ще дойде след транспортирането и като ти я монтират пак ще излезе скъпо. Може да видиш в Laptop.bg ако продават на части лаптоп като твоя да вземеш неговата матрица или направо целия дисплей с пантите.

В същия сайт може и да го продадеш за части.

Благодаря ти!

Писах на laptop.bg, дано получа някакъв удовлетворяващ отговор. Но не вярвам.

Колкото до модела на матрицата - манифактурния номер на кутията ме отведе до lenovo.bg, където в описанието пише: Display Size 15.6"W LED-backlit HD (1366 x 768 resolution).

Същият намирам в Амазон, но не ми се рискува - все си мисля, че може да има разминаване в някоя буквичка и цифричка която не съм забелязала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти!

Колкото до модела на матрицата - манифактурния номер на кутията ме отведе до lenovo.bg, където в описанието пише: Display Size 15.6"W LED-backlit HD (1366 x 768 resolution).

Същият намирам в Амазон, но не ми се рискува - все си мисля, че може да има разминаване в някоя буквичка и цифричка която не съм забелязала.

От laptop.bg са точни и няма да те излъжат. Може обаче да се чака, докато се появи лаптоп като твоя. Ще трябва да изчакаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти!

Точния модел на матрицата е на етикет на самата нея. Има значение къде е разположен кабела за матрицата защото ако вземете мартица с друго разположение най-малкото кабела може да не стигне до конектора или да приеме странна форма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.