Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

kireto1

Хладилник gorenie - RK63391E

Препоръчан отговор

Здравейте. 
От около месец забелязах че хладилника много рядко изключва.Днес го отворих за около 20 секунди за да прибера някои работи. След няколко секунди се включи ,и изключи след около 2 часа.Той е с дисплей,и там показва температурата.Тя винаги е +7,-18. Всичко си изглежда нормално ,само ме притеснява защо толкова много работи компресора???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни камерата за дълбоко замразяване дали не е обледена. При тези жеги в момента тези - 18 градуса са множко и компресора трябва да ги догони. Предлагам да се повиши тази температура в рамките на разумното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни камерата за дълбоко замразяване дали не е обледена. При тези жеги в момента тези - 18 градуса са множко и компресора трябва да ги догони. Предлагам да се повиш тази температура в рамките на разумното.

Само че -18 градуса не е избрана случайно температура. При нея се смята че ензимите стават неактивни и повечето бактерии не се развиват. Ако фризера не е поне на толкова, трайността на нещата вътре рязко пада. Като цяло комбинацията +7, -18 е близко до най-щадящата за хладилник.

Виж, да не би изолацията на вратата му да се е повредила. Също, ако хладилника е много празен, се стопля много бързо дори и от кратки отваряния. Ако е в някое много топло помещение просто няма да смогва да охлажда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и вероятност от намаляващ фреон - наблюдавай го и ако се влоши - викай техник .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да ви разочаровам, но погледнете следната тема: http://www.tehcomservis.com/forum/topic.php?forum=2&topic=162

Вероятно има и други причини за проблема.

Аз притежавам подобен хладилник: Gorenje RK6336W , който е с два компресора и често се заблуждавам че не изключва компресора, а всъщност се получава застъпване във времето между работата на двата компресора и изглегда все едно някой от тях работи примерно 40мин. без да спре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и вероятност от намаляващ фреон - наблюдавай го и ако се влоши - викай техник .

Какво означава да се влоши-да започне да прави много лед във фризера ли???

Не искам да ви разочаровам, но погледнете следната тема: http://www.tehcomservis.com/forum/topic.php?forum=2&topic=162

Вероятно има и други причини за проблема.

Аз притежавам подобен хладилник: Gorenje RK6336W , който е с два компресора и често се заблуждавам че не изключва компресора, а всъщност се получава застъпване във времето между работата на двата компресора и изглегда все едно някой от тях работи примерно 40мин. без да спре.

Моят е с един компресор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не , леда го хваща от често отваряне а и от изпаренията на самите продукти . Направете му едно почистване , за 15/20 минути е работата .

Как го правя аз , изключвам уреда , изваждам продуктите и слагам един вентилатор да духа във камерата . След известно време , леда се отлепя и го изваждам , подсушавам и връщам продуктите - изобщо не са и усетили за това време .

А колегата е прав горе за двата компресора - те са независими и се включват по различно време но аз не погледнах твоя модел а и ти каза че е с един :D

Иначе изтичането на фреон , и то говорим за минимално количество , довежда до продължителна работа на компресора и дори до не изключването му . Също може и да е издъхнал компресор .

Кажи все пак при каква околна температура работи , да не е усилен до край терморегулатора . Моя е във стая със плоча  :) работи на минимум 45 градуса и съм му монтирал вентилатор до компресора да го охлажда - иначе не можеш го пипна  :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не , леда го хваща от често отваряне а и от изпаренията на самите продукти . Направете му едно почистване , за 15/20 минути е работата .

Как го правя аз , изключвам уреда , изваждам продуктите и слагам един вентилатор да духа във камерата . След известно време , леда се отлепя и го изваждам , подсушавам и връщам продуктите - изобщо не са и усетили за това време .

А колегата е прав горе за двата компресора - те са независими и се включват по различно време но аз не погледнах твоя модел а и ти каза че е с един :D

Иначе изтичането на фреон , и то говорим за минимално количество , довежда до продължителна работа на компресора и дори до не изключването му . Също може и да е издъхнал компресор .

Кажи все пак при каква околна температура работи , да не е усилен до край терморегулатора . Моя е във стая със плоча  :) работи на минимум 45 градуса и съм му монтирал вентилатор до компресора да го охлажда - иначе не можеш го пипна  :)

Всяка година правим почистване.Спираме хладилника,изваждаме продуктите ,след като се разтопи леда го подсушаваме и отново зареждаме.Но аз си мисля че след като я повтаряме тази процедура всяка година ,имаме проблем с фреона 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ние виртуално само можем да предполагаме :) нали , най сигурно може да констатира техник , а почистване на 6 месеца съвсем не е излишно . Така му е по леко на хладилника и е по ефективен .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. 

С хладилника възникна друг проблем.Зададената температура на хладилника на дисплея се променя сама. 
4-5 пъти става на 9 градуса ,а днес го сварих на 6 градуса.Аз го възтановявам на 7.Всеки път когато го направя на седем ,изкарва 3-4 дена. 
На фризера температурата не се променя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурата на помещението в което се намира хладилника, колко градуса е? Ако е 15-20 градуса може от това да идва проблема. За gorenie незнам, но имам едно LG така прави. Лятото няма проблем, но като захладнее  прави номера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под 23 градуса не пада,и това е от преди около месец.Такива аномалии никога не е имало до сега.2008 съм го купил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.